Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Впечатления след 1500км с Ровър 800
МнениеПубликувано на: Пон Мар 12, 2007 8:55 pm 
Банда отдавна мечтаех за това и ето сега ще разкажа за.....колата и още нещо :)
Колата не е моя а е семеината, но имах удоволствието да я тествам на магистрала и градско точно към 18**км от които 1420км магистрала.

Започвам с първите ми впечатления от автомобила, размерите формите му и като цяло визията.Ретро форма или "да живеят 80-те" както и японците, все пак автомобила има общо с Хонда Легенд от края 80-те
за което много напомня ниската "талия" на колата а всички чупки на предния капак ми напомнят много на Ягуар XJ.Като цяло много елегантен и стилен автомобил.

Вътре или Интериора е смесица между английския лукс и японския прагматизъм или липсата на ясно изразена средна конзола е малко странно за мен но много бързо свикнах, че регулаторите на климатроника са ми до волана и мога да го пусна и изключа без да си махам ръката от него.На централната конзола се намира единсвено радиото, авариините и регулатора на осветлението на таблото е и пепелника.Седалките....ах седалките са върха, много удобни, големи и не ме измориха, за 1400км не ми стана нито веднъж неудобно на тях т.е на шофьорската но и момичетата с мен не се оплакаха за другите две.
Да започвам с пътя или Регенсбург-София 1420км от които само около 100км двупосочен път.12.30 нощеска се качихме на аутобана за Пасау
при лек дъжд и много добро настроение, натоварени "догоре" също и заредени "догоре" с 68л нафтица.Пътуваме трима човека с багаж за 5 но винаги се получава така при студентски пътувания т.е на задната седалка имаше място само за един.Изключителен дъжд и интензивно движение до Виена където сме към 3:45 нощес спирали само за по цигарка.Скоростта не падна под 110 но като цяло и над 150 рядко се вдигаха.Мощен двигател и при най-ниските обороти, по австрииските баири бях цар :D Скоростта увличаше на моменти и чак като погледнех циферблата на километража разбирах, че се движа с повече от позволените в Австрия 140.Унгария мина почти без дъжд но с притеснения, че ще спрем поради липса на нафта :idea: защото исках да заредя в Сърбия, че по-евтино, но ми се наложи да сипя 6л в унгарско защото не бях сигурен дали няма да угасна на границата за смех :).Сърбия.....картинката е страшна...каруци, камиони на 30-40 години полицай чакащи "сухо брате" и път като швейцарско сирене.На нас обаче ни остана удобно въпреки тежките сътресения от
неравностите(дупки няма).Единсвеното неприятно чувство беше породено от леко поскъцващото табло, чието поскърцване ни липсваше през Австрия и Унгария.След 1000км без почивка, е само за две цигари, решаваме да направим голяма почивка малко след Белград или на около 400км от София.Слизам и какво да ви кажа....
много добре се чуствам, без да има нужда да правя аеробика за раздвижване и причудливи чупки в кръста както шофьорите на по-малки автомобили.Обикновенно там правим около час почивка защото този който кара е изморен доста след 1000км но аз бях по-скоро нетърпелив да се прибера а и не бях токова изморен и потеглихме след 30 минути.До Ниш карах с доста висока за такъв дълъг преход скорост, около 140 се се въртеше стрелката, независимо от наклоните по 7% а стрелката на температурата не мръдна.Минавам тунелите и до Димитровград лека гонка с автобуса на "Карат С" и ето , че сме на Калотина. Много бързо и неусетно за мен минаха тези 1400км а по впечатления на двете момичета с мен, доста скучно но много удобно и тихо(нямахме радио) въпреки високата скорост на пътуване, че и евтино ни излезе-5.9л/100км.И така 18:00 часа София, оставям дзверо на паркинг и се прибирам до вкъщи със стария боец Монтегото.

малко снимки на кралицата 8)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа