Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Смяна запалителна бобина на Rover 414i/97.
МнениеПубликувано на: Съб Яну 19, 2008 2:32 pm 

Кола:

тук няма да търся помощ за проблема а ще споделя как аз реших на моята кола.
След като веднъж сменях в сервиз бобината на колата с купена втора ръка, и солена сума за ремонта, този път реших сам да се справя с проблема. Оказа се че въпреки че съм купил работеща бобина втора ръка, съм сгрешил защото не съм минал повече от 1500 километра, и тя се скапа, т.е. колата отново не искаше да пали. На въпросите защо съм бил сигурен че проблема е бил в нея, ще отговоря че съм сменил всички други елементи в запалването.
И така посъветвах се с познат и реших да търся бобина не за ровър, а от някаква друга марка кола, която бобина да е подобна с параметрите на ровърската, за няколко часа обиколих няколко магазина и от моделите които видях попаднах на бобина за Опел, цена 61 лева, която като корпус беше еднаква, параметрите й бяха близки, само куплунга за управлението беше различен и ламаринката за закраепването на бобината също беше друга.
Изрязах от стара бобина от ровър куплунга и с две жици го запоих към куплунга на купената опелска, след това свалих на двете бобини закрепващите ламаринки и ги размених, всичко стана точно!
Сложих новата бобина на колата на хвърчаш монтаж и колата запали от раз! В близките няколко дни ще потърся канал на който да сваля неработещата бобина и да закрепя на нейно място новата, колата е в движение и това може да стане лесно...
Защо прибегнах до този вариант като цяло? аз не съм се обаждал в дарукар или друга фирма този път , но спомените ми от предишната смяна са че няколко фирми нямаха наличност на ровърската бобина, искаха доста висока цена, а предпразнично декември месец в предвид някакви двуседмични срокове за доставка никой не ми гарантираше тогава че ще ми доставят нова бобина бързо. С настоящия "тунинг' на ровърчето ми си за няколко часа си реших проблема сам и без да ходя в сервиз!

На колегите имащи подобен проблем, желая да се справят успешно!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 19, 2008 2:55 pm 
Администратор
Аватар

Кола: Rover 600

Хвала на такива граждани като тебе! :bow:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 29, 2008 4:12 pm 
Аватар

Кола:

същото ме сполетя и мен. изгоря бобината в движение, закъсах в едно село близо до пловдив. когато разбрах , че е бобината потърсих в нета и наистина искаха солени цени, но в крайна сметка намерих. излезе ми всичко - бобина, 4 свещи + монтажа = 60 лева. е, сервиза е на братовчед ми, но едвали би взел много по скъпо на друг клиент.
Само за информация бобината е HONDA 30500-PT2-006

ето и сайт :

http://www.mobiletron.com.tw/detail_main.asp?ID=1286

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 25, 2008 11:58 pm 
ами то въпросното блокче е 4 релета в 1 кутия и релето спира тока към бобината 30 сек.след подаване на контакт.и определено това не е често срещан проблем при ровър.според мен проблема е по скоро в разположението на бобината.ако се качи на по високо и се напръска с силиконов спрей няма да има толкова проблеми

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 26, 2008 7:35 pm 
не съм го засичал,това дава производитела.ако имаш рейв сд прочети

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 09, 2009 4:19 pm 

Кола:

Здравейте и аз да кажа:

Запалителната бобина струва 50 лева а пoщенските разходи от Англия към 30 лева=80 лева.

:shok: Пак ви дерат.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 08, 2009 8:42 pm 
Аватар

Кола:

Здравейте колеги . Имам роувър 400 ,98 година с климатик от около 2 години . Та проблема е следния .
Бубината ми беше закъчена някъде по маркучите със свинска/миша опашка и така и не и знам мястото за поставяне . Та на скоро се наложи да си прекарвам нови кабели към бубината и сега са по-дълги от оригиналните . Къде и е мястото на бубината все пак ? Ако може и нагледно със снимки ще съм ви много благодарен . Мерси предварително

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 04, 2009 12:21 am 
Аватар

Кола:

здравеите колеги и аз имах подобен проблем с бубината само че при мен проблема беше че като капне малко дъжд и като мина през локва и като се намокри бубината и колата спира и огасва и се почват ядове докато запали отново. смених си бубината и от тогава насам да чукам на дърво всичко е ОК да се надяваме че и за напред ще е така :D :D :D

Профил  

Заглавие: бобина
МнениеПубликувано на: Вто Окт 06, 2009 9:58 pm 

Кола:

и аз имам доло горе са6тия проблем,и аз я смених, и релето са6то и пак не ми пали,дали не е от имобилаизера,

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2010 11:46 pm 

Кола:

Виждам че темата е старичка но проблема ми е че колата прекъсва и гасне постояно, сменихме свещите оправи се за няколко дена и днес пак почна идеики от какво може да е ? Кабела от бубината до делкото беше нагорял :shok:

Ще пусна и моя тема де но все пак може и някои тук да ми помогне мерси :)

Ровер 416 1.6 16в е :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 29, 2010 7:56 pm 
Аватар

Кола:

Има ли някакви превантивни мерки който да се вземат за да не огасне по пъря в някоя локва?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 02, 2010 2:09 pm 
Аватар

Кола:

boiski написа:
Има ли някакви превантивни мерки който да се вземат за да не огасне по пъря в някоя локва?

Да като се премести по на високо :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 13, 2011 6:25 am 

Кола:

Запалителната бобина струва 50 лева а пoщенските разходи от Англия към 30 лева=80 лева.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа