Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: малко помощ моля за 825 sdi благодаря предварително
МнениеПубликувано на: Вто Окт 12, 2010 6:33 pm 

Кола:

здравей народе искам да попитам понеже съм нов има ли съвместимост със скоростните кутии на 825sdi от 93,94,95,96 със тази от 97г. И какво е VM-двигател

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 12, 2010 7:50 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Защо питаш за съвместимост на скоростните кутии? Можеш да считаш, че има съвместимост между тях, освен отвора за датчика на маховика.
А по отношение на VM двигателя по-добре да не знаеш какво е.Иначе това е 2.5л. дизелов мотор конструиран незнам от кой и монтиран в Крайслер, Джийп, Алфа Ромео, Рейндж Ровър и ровър за съжаление на собствениците му и автомонтьорите. Това може би е единствения четириглав четирицилиндров дизелов мотор, който има повече недостатъци отколкото предимства.През 1997г. получава някои подобрения в ровър като електронна помпа и директно впръскване на дизеловото гориво както и някои конструктивни подобрения на шпилките на оста на кобилиците на газоразпределението, които се оказват доста проблемни в предишните конструкции.Повече нямам какво да кажа, умиращ мотор в умираща марка, ровър.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 28, 2011 12:15 pm 

Кола:

Това казано от антифен е вярно и се присъединявам към него.
Но имам и малко защита:
Този мотор ВМ е проектиран за леки моторни лодки или катери. Много е надежден, ако работи постоянно с константни обороти и натоварване. В сверата на лодките и катерите е супер разпространен и има славата на надежден мотор. А главите неслучайно са четири - да може да се отвори в морето и на три цилиндъра да се прибереш, даже и на два. Важи максимата за корабите-на борда не се прави само колчновият вал - всичко останало се ремонтира в движение. Наистина е добър мотор за лодките.

За приложението му в автомобилите-определено не е бил най-добрият избор за времето. За втора употреба - вземай само е изглежда добре и си прежалил парите.
Моят екземпляр бе изключително добре запазен за своите 180х.км. и успях да му намотая още 80к за тези 4-5 години откакто го имам без никаква авария, още тиктака като часовник. с ел. помпа е.
Явно късмет

Профил  

Заглавие: Re: малко помощ моля за 825 sdi благодаря предварително
МнениеПубликувано на: Пон Ное 11, 2013 11:13 pm 

Кола:

ауу като чета в тоя форум ми се иска да си бях купил лодка вместо 825-цата... Сигурно това означава кораба на емблемата... Както и да е.. Купих моя шлеп преди 8 години за 4000евро , но беше кола на 45000 реални км. само 1 година и 35000 км по-късно си скъсах нервите.Започна се едно трошене , едни повреди..оправя 1 , повредят се 3... А я карам леко уж , до 2000 оборота максимум икономично , по уж европейски пътища в Италия... То не бяха помпи на съединител , динамо , компресор на климатик , шайби , каре-та , носачи , гума ми пада докато карах , добре че беше с лека скорост... Макар че за окачването съм виновен аз защото я купих с джанти 17'' с гуми 245х40 и я оставих с тях , вместо да сложа класическите балонни гуми... След нова година я продадох на един българин пак емигрант като мен , който я е постегнал за още 700-800 евро но и той се отказа , вчера дойде и ми предложи да си я откупя за 300евро като на практика трябва да се смени само полуоска която НЕ НАМИРАМ :fol: някак си съм привързан към тоя огромен шлеп и колкото и да ме убива финансово , пак си държа на нея :hmt: Това е като страст ... Ако някой трябва тепърва да си купува такъв Ровър моя съвет е БЯГАЙ ДАЛЕЧЕ!!! А за прокълнатите които вече го имаме ... успех :ber:

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 09, 2014 5:59 pm 

Кола:

Благодаря за отговорите.Всичко беше 6 докато днес с ужас не установих че ми е пукнат блока дайте съвет може ли и ако да как и с какво може да се залепи.И аз като дентанит съм привързан към моя коптор и не ми се иска да го пратя за скраб.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 09, 2014 10:11 pm 
проблема се решава много лесно и сравнително евтино.като за начало си купуваш това http://www.holtsauto.com/products/item/ ... wondarweld ,има го във почти всички бензиностанции еко.тубичката е черна и струва около 15лв.после точиш всичкия антифриз от системата и промиваш много добре със вода.не трябва да има остатъци от антифриз.махаш термостата ,слагаш добавката, пълниш с вода системата до където трябва и караш така няколко дни като доливаш вода ако се наложи.обикновено се запушва в рамките на час,освен ако пукнатината не е над половин сантиметър.и след 3 дена точиш всичко ,промиваш пак и слагаш термостата и антифриз. и да не забравиш после да пишеш че съм ти дал добър съвет :)

МнениеПубликувано на: Съб Яну 11, 2014 8:26 am 

Кола:

благдаря,но не мисля че ще ми свърши работа цепнатината е много гояма около 10-12см.вчера си взех SUN-FIX викат му маджун заварка ще пробвам с него и ще пиша

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 12, 2014 12:47 pm 
radge написа:
благдаря,но не мисля че ще ми свърши работа цепнатината е много гояма около 10-12см.вчера си взех SUN-FIX викат му маджун заварка ще пробвам с него и ще пиша

ауууу,как го пукна толкова много :idea:

МнениеПубликувано на: Чет Яну 23, 2014 2:05 pm 

Кола:

brigit това каде да го търся тоя HOLTS мисля да пробвам с него

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 23, 2014 10:59 pm 
radge написа:
brigit това каде да го търся тоя HOLTS мисля да пробвам с него

във бензиностанции еко ,аз лично незнам другаде в бг да го продават.

МнениеПубликувано на: Чет Мар 13, 2014 10:02 am 

Кола:

пак здрасти взех си HOLTS както ме посъветва Guest но за жалост като го отворих видях че е с изтекал срок още през 2012г. и засъхнало но не всичкото въпреки това изсипах каквото беше останало (течно) и следвах инструкциите,сега ще карам 2-3 дена та да видим.Апропо върнах шишенцето в ЕКО и ми го замениха с PRESTONE ако не се получи с холтса ще пробвам това и ще пиша
а имам телефона на вносителя на HOLTS-a фирмата е Бомар с тел:02/9367242

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 14, 2014 6:42 am 
аз съм пробвал много добавки и само тази се оказа ефективна.най важното за нея е да няма антифриз във системата

МнениеПубликувано на: Вто Апр 15, 2014 6:31 am 

Кола:

brigit благодаря за савета :hat: ХОЛТС-а се оказа супер запуши тая голяма цепнатина запуши дори и пукнатината на радиатора направо съм във възторг от него,не вярвах да се получи но е факт.Това е компонента за всякакви пукнатини :hmt:

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа