Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Газова уредба на мотор К-серия
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 16, 2008 1:31 pm 

Кола:

Имам Rover 400, 1996 г., двигател 1.6 , 16V. Сложих газов инжекцион - АГ. Дали е добър?
Проблема сега е, че като спра на сфетофар колата трепери много, като че ли двигатела неможе да се успокои. Някой път ми гасне, когато каракът ми е на съединитла без да го пускам. Преди това тея проблеми ги нямаше. Някакъв съвет???
Благодаря предварително!!!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 16, 2008 4:34 pm 

Кола:

Ами върни се в сервиза и им кажи да я оправят. Може би не са я настроили добре.

Профил  

Заглавие: Re: Въпрос за газова уредба?
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 16, 2008 5:01 pm 
Аватар

Кола:

thebadguy написа:
Имам Rover 400, 1996 г., двигател 1.6 , 16V. Сложих газов инжекцион - АГ. Дали е добър?
Проблема сега е, че като спра на сфетофар колата трепери много, като че ли двигатела неможе да се успокои. Някой път ми гасне, когато каракът ми е на съединитла без да го пускам. Преди това тея проблеми ги нямаше. Някакъв съвет???
Благодаря предварително!!!

Всяка газова уредба има период на сработване на компонентите и е задължително да се пренастрои при положение, че дава отклонение от първоначалната работа.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 16, 2008 9:00 pm 

Кола:

Мерси!!!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 03, 2008 4:50 pm 

Кола:

Обикновенно 1000км. след поставянето на уредбата, се ходи в сервиза за да я донастроят.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 03, 2008 7:55 pm 
Аватар

Кола:

аз го имам същия проблем,
това се получава понеже не са ти сложили блок ,който да управлява ландасондата ( да я залъгжа ) и центровката на газ е малко по разли4на . Този блок струва около 100 - 130 лв.
Но понеже сме в България всичко се спестява и икономисва .

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 04, 2008 11:58 am 
Аватар

Кола:

Аз имам един въпрос относно газовата уредба при Ровър. Интересува ме, колко ще ми струва поставянето на един 414/16 и какви са ви разходите на газ приблизително.

http://www.nani-nani.com - спално бельо и спални комплекти

https://www.giftcards.eu - Gift Cards, Virtual GIft Cards (MasterCard)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 05, 2008 1:58 pm 

Кола:

Газовия инжекционн излиза около 1200-1300лв. за нашите коли, зависи от ценовата листа на фирмата, в която ще отидеш и марката на уредбата, която ще си избереш.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2008 4:55 pm 

Кола:

Аз от скоро карам роувър ,моят е 416, поговорих с доста хора които уш разбират от газ и ме посъветваха да не си слагам гас , заради колекторите, смятам че имат право, защото все пак газта изгария при по-висока температура.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2008 8:47 pm 
Аватар

Кола:

Аз съм с нормална газова. От седмица карам пак на бензин защото падна под 2 лева и се бях зарекъл, но това е друга тема....
За 6 месеца не съм имал никакви проблеми на газ, изключае началото докато се настрои. Дори не е слагана в сервиз. Сложи ми я приятел и съм си много доволен. Единственото неприятно е че ми се попрецака катализатора и сега понадрънква когато е студено на около 1400 оборота, но се свиква. Освен да сменя свещите (което е задължително) нищо друго! Когато бензина пак мине повече от 2 и 40 (което неминуемо ще се случи отново) пак ще си мина на газ.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 27, 2009 10:17 am 

Кола:

Гено написа:
аз го имам същия проблем,
това се получава понеже не са ти сложили блок ,който да управлява ландасондата ( да я залъгжа ) и центровката на газ е малко по разли4на . Този блок струва около 100 - 130 лв.
Но понеже сме в България всичко се спестява и икономисва .

Здравейте и от мен и аз съм със същия проблем, след като загрее колата на градско почва да прекъсва и дори гасне, двигателя ми е същия като вашите а газовия инжекцион е АГ Зенит, Гено да малко повече инфо за този блок?
Освен това като бачка на обороти и като дам рязко газ първия момента заглъхва и след това чак се изфорсирва :?:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 27, 2009 10:45 am 
Аватар

Кола:

Magnat написа:
Аз от скоро карам роувър ,моят е 416, поговорих с доста хора които уш разбират от газ и ме посъветваха да не си слагам гас , заради колекторите, смятам че имат право, защото все пак газта изгария при по-висока температура.

Значи ако сложиш нормална газова уредба може да се получи така наречената "детонация" в смукателните колектори и понеже са от пластмаса директно се пръскат.Превантивната мярка да не се случи това е да ти сложат така наречените "кихалки" на колектора и клапа на въздушния филтър и пак не е гаранция.
При газовия инжекцион нещата са по съвсем друг начин.Имаш компютърен модул, който ръководи цялата система, газова рейка, дюзи за всяка горивна камера.При ГИ динамиката и разхода на газ е почти 1:1, и варианта с детонациите липсва.Преди 1 година брат ми си сложи ГИ на неговия 200 на Бардолини и вече 30 000 км никакъв проблем - сипва и кара!От един месец и аз си сложих на моята 200-ца и вече 1000 км нямам забележки.След още няколко дни ще ходя за доцентровка на системата че ми харчи малко в повече а и е леко спъната но както каза колегата след около 1000 км се ходи за донастройка!Ако ги имаш парите слагай и не се замисляй - уредбата се избива за ~10 000 км. В случая на брат ми за 6 месеца!

Поздрави!!!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 27, 2009 6:13 pm 
Аватар

Кола: 416 auto.. Civic aut

колеги с руски газов инжекцион ще имате проблеми след 1 година с такъв го смених с полски и вече 10 месеца нямам проблеми................

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 27, 2009 10:44 pm 
pepino_23 написа:
Magnat написа:

Значи ако сложиш нормална газова уредба може да се получи така наречената "детонация" в смукателните колектори и понеже са от пластмаса директно се пръскат.Превантивната мярка да не се случи това е да ти сложат така наречените "кихалки" на колектора и клапа на въздушния филтър и пак не е гаранция.
При газовия инжекцион нещата са по съвсем друг начин.Имаш компютърен модул, който ръководи цялата система, газова рейка, дюзи за всяка горивна камера.При ГИ динамиката и разхода на газ е почти 1:1, и варианта с детонациите липсва.Преди 1 година брат ми си сложи ГИ на неговия 200 на Бардолини и вече 30 000 км никакъв проблем - сипва и кара!От един месец и аз си сложих на моята 200-ца и вече 1000 км нямам забележки.След още няколко дни ще ходя за доцентровка на системата че ми харчи малко в повече а и е леко спъната но както каза колегата след около 1000 км се ходи за донастройка!Ако ги имаш парите слагай и не се замисляй - уредбата се избива за ~10 000 км. В случая на брат ми за 6 месеца!

Поздрави!!!
а ти виждал ли си такъв колектор пръснат?аз карам от година с обикновена газова и ми е гърмяло около 10-на пъти в началото докато я регулирам.единственото което се пръсна беше капака на филтъра в единия ъгъл.после си сложих 2 клапи и няма никакъв дерт.

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 28, 2009 10:25 am 
Аватар

Кола:

Guest написа:
pepino_23 написа:
Magnat написа:

Поздрави!!!
а ти виждал ли си такъв колектор пръснат?аз карам от година с обикновена газова и ми е гърмяло около 10-на пъти в началото докато я регулирам.единственото което се пръсна беше капака на филтъра в единия ъгъл.после си сложих 2 клапи и няма никакъв дерт.

Да, в три сервиза ми показаха колекция от пластмасови смукателни колектори.Единия даже имаше и кихалки, които бяха изфръкнали при едно "кихване" на двигателя и колектора пак се беше нацепил, а кутии от филтри колкото искаш!Даже един колега ми писа на лично че иска да му пратя капака за филтъра от Р414 защото точно от газовата му е станал на дупе!Майсторите казаха че може изобщо да не "гръмне" а и че си понася малки детонации, но стане ли почват главоболията.Единия смукател даже беше от мерцедес и имаше много интересна форма от детонацията.До колкото разбрах от тези детонации се прецаквало и още нещо ама какво беше не помня (май беше дроселовата клапа ама да не пиша глупости)
Явно при теб изпълнението е по-качествено и си попаднал на кадърни майстори, но на мене не ми се рискуваше!
Поздрави!

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа