Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Моля за мнение за Mg Zr 2.0 D
МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2015 11:21 pm 

Кола:

Здравейте и весели празници!Извинявам се ако има такава тема,а то сигурно има,но все пак искам и аз да попитам.Ориентирал съм се към този автомобил - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=bvrrv7 .
Може ли да ми кажете този двигател дали е добър,скъпа ли е поддръжката на мг като цяло и всичко,което ще ми бъде полезно.Четох,че имали проблем с главата на мотора принципно и такива неща,но вече толкова различни мнения изчетох,че не знам на кое да вярвам и реших да питам хора,които имат опит с тази марка?
Благодаря ви много и пак се извинявам ако повтарям темата.

Профил  

Заглавие: Re: Моля за мнение за Mg Zr 2.0 D
МнениеПубликувано на: Сря Дек 30, 2015 10:30 am 

Кола: 420 DI/220 SDI

Ultrass написа:
Здравейте и весели празници!Извинявам се ако има такава тема,а то сигурно има,но все пак искам и аз да попитам.Ориентирал съм се към този автомобил - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=bvrrv7 .
Може ли да ми кажете този двигател дали е добър,скъпа ли е поддръжката на мг като цяло и всичко,което ще ми бъде полезно.Четох,че имали проблем с главата на мотора принципно и такива неща,но вече толкова различни мнения изчетох,че не знам на кое да вярвам и реших да питам хора,които имат опит с тази марка?
Благодаря ви много и пак се извинявам ако повтарям темата.

То от този двигател по добър няма и до ден днешен, :) само че най добрия му вариант е до 2000 г., 105 коньовата версия .
Ти си първият дето споменава за проблем с глава, :D но ако вземеш колата и все пак ти се наложи, да знаеш, че имам една почти нова, оборудвана, на 100 лв. я давам и 8 г. все още си стои, защото "търсенето е огромно" . :wow:
При тези проблема е по често срещан с електрониката на помпата, но с двигателя като цяло проблеми никакви . :twisted:
Ако някой някога ти каже, че фолксваген, БМВ, или някой друг производител е имал по кораво ТДИ от този мотор, изобщо не му вярвай, :D просто сядай и търси теми с проблеми с точно този мотор по форумите на Ровър и Хонда и ще се убедиш сам .
Единствено Мазда и Тойота със своите 2.0 DITD мотори, могат да се конкурира по здравина . ;)
По който и друг форум да се регнеш, ще намериш 123456 теми, с проблеми с техните "здрави" ТДИ-та . :wow:

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 02, 2016 12:11 am 

Кола:

Честита Нова Година!Живи И Здрави!
Благодаря за хубавото мнение,взех го мг-то,има външни забележки само,но пък за това го дадоха на 1950 лева.С гадна нафта е обаче и трябва да му сипя нова,евентуално и маслото ще трябва да се източи и смени с ново.Но като цяло е добре технически колата,щом в тея студове пали от 1-вия път,значи всичко е наред.
Въпросът ми е,нормално ли е да вози доста дървено мг-то,знам,че си е спортна кола с твърдо окачване,но наистина прекалено твърда ми се стори возията по неравностите?
Ако можете и да ми кажете от къде мога да намеря и евтини консумативии дали става да му се сложи един спортен филтър?
Благодаря.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 02, 2016 9:45 am 

На въпросите по реда :
Возията си е такава при ZR-а, той си е Ровър 25, за повече комфорт трябваше да се насочиш към 45-ца . :)
Най евтини консумативи можеш да си намериш от мен, 8) скромен съм, ама от сърце . :wow:
Спортен филтър- да, може да се сложи, но не очаквай колата да стане някой голям спортист с него . :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 02, 2016 7:56 pm 

Кола:

Е да,ясно ми е,че със спортния филтър няма да й вдигна конете,ама просто изглежда по-яко и евентуално повечко звук може да вади :Д.
А иначе може ли малко повече информация за консумативите и отделно имаш ли резервни части за този модел(предна броня основно)?

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 03, 2016 2:35 pm 

Кола: MG ZR

Интересно ти още не си го взел и търсиш броня. Да не си го ударил някъде.

п.с. бронята не се води консуматив.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 03, 2016 3:31 pm 

Кола:

Взел съм го,но с ударена броня,ударена 3 дни преди да го купя.
И да,знам,че бронята не е консуматив,но освен консумативи ми трябва и броня.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 03, 2016 5:37 pm 

Ultrass написа:
А иначе може ли малко повече информация за консумативите и отделно имаш ли резервни части за този модел(предна броня основно)?

Основно по задницата на колата имам резервни едрогабаритни части, ама сега не не вземеш да идеш и да строшиш нещо по твоята задница . :D
Информацията за части и консумативи на ЛС, ;) вие питате- ние отговаряме . :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 06, 2016 10:15 am 

Кола: MG ZR

Ultrass написа:
Взел съм го,но с ударена броня,ударена 3 дни преди да го купя.
И да,знам,че бронята не е консуматив,но освен консумативи ми трябва и броня.

Защо ти е нова броня те хората ги правят (примерно тезиКарпласт ВМ зависи и колкое ударена де.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа