Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Мигаща лампа за температура на двигателя?
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 9:01 am 

Кола:

Здравейте колеги,

Имам Ровър 800 дизел, 99 г.

Проблемът е следния:
Горе-долу веднъж седмично започва да ми мига в червено лампата, която е точно под стрелката за температурата на двигателя. Премигва за около 5 секунди, после си изгасва сама и не се включва пак за около седмица, а после някой ден пак се включва за около 5 сек., изгасва си сама и т.н.

Същевременно стрелката, индикираща температурата на двигателя, си работи съвсем нормално - плавно се покачва до средно положение (както винаги си е правила) и повече не мърда. Не е минавала средна позиция, камо ли да доближи червената зона.

И въпреки това червената лампа отдолу рядко (горе-долу веднъж седмично) премигва за няколко секунди и се изключва.

Някой има ли идеи какъв може да е проблема? Благодаря предварително за отговорите!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2011 11:00 am 
Аватар

Кола: 200

Привет, не съм запознат с твоя модел, но ще те питам дали има датчик на самото казанче за антифриза? Ако има– развий го и го зачисти.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 12, 2011 10:12 pm 

Кола:

100% датчика е проблема.

малко в страни от темата, но наистина ли стрелката ти достига до половината, при мен е на 1/3 максимум почти винаги!?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 14, 2011 3:07 pm 

Кола:

Благодаря за отговорите, и аз си помислих, че е от датчика. Ще го погледна тези дни, като ми остане време.

supeRover, стрелката достига до половината от бялото деление. Ако разглеждаш цялата скала (бяла+червена зона), тогава стрелката стига до малко под половината, но определено пак е над 1/3.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2011 11:05 pm 

Кола:

Това звучи странно. обикновенно стрелката трябва да е до 1/3 от скалата и то само при голяма жега на дизела. Никога не се качва до средата, освен ако няма зор. Не че е проблем, стига да не се прегрее мотора.
Да не забравяме че това е мотор от лодка все пак :) и е с мнооого голям запас, и ако не го ръчкаш ще живее дълго.
Има датчик за нивото на антифриза, провери го.
Също термостата-има някои "майстори" и да не сте сложили неподходящ...
примерно за 92 градуса. Избомбването на тези мотори да върви повече води до плачевни резултати - почва се от главата и ако си настоятелен се чупи коляновият вал. Всеки си избира ...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 20, 2011 9:15 pm 

Кола:

Привет,

Аз имам също проблем със загряването!Сменял съм термостат, гарнитура на главата, казанчето на антифриза и няма никаква промяна!Стрелката на температурата достига почти до края на бялата линия близо до червената зона!Майстори ми казват да сменя и радиатора и проблема ще бъде решен!Ако няма някой има мнение по въпроса-ще съм благодарен!

Поздрави,

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 21, 2011 12:23 am 

Кола:

pfcl1914 написа:
Привет,

Аз имам също проблем със загряването!Сменял съм термостат, гарнитура на главата, казанчето на антифриза и няма никаква промяна!Стрелката на температурата достига почти до края на бялата линия близо до червената зона!Майстори ми казват да сменя и радиатора и проблема ще бъде решен!Ако няма някой има мнение по въпроса-ще съм благодарен!

Поздрави,

Хубаво, ама това за 800 ли е? нещо не ме клони твоето на 800 дизел.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 21, 2011 10:53 am 

Кола:

evelinahh написа:
pfcl1914 написа:
Привет,

Поздрави,

Хубаво, ама това за 800 ли е? нещо не ме клони твоето на 800 дизел.

825 SDI!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 21, 2011 5:08 pm 

Кола:

Значи точно на този модел стрелката за температурата неходи повече от 1/3 при нормална работа. Лятото - до средата при жеги. Никога, ама никога не е нормално да преминава към червеното. Ако да- търсим причина.
Може термосензора да ти е сменен и да е друг и оттам - различно показание на таблото. Виж и термостата. Немога да дам съвет.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 13, 2011 6:32 am 

Кола:

не съм запознат с твоя модел, но ще те питам дали има датчик на самото казанче за антифриза? Ако има– развий го и го зачисти.

Diablo 3 Items

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа