Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем ел. стъкла и клапани ровър 620 сди
МнениеПубликувано на: Сря Окт 19, 2016 9:21 am 

Кола: Rover 600

Проблема е следният - нито 1 ел. стъкло не работи като преди това колата нямаше релетата и бушоните от бушониерата в двг. отсек. Взех цяла бушониера със здрави релета и бушони и ги наредих както си пише на капаках и всичко си дойде на мястото и само стъклата не работят. проверих и бушоните при педалите и са здрави. В нета четох че има някакъв комфорт модул (над бушоните видях някаква черна кутийка с надписи която прилича на тези от снимките) та въпроса ми е - може ли да е от този модул защото нито 1 прозорец не бачка, или може да има и друга причина? Колеги, а някой случайно да знае дали се регулират клапаните на този звяр или са с пулове че почукват особено във високите обороти?
Благодарско на отзовалите се.
Поздрави!

Профил  

Заглавие: Re: Проблем ел. стъкла и клапани ровър 620 сди
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2016 7:49 am 

Кола:

стъклата на 600 нямат нищо общо с никакви модули.имат само един единствен и той е този с бутоните до лоста.като цяло принципа на действие е прост(като при всяка хонда).тока тръгва от бушон 15(80а)при мотора и отива на релето на прозорците ,от там се разделя на предни стъкла бушон 38(20а) и 39(20а) задни стъкла,и от там директно на бутоните на стъклата.задействането на релето става от бушон 6(7.5а) в купето през контактния ключ,като другия край на релето е маса(постоянна).най доброто което можеш да направиш щом всички бушони са здрави ,е да извадиш модула с бутоните и да замериш дали има ток до там.ако случайно няма можеш да им пуснеш принудително за проверка.по въпроса за двигателя,нищо не се регулира защото е с хидравлични повдигачи.надявам се да съм помогнал.на бутоните трябва да има + на 1-ви пин бял със жълто за предните и 7-ми пин син с черно за задните.надявам с да съм помогнал

Профил  

Заглавие: Re: Проблем ел. стъкла и клапани ровър 620 сди
МнениеПубликувано на: Съб Окт 22, 2016 8:07 am 

Кола: Rover 600

Много благодаря за подробния и компетентен отговор, колега. А кое е релето и къде се намира защото нямам ток на буксата но като подадох стъклата тръгнаха. Може би релето е виновно?. А може ли да чукат повдигачите от старо масло?
Поздрави. :hat:

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа