Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: новозакупен роувър 620 sdi
МнениеПубликувано на: Сря Апр 11, 2018 9:34 am 

Кола:

ti мисля че е с по-твърдо окачване, освен това и седалките са по-твърди от на другите 600, ако са тези полукожените

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 11, 2018 8:02 pm 
Аватар

Кола: 620ti

не са полукожа,целите са кожени,те онея са рекаро и ги слагат само в 800 серията,така съм виждал в английския форум че от 800 слагат на 600 седалки,иначе са удобни спор няма но съм без подгрев ако имаха щеше да е добре за зимата,то нестига че парното бавно идва ами и на тея студени седалки си е гадно зимата,другото хубаво за зимата е блокажа на скоростите

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 11, 2018 10:03 pm 

Кола:

Ааа, има и оригинални полукожени за 600 също, даже са стандартни за 620ti, a в последната година даже и някои 618-ки и 620 дизел излизат фабрично с такива. Но са предимно за Острова. Като цвят и материали са като тези от 800, но са по-малки и бих казал, доста твърди. А иначе от 800 седалките са супер красиви, ама не стават да му се не види. Странното в случая е че има тук там ti с целите кожени, но само с ляв волан. То е пълна каша с тия седалки, пьрвите три години слагат от Хонда, после Роувър ги правят доста по-удобни.
Да, това с Torsen блокажа определено е много хубаво нещо. Чувал съм че със скоростната кутия при ti трябва да се внимава обаче. Има едни лагери в пластмасова обвивка дето не издържали дълго на 200 кс мощност. Хубаво е да се сменят със стоманени, но най-вероятно го знаеш. Абе голям кеф са тия ti, ама ги няма, а и станаха скъпи.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 12, 2018 8:29 pm 
Аватар

Кола: 620ti

да с пластмасови сепаратори са лагерите слагат се с метален,мисля да ги сменям но ще е по натам във времето,ся съм взел да сменям предните лагери утре други ден със дисковете че така е измислено че нямам думи кои го е измислил тва окачване :) сега има друг проект тея дни с едно 220ti купе даже ще са две,и за тях ще пиша по натам

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 19, 2018 4:46 pm 

Кола: rover 620 sdi

Още един въпрос,сега се сетих :)
Имам два ключа.Единия явно е оригинален и пише роувър на него с чип а друия е правен без чип.Може ли да се скопи колата и да пали и с двата ключа?Сиреч чипа да не действа и да паля с двата?
Или по-точно каква е процедурата и колко манги ще излезе?

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 02, 2018 1:27 pm 

Роувъра сякаш задницата му стои малко надолу.Скоро го товарих с 400 кг. плочки и отзаде клекна на педя от земята.Мога ли по някакъв начин да я направя малко по-висока,щото я карам и по черно и е малко ниска.Чух,че май се подлагали тампони за да се вдигнела,та някой знае ли как може?

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 04, 2018 8:27 am 

Кола: 620 SDi

vovka написа:
Още един въпрос,сега се сетих :)
Имам два ключа.Единия явно е оригинален и пише роувър на него с чип а друия е правен без чип.Може ли да се скопи колата и да пали и с двата ключа?Сиреч чипа да не действа и да паля с двата?
Или по-точно каква е процедурата и колко манги ще излезе?

Сваляш чипа от оригиналния ключ, сваляш пластмасата под волана, и залепяш чипа до приемника на имобилайзера, който е до ключа за палене.

Системата е проверена и работи - недостатъка е че колата ще може да се запали и с тел, ама не вярвам някой да седне да краде 20+ годишен таралясник.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 20, 2018 9:31 pm 

Такаа.Значи автомобилът върши работа,но от около месец започна на придърпва.При движение прихълцва все едно гориво ли не достига не знам.Лампа не е светнала.Двигателя продължава да си рабоди супер и мазно,само това прехълцване,чак сякаш дава назад. Незнам дали има връзка но 2-3 пъти се караше доста на резервата.Ако мога да проверя горивният филтър дали е задръстен-да го махна и поиздрусам да изтече за да се пооправи,после ако трябва ще купя нов.Това щот се намира на майна си райна автомобила.Ако пък е от дебитомер или някакви кабели под помпата и зад двигателя моля някой да ми обясни по-подробно как да стигна до тях и с контакт спрей да ги пръскам ли,да им бая ли само да спре да хълца! :)
Тенкю в адванс :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 22, 2018 9:42 am 
Администратор
Аватар

Кола: Rover 600

Смени филтъра, намира се при двигателя. Препръскай буксите на ГНП-то, намират се около него. Изчисти и дебитомера.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2018 7:56 am 

Благодаря за мнението.Точно това направих.Купих контактен спрей.Напръсках под помпата две големички и една малка,зад двигателя в ляво две големи и дебитомера също.Купих и смених и горивният филтър.Не знам каква беше причината ама за около 10 км нямаше и помен.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2018 10:13 am 

Само да кажа,че старият филтър е де факто само на 3 х.км ,нафта от бензиностанция и най-долу пробката като му я развих и текна чиста нафта.Предполагам че е ок ама го смених...

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2018 1:08 pm 
Администратор
Аватар

Кола: Rover 600

Най-вероятно не е от него, просто след като си написал, че се съмняваш в него предположих, че не си го сменял затова предложих да го смениш.
При мен е от буксите на помпата, също имах и скъсан кабел на кръглата вътре в снопа под изолацията.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2018 9:31 am 

Абе тез кабели не им е там мн мястото и е можело друго да се измисли,ама....както и да е.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа