Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 14, 2010 7:00 pm 
Аватар

Кола:

Гледах от форума какво препоръчват хората и видях тая метална.Дано върши работа.
А иначе какво искаш да кажеш за температурата на водата.Демек датчика за перката не е на правилното място ли?На всички роувъри ли е така?Как може да се коригира това ако знаеш?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 14, 2010 7:04 pm 
Аватар

Кола: 620ti

демек че компа си пуска перката при 104' а дали я пуска тогава,ще разбереш ако си сложиш уред отделен,щото тоя на таблото си седи все по средата от 90 до 110 градуса,за тва слагаш отделен датчик да я включва по рано

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 14, 2010 7:12 pm 
Аватар

Кола:

Дам до са четох другата тема за термостатите и се нервирах.Егати колата то трябват кви ли не щуротий.
Та ако може да ми кажете решението на този проблем какво е?Смяна на термостат на по ниска темп. отварящ и смяна на датчик който пуска перката?
Доколкот разбрах тея мотори си работят в прегрят режим постоянно.Интересно ми е че съм навъртял 60 000км почти само градски условия с дотса ръчкане и чак са издуха гарнитура.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 14, 2010 7:23 pm 
Аватар

ми ся на новия мотор имам термостат на 74 градуса и отделен датчик за перката и работи добре

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 15, 2010 10:08 am 
Аватар

Кола:

Добре мерил ли си на каква температура се включва перката?Да не е да не може да загрее достатъчно.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 15, 2010 10:17 am 
Аватар

Кола: Honda Civic MB2

Chefo написа:
totko написа:
След два дена каране мога да кажа че няма проблеми засега.Мотора си работи добре,следя си маслото и антифриза за всеки случай.
Ще напиша какво съм сменил с цени ако някой му потрябва такава информация,като уточнявам цените са ефтини защо ползвам големи отстъпки но горе долу са такива:
Гарнитура MLC Reinc-50лв
Гумички на клапани- забраих цената некаде 30лв
Семеринги на рапр.валове-24лв.
Шлайфане и пароструйк на главата-50лв.
Отделно масло за промивка,ново масло,маслен филтър и смених и другите косумативи че им беше време(ангр.ремък,другите ремъци,ролки,водна помпа)

Колега, надали ще ти хареса това, което ще ти кажа, но ... гарнитурата ти вероятно не е MLS. Да си хаберлия просто.

И аз съм на това мнение.MLS гарнитура за 50 лв ,доста ще е голяма отстъпката дето я ползваш! :?:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 15, 2010 11:45 am 
Аватар

Кола:

Цената която е за клиент е 86лв.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 15, 2010 5:50 pm 
Аватар

totko написа:
Добре мерил ли си на каква температура се включва перката?Да не е да не може да загрее достатъчно.

ми температурата не надвишава 95 градуса,щото тогава се пуска перката,ако го няма датчика си ходи на над 110 в града

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 18, 2010 8:14 pm 
Аватар

малко снимки от стария мотор,оня ден го разглобих,пак е за смяна на гарнитура :o 8)
само дето не се виждат яките петна от масло и антифриз

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 04, 2010 2:43 pm 
Аватар

Кола:

Здравейте,

Имам един въпрос за след смяна на гарнитура на глава. След като взех колата от сервиз я карах 20 мин. и като отворих капака и се опитах да погледна какво се случва в разширителния съд течността вътре беше под огромно налягане. Та въпроса е възможно ли е винтила на казанчето да е повреден и да не отваря за да излезе налягането?
Също нещо друго ми направи впечатление че колата беше доста загряла, но перката не въртеше. Дали е възможно да е заминал датчика за перката. И ако знаете от каде мога да намеря датчик които да включва перката на по-малко градуси четох за 82 градуса някакъв.

Профил  

Заглавие: ре
МнениеПубликувано на: Пет Май 21, 2010 2:06 am 
Аватар

Кола: 414si/honda civic 02

и мен живо ме интересуват отговорите на тези въпроси колега !
колеги някои ще отговори ли в краина сметка откъде можем да се сдобием с датчик за включване на перката на по ниски градуси???на моята колица при престои 20 мин стрелката за температурата се вдига на 5 мил от червената зона и тогава се включва перката която я сваля за 1-2 мин до нормалното състояние по средата.това е след смяна на термостат с обикновен които отваря на 82 градуса.
Поздрави

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 21, 2010 7:32 am 
Аватар

Кола: Honda Civic MB2

Ами за жалост няма датчик на по ниски градуси.Ето решение на проблема:
http://roverclub-bg.com/forum/viewtopic ... sc&start=0
Който иска може да пише на колега gottogetit.Мисля че продава готови комплекти с датчик, тетка , реле и окабеляване!

Профил  

Заглавие: И АЗ СЪМ СЛЕДВАЩИЯ ЗА СМЯНА НА ГАРНИТУРА:(
МнениеПубликувано на: Пет Юни 25, 2010 6:58 pm 
Аватар

Кола:

Та...
Колата е ровър 1997 год 216 купе
проблема е следния:
10 км градско=1,5 л вода.Като спра,под първото гърне и под радиатора правя локвичка около 10 см,не повече.Радиатора е сух.Явно го горя.Онзи ден както карах на газ,спря.Отворих мотора и видях ,че изпарителя се е заледил.Събра 3 л вода.после запали.Смятам че е гарнитура на главата.
-Има ли шенс да е гарнитура на смукателните колектори,защото като чета за какви цифри става дума,направо ми се плаче.
-Как мога да разбера със сигурност коя гарнитура е преди да разглабям?
-Маркучето в приливника не тече равномерно а на импулси,може ли да има всички симптоми от водната помпа или просто има въздух в системата.
-Колата като си я купих имаше бутон за включване на перката и още го има де
-Парно НЯМА.
-На ниски обороти не работи равномерно мотора.

ВЪПРОСЪТ МИ Е КАК ДА РАЗБЕРА КАКВО И ИМА НА КОЛАТА ПРЕДИ ДА РАЗГЛАБЯМ МОТОРА И КАКВИ СА СИМПТОМИТЕ НА ГАРНИТУРА НА ВСМУКАТЕЛНИТЕ КОЛЕКТОРИ?

Благодаря Ви предварително!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 25, 2010 7:41 pm 
Аватар

мали,ами така като чета май са ти отбили водата от парното и са я вкарали в изпарителя,прочети темата за обезвъздушаването, има един болт за обезвъздушаване,перката се прави с отделен датчик не с копче,щото няма по какво да се ориентираш кога да я пуснеш
тече на импулси в преливника щото има съчма на колектора за обезвъздушаване
но прегледай добре от къде тече

пп. а и как така е 97година купето?
модела е от 89 до 96

Профил  

Заглавие: ре
МнениеПубликувано на: Пет Юни 25, 2010 8:59 pm 
Аватар

Кола:

Колега,мерси!
ПО ТАЛОН Е 30.12.1997
Не тече!!!
На ниски май работи на 3 цилиндъра
току що я карах и долях вода и помирисах приливния съд-МИРИШЕ НА БЕНЗИН
нещо друго се случва с водата.оставям я на място да работи...
капва съвсем малко,под радиатора ,май от гърнето
НО КАПЕ МНОГО МАЛКО

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа