Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Нов собственик на Rover 620 SI няколко проблема.
МнениеПубликувано на: Нед Окт 30, 2016 11:15 am 
Аватар

Кола:

Здравейте колеги. От месец съм собственик на 620 SI и имам няколко проблема с него. Първо това което ме притеснява че преливното казанче ври след пробег, автомобила не загрява и си работи в оптималните температури за двигателя, но след спиране се чува че си ври вътр. Канчето си беше пълно до половината с антифриз, но го изхвърли наскоро, сега е празно. Съмнява ме да не е гарнитура на глава. Предишния собственик го е карал само с вода....ужасна ръждива мътилка излезе като кипна....
Задните дискове са ръждиви и без ръб по тях или кривини, просто отзад дисковите спирачки не работят, а и ръчната държи само на задно дясно колело.
Клапите на вентилацията нещо са заседнали също и не духа топло...
Ами май е това :wow: :wow:
Ще съм благодарен за всички мнения и помощ. :)
От Бургас съм и ще съм благодарен за мнение за добър сервиз за този автомобил.
А да забравих да допълня: До тук съм му сменил двата кормилни накрайника и шарнири отпред. Към 250 лв.
Прочетох доста форума за някой въпроси намерих мнения за други не и затова пускам тази тема.

Профил  

Заглавие: Re: Нов собственик на Rover 620 SI няколко проблема.
МнениеПубликувано на: Нед Окт 30, 2016 7:36 pm 
Администратор
Аватар

Кола: Rover 600

апаратите трябва да се свалят и рециклират, има шанс и да не стават ако са запекли здраво, продават се ремонтни комплекти иначе

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 30, 2016 9:50 pm 
Аватар

Кола:

Благодаря за отговора. Има ли вариант да е запушено нещо по спирачната система или спирачната помпа да не подава нужното налягане за назад. В най-лошия вариант...нови спирачни апарати....
Повече ме притеснява врящото преливно казанче да си кажа честно.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 31, 2016 8:02 am 

Кола:

задните спирачки при ровър (хонда)винаги са били проблемни след продължителен престой.и се оправят доста трудно.трябва всичко да се разглоби и почисти.ръждясалите дискове на стругар или нови,ако ги оставиш така никога няма да имаш спирачки отзад.проблема с врящото казанче най вероятно идва от тапата на радиатора + ръждилката в системата която сваля точката на кипене на течноста в нея.решението е хубава промивка на системата със вода и 1л оцет докато отвори термостата и после тръгне перката.после още веднъж същото само с вода и накрая червен антифриз ,и чак тогава слагаш нова капачка задължително

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 31, 2016 7:43 pm 
Аватар

Кола:

nedyalkovN, благодаря за отговора за спирачките, определено ще трябва да ги оправя. За врящото казанче...термостата си отваря и вентилаторите се включват и дори и на дълъг път не загрява колата изобщо... Предишния собственик я е карал с вода и след като смених със син антифриз изхвърли една част през казанчето, сега е празно и като спра след път и го чувам как си ври....Ще пробвам с промивката. И нова капачка на радиатора.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 14, 2016 8:14 am 
Аватар

Кола:

Колеги в чудо се видях с намирането за нова капачка на радиатора....Тези които има и които поръчвам са една идея по-къси и не лягат добре....оттам знаете какви проблеми следват. На нужното налягане са 0.9 или 1.1 но...като се постави и при натиск не пружинира като старата, тоест не стои малко вдигната а ляга плътно още преди да е стегната...Ако някой знае от къде да купя хубава капачка за радиатора да казва моля. Колата е 620 Si 131 к.с

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 14, 2016 10:25 pm 

Кола:

J1543002 -16,20лв в евро 07

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2016 8:10 pm 

Кола: Rover 600

[quote="PowerSource"]Здравейте колеги. От месец съм собственик на 620 SI и имам няколко проблема с него. Първо това което ме притеснява че преливното казанче ври след пробег, автомобила не загрява и си работи в оптималните температури за двигателя, но след спиране се чува че си ври вътр. Канчето си беше пълно до половината с антифриз, но го изхвърли наскоро, сега е празно. Съмнява ме да не е гарнитура на глава. Предишния собственик го е карал само с вода....ужасна ръждива мътилка излезе като кипна....

Колега сменяй термостата, запецнал е на съвсем леко отворен... Имах същия проблем до преди 2 дена... Смених го и вече няма да кипи няма да ври... И аз имах съмнение за главата м не... Проблемът е в термостата... Имах съмнение от капачката ама се оказа термостат... Имам същия така, че ако има нещо да питаш Petko Ivanov ми е фейсбука или на лично тук

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 14, 2017 5:57 pm 
Аватар

Кола:

Здравейте. Благодаря на всички за отговорите и съдействието :) Капачката вече е сменена и няма кипене или бълбукане, антифриза е източен и сменен с чисто нов пълен концентрат син. Задни спирачни апарати са рециклирани и раздвижени с нови накладки на TRW, задни дискове минаха шлайф и сега колата спира и отзад :D . Сменени тампони на предна стабилизираща щанга понеже от студа старите скърцаха ужасно, все още имам скърцане отпред по предницата и отзад, но не е метал в метал а е гума в гума още не можем да го локализираме къде е и какво е въпреки че колата се качва няколко пъти на подемника. Сменена гарнитура на капака на клапаните в комплект с уплътненията на свещите, нови свещи Denso, сменена разпределителна капачка на делкото в комплект с нов палец.
За сега май е това, предстои смяна на масло и маслен филтър и доливане малко на маслото на автоматика. За ангренаж и ролки и пистов ремък напролет :)
За сега съм доволен от автомобила макар че имам някакви заседнали клапи на вентилацията и духа топло само на предното стъкло, през другите вентилационни отвори ако пусна потока си е студен...За ремонт се замислям понеже е голямо хоро там със свалянето на цялото табло...
Също така са ми за смяна средно и крайно гърне понеже сегашните са взели-дали колата реве като машина от WRC :D за смяна ми искат 200 лв и се чудя :)
За сега е това. :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 15, 2017 9:42 pm 
Аватар

Кола: 620ti

тва с парното е голяма мистерия само на стъклото духа топло и при мен а маркучите дето влизат в радиаторчето парят а парно нема лека полека свалям таблото да го видя кво му е станало че не си е работа деа и боклука скапан сигурно е на хонда разработка както и помпите на съединителя

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 21, 2017 2:14 pm 
Аватар

Кола:

Аз имам същия проблем и напролет ще свалям таблото да търся по въздуховодите и клапите какъв е проблема. Освен това колеги имам една молба: Откъде или от кого мога да закупя нови уплътнения за вратите гумени? Търсих къде ли не и никъде няма, а втора ръка едва ли ще са в по-добро състояние. Сегашните са прокъсани и износени и влиза много влага в купето което води до ужасен конденз по стъклата....Ще съм благодарен на съвет и насока!

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 23, 2017 10:14 am 
Аватар

Кола: Rover 75 CDTi - 2003

Може да си ги поръчаш директно от Англия
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID003959

Поставена печка + дистанционно палене
Нови дървени апликации на таблото от истински фурнир
Дървен волан
12V изход в багажника
Дюзи за предното стъкло с подгряване
Сменен ел.мотор охлаждане
Почистен EGR клапан
Сменен филтър картерни газове
Тампони на пр.носачи от polyurethane
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини
Резистор gold 100W
Нови задни пружини
Самоотварящ се багажник

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 03, 2017 7:27 pm 
Аватар

Кола:

Привет и благодаря за линка за уплътненията. Още ги умувам че са доста пари и не съм се решил. Имах проблем с централното които проблем реших с разкачането на двете букси на алармата които са във двете предни врати под корите)
За сега ми предстоят няколко неща и един тежък ремонт. Та по ред на номерата: Смяна на двата ангренажа + ролките и + водна помпа, смяна на семерингите на колянов вал и на разпределителен вал (сълзи масло и ми омаслява ангренажа и затова и го сменям, има още 30 000 км живот ама...няма как...), смяна на кабели за свещи, смяна на пистов ремък, смяна на масло и филтри. Та всичко това +труда ми ляга към 380 лв. Частите са ми към 260 лв. (След месец смяна на всички гърнета за 150 лв). Много поздрави на собствениците на немските машини че такъв ремонт ще им дойде около 2000 лв :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 03, 2017 7:59 pm 

Кола:

изпотяването на стъклата няма нищо общо с уплътненията на вратите

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 04, 2017 7:32 pm 
Аватар

Кола:

Добре. А на какво се дължи това? Не е филтър купе, понеже няма такъв. От някъде влиза влага и ще съм признателен да споделите откъде.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа