Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Какъв акумолатор?
МнениеПубликувано на: Пон Окт 22, 2007 6:19 pm 

Кола:

Здравейте,
в момента съм с Monbat Danamic-75Ah.
Карам 825 /дизелче/, вчера ми създаде проблеми- изчезна и трябваше вечерта да го зареждам. Но за да не ми се налага в последния момент някога да се насочвам тепърва моля да си споделите опита.
Днес в Метро го гледах същия за 136лв., но на табела при акумолаторите кръстена " За Майстори" :D беше описано, че за мотор над 2000 дизел ми трябва 90Ah. :?:
Споделяйте не се жалете, все пак идва зима и да няма и за друг неприятни моменти. :shok:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 22, 2007 8:59 pm 
Аватар

Кола:

Като отворихте темата за акумулаторите, змам че трябва да си взема акумулатор с пусков ток 630 ампера, само незмам колко амперчаса :?:. Колега тарси си акумулатор с максимално голям пусков ток, ако го вземеш 90Аh може алтернатора да не може да го зареди и резултата пак ще е сутрин не пали.

Профил  

Заглавие: Слагай по голям!
МнениеПубликувано на: Вто Окт 23, 2007 12:22 pm 
Аватар

Кола:

Аз имам 220 дизел и съм с 105 ампер часа и стартерен ток 800 и нещто си, само че не се сещам каква марка беше.знам, че е сръбски с око без сервиз т.е. запачатан отгоре имам го 2 год. и сам много доволен. Колкото по голям е толкова по добре за акумулатора- по-дълъг живот има! Като ми се скапа моят преди 2 год взех на бащата от жигулито той беше 65а/ч, палеше супер, но ми казаха че барзо ще сварши защото стартерите на дизелите са доста мощни(консумират много ток). Така , че тарси поне 85 a/h s висок стартерен ток :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 23, 2007 12:54 pm 
Аватар

Кола:

Днес гледах акумулаторите, има ли някой впечатления от Моnbat и от Bleac Horse - произвежда ли ги братята сърби.

Профил  

Заглавие: Monbat са на Монтана!
МнениеПубликувано на: Вто Окт 23, 2007 4:29 pm 
Аватар

Кола:

Monbat са на Монтана, а Искра на Пазарджик, за другия не сам го чувал. След малко като се прибера ще видя каква марка е моят и ще пиша :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 23, 2007 9:16 pm 
Аватар

Кола:

EXIDE са доста добри за дизели, защото имат модели с доста висок стартов ток. Скъпички са, но все пак са по-евтини от Boch. Много хора с доволни от тях и аз си взех такъв. Лошото е, че не са американски /оригинални/, ами ги произвеждат в Италия. Въпреки всичко отзивите за тях са добри.

Профил  

Заглавие: link
МнениеПубликувано на: Сря Окт 24, 2007 2:50 pm 
Аватар

Кола:

http://www.didi94.com/batteries/ceni_batteries.htm

Профил  

Заглавие: Car Battery Rover 825D
МнениеПубликувано на: Чет Окт 25, 2007 3:22 pm 

Кола:

Виж тук:
http://www.totalbatteries.co.uk/mb-800- ... I1120.html

Какво препоръчват англичаните. Естественно да ти послужи само като ориентир за капацитет/пускови токове/размери и да си намериш българският вариант. Аз изкарах на предишната ми кола 7 години с Искра, докато един Монбат издържа едва година и половина и издъхна. Хубавият акумулатор "свършва" изведнъж - един ден просто се качваш и няма ток. Това самоите наблюдения.

Профил  

Заглавие: Re: Car Battery Rover 825D
МнениеПубликувано на: Чет Окт 25, 2007 3:57 pm 
Аватар

Кола:

http://www.bosch.bg/bg/products/car_equ ... c_ba_1.pdf каталог BOSCH на акумулаторите им и кой за коя кола се използва.

http://bosch-cae.hit.bg/acumulators_prices.html цени на техни акумулатори.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 27, 2007 3:00 pm 

Кола:

monbat са боклуци от българските само искра струват.аз лично съм с магнети марели сух 2 ра година много добре се държи и цената е доста добра малко е по скъп от българските.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 01, 2007 10:01 pm 

Кола:

Преди ден-два моя акумулатор умря. Врътна два пъти по 10 сек., не запали и умря... Беше Magnet-Marelli 70 Ah / 680 A (от ония, с "окото"). За да не оставям грешно впечатление: на лепенката му пишеше месец 04 година 01 - демек, на шестата година почина в мир. Вчера си купих Varta BlueDynamic 74 Ah / 680 A - поръсих над 200 лв. Но за MonBat същия капацитет ми поискаха 168 лв. Пустата му Varta запали дизела на шестия оборот при горе-долу същия умерен студ (- 1 deg.) като завчера. От българските ме е страх, макар че повечето колеги се хвалят, че изкарвали "цели три години" а повечето "майстори" казват: половината са боклук, половината са бетон. Как да се доверя на голия късмет, да ги връщам в магазина докато ми се падне някой що-годе свестен ли?

За това се успокоих, като видях препоръката в линка:
http://www.totalbatteries.co.uk/mb-800- ... I1120.html

Единственото което мога да направя оттук нататък е да ви споделям как се справя новия акумулатор тази зима... До тогава колегата ще си е решил проблема, естествено, но нали на всеки друг може да се случи ?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 01, 2007 11:06 pm 
Аватар

Кола: Codename: Theta

Съгласен с твърдението, че БГ-акумулаторите са на 50% боклуци. Ползвал съм и Старт, и МонБат. Първия държа 5 години и се скапа за 1 ден. И повече не поиска да проработи, макар да го убихме от зареждане. МонБат-а държа 2 години. След което започнахме да го зареждаме на всеки 2 седмици. Това всичкото на Корса 1000 кубика, никакво двигателче.
Ако сега трябваше да избирам акумулатор, бих заложил на Exide, Bosch Silver или Varta. За моя радост обаче, моята дойде с чисто нов FIAMM Titanium.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа