Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Газово - помощ !
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 25, 2016 3:15 pm 

Кола:

Здравейте колеги - преди 3 дни ми монитираха газов инжекцион Тамона с изпарител Ловато - в Бургас Комлука до бензиностанция Еко. Но има проблеми - главния е че се включва след като вдигне норм. температура и още след малко - общо след 10км смесено каране, отделно дави се понякога
Майстора ми говореше, че Ровърите се настройвали на ръка и взех че му повярвах. Сега ми приказва, да съм си сменял термостата и капачката на разширителния съд, А приятел монтьор ме гледа като паднал от небето и ми обяснява че термостата си е ОК. Капачката смених , но нищо ново.
Гледах Фрилендър на мой приятел с Ланди - стрелката на термометъра само като помръдна и ГИнжекцион включи.И загрява 2-ри кръг за време като КРЪГА В моята кола ровър 200. Разбрах че майсторчето било правело поне 1-2 фрилендъра от бУРГАС. МОЛЯ тези хора ако са имали проблеми да ми посочат къде са ги решили. И към всички - може ли майстор, монтиращ един вид ГИнжекцион / с компътърна програма/ да оправи грешките на друг- монтиращ
друг вид ГИнж-н.

Профил  

Заглавие: Re: Газово - помощ !
МнениеПубликувано на: Сря Окт 12, 2016 4:52 pm 

Кола:

Може ама ще иска парички. Отиваваи при оня мискинин дет я монтира и да тия оправи. Платил си си за това. Пойскаи си касов бон за труд и материали. Ако се прави на умен веднага му пращай КЗП. Имаш ПОНЕ една година гаранция да не кажа че е 2 години.
Това че прехвърля много рано на приятеля ти не е много добре, ама 2-3 км. наи много е добре. Моя сам си го регулирам ама си имам софтуер и кабел. По температура от ЕКУ то на фрий-то ми прехвърля на около и малко над 50 градуса. По стрелката веднага след втората. Като го направя да прехвърля по рано /на по-ниска температура/ колата не работи стабилно на газ.
И къв е тоя газов инжекцион дет се регулира на ръка.
Единственото което можеш да пипнеш на ръка е налягането на изпарителя.
Можеш да направиш следното. Свали си свещите и намали м/у електродното разстояние на 0,6 мм. за захецането може да помогне.Не е лошо да сложиш нови свещи и нов въздушен филтър.
Ще следя темата че това регулиране на ГИ на ръка мие много интересно.
Успех.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 13, 2016 8:08 am 

Кола:

0.6 е много малко за този мотор.0.8 е най малкото което трябва да се сложи заради газта,това е за обикновени свещи.за платинените с каквито е фри-то по принцип е 1.0 мм

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 14, 2016 8:04 am 

Кола:

Благодаря ти колега за вниманието! Ходих втори път при газаджията - чак се ядоса че колата не ми била в ред и да съм я оправил, щот не било от газовото. Първо приказваше за термостат, капачка разшир. съд, втория път за водна помпа.И повече не ми се ходи ПРИ НЕГО. Ходих при втори - не му се занимаваше, и вчера я взех от трети. Вярно че не бе съвсем изстинала при тръгването, но присецване - придавяне го нямаше, върви почти като на бензин. Сега ще видя как е при студен двигател. Майстора нямаше софтоер за Тамона-та/ газовото/ но го изтегли от нета за 10 мин...И каза че сериозен проблем не вижда, но явно не е настроен ГИнж-н на компютър. Освен това единия маркуч от изпарителя не е вързан правилно. Настройвахме я с комп и в движение.Аз не разбирам,но явен е резултата. Човека бе много въздържан за "колегата си". Как може да има такива "майстори" - като "монтажника" -17г бил слагал. Вече знвам че и за 900лв може да си сложи италиански ГИ - ама дано ми тръгне колата. Ако и студена ми хареса/ да включва по рано на газ и върви добре/ --този майстор и досега ми направи впечатление /на мен и на приятел м/ународен шофьор/с подробни познания по автомобили и газови....трябва да се похвали да знаят хората и на човека бизнеса да върви.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 10, 2019 9:00 pm 

Кола: Freelander1 1.8 16

хвани маркуча на изпарителя след 5 мин работа на място и вий дали е стоплил добре
на 40-50 гр обръща на газ
Виж дали водата за изпарителя е хваната с 2 тетки-за трибите отиващи към радиатора на парното .Така загрява най-бързо за сметка на парното
Имай в предвид че може наистина да имаш проблем с циркулацията на водата или термостата да е плузатворен тогава трудно се разбира че е за смяна

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа