Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Закупуване на Ровър 75 CDTi от Холандия
МнениеПубликувано на: Сря Авг 21, 2019 10:57 am 

Кола:

Здравейте Колеги
Към момента се подвизавам със Ровър 400, бензин 103 коня, но мисля че е време да мина на нещо по-добро или поне така си мисля. Харесал съм си тази кола:
https://www.reezocar.com/voiture-occasi ... 73268.html
Като искам да доуточня че съм от т.нар. неделни шофьори, пореверявам има ли масло, антифриз, спирачно масли и хидравлично масло - гориво сядам и си карам. Не разбирам нищо от двигатели. Говорил съм със фирма за докарване на коли - офертата им е 600 евро. Та ако може малко помощ, какво трябва да гледам на тази кола, има ли нещо което във снимките да ви се стори подозрително и така. Така като гледам аз от пръв поглед колата е със фейслифта на 100 годишнината но във обявата не пише да е такава, така че възможно е и да фейслифтвана в последстваие.
1. Някой има ли представа какви документи трябва да искам колата да има като я купувам от Холандия за да мога да я регистрирам тук в КАТ.
2. Трябва ми някой добър сервиз в Сф за Ровър 75 за да прегледат след като я регистрирам, и ако има някакви проблеми да се отстранят съответно.
Благодаря ви предварително за съветите.

Профил  

Заглавие: Re: Закупуване на Ровър 75 CDTi от Холандия
МнениеПубликувано на: Чет Авг 22, 2019 12:20 pm 
Администратор
Аватар

Кола: Rover 600

Както се казва, за тия пари е60 ...

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 28, 2019 8:31 am 

Кола:

Да така е - за тия пари може да се вземе и Е60-ца горе долу на същите километри. В интерес на истината не съм голям фен на БМВ, но ми се стурва че частите за БМВ-то ще са по-скъпи от тия за Ровъра??? Затова и искам да знам какво да гледам по Ровъра ако реша да го купувам за да се опитам на му сваля цената на тоя холандец.
т.е. да му намеря някакви кусури - ето например никъде не пише дали има ДПФ филтър колата и в каква изправност е, защото доколкото съм запознат смяната му е доста скъпа.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 02, 2019 10:49 am 
Аватар

Кола: Rover 75 CDTi - 2003

Колата изглежда доста добре гледана. Правени са подобрения по нея. На снимките е видно, че е с премиум предната решетка на 75-V8, което не е фабрично. С оригинални 18" джанти и няма забележки по боята и никелираните части, пружините явно са сменяни и има висока стойка отпред и отзад, заводски лупи на фаровете (най-вероятно ксенон, но може и да е халоген с лупа) което също е ОК. Има инсталиран теглич също е допълнителна екстра, заден парктроник. В интериора: стелките са оригиналните, оригиналните пластмасови имитации на дървените орнаменти на таблото след 2003 г. са сменени с тези от истинския фурнир влагани в колите преди 2002, топката на скоростите и волана са допълнително купувани и влагани, handsfree-то за телефона е инсталирано допълнително и си е екстра. Кожата на салона е запазена, има автопилот и тракшън контрол, както и борд-компютър за водача в високото изпълнение. Има отваряне на багажника от дистанционното, както и механична задна щора (жалко, че не е автоматична, но може да се инсталира автоматична). Минус за салона е, че седалките нямат подгрев и не са електрически. Също не знам дали има печка за допълнителен подгрев на купето което си е една необходима екстра за нашите географски ширини за дизеловите мотори, но и тя може да се инсталира лесно взета втора ръка, защото предполагам, че колата има подготовка за нея. Колкото до мотора можеш да прочетеш много от този форум или като цяло в нета за агрегата М47 на БМВ но приспособен за commonrail горивна система. Но според мен това е железен агрегат. Аз моя го обслужвам вече 12 години и съм сменил само демпферната шайба. Този агрегат не е снабден с ДПФ филтър затова няма проблемите свързани с него. Окачването на колата като цяло страда от нашите лоши пътища, защото е проектирана за меко и плавно возене типично за Ровър и смяната на предни биалетки става консуматив, но пък с цена от 20 лв. и бърз монтаж и демонтаж не е проблем. Според мен тази колата е гледана и си заслужава. Цената е като на изтормозено БМВ защото не е масовка. От снимките не мога да пи предложа доводи за търсене на по-ниска цена.
Успех.

Поставена печка + дистанционно палене
Нови дървени апликации на таблото от истински фурнир
Дървен волан
12V изход в багажника
Дюзи за предното стъкло с подгряване
Сменен ел.мотор охлаждане
Почистен EGR клапан
Сменен филтър картерни газове
Тампони на пр.носачи от polyurethane
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини