Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Ровър 400 Хечбек - Нуждая се от СЪВЕТ
МнениеПубликувано на: Пон Май 14, 2018 8:57 pm 

Кола: ровър

Добър вечер първо!
Току що си направих регистрация във Този Сайт поради причината, че ще си вземам кола и то Ровър 400 хечбек 1997 год.
До тук добре.
Лошото е, че това ще ми бъде първата кола която ще си взема, а замисъла на въпроса ми е дали правя Правилен избор, поради простата причина, че чувам напоследък за ровърите правели много проблеми. Този който съм мераклия да взема е само на бензин, 106 к.с. 1.6 мотор мисля че беше, на 220 000 км.. Чух се с човека по телефона на бързо понеже бях на работа и разбрах че е със двигател на хонда сивик 1:1. Сменил е мaсло, филтри, ремък, воднa помпa, ролки.
Не съм я виждал още колата на живо освен на снимки, а ако случайно и Вие ме убедите да я взема тази кола ако не е толкова проблемна колкото съм се "информирал", какво трябва да проверя най напред когато отида на място, и трябва ли да съм подготвен предварително с нещо за тази кола . .
Надявам се да ми помогнете с моят избор и решение или поне да ме насочите към по правилен път - Благодаря Ви Предварително !
Изображение

Изображение

Изображение

Профил  

Заглавие: Re: Ровър 400 Хечбек - Нуждая се от СЪВЕТ
МнениеПубликувано на: Нед Май 20, 2018 10:56 am 
Аватар

Кола: у лЕво

Добре дошъл.
Добре ще е да кажеш къде живееш, за да те насочат към правилния човек, който е в час с ровърите.
Например този:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=12231

Ако собственикът твърди, че двигателя на тази кола е Хонда, нещо не е наред. Или е пълен лаик, или е пълен мошеник. Двигателя няма нищо общо с Хонда и на практика е единственото проблемно нещо в тази кола. Говорим за голям, но не страшен проблем. Дреболийките като разлепена тапицерия на тавана и вратите и счупени ръчки за отваряне на вратите не ги броя. Други проблеми по тази кола не търси. Много вероятно е да няма и фрапираща ръжда, въпреки преклонната си възраст. Проблема с двг е гарнитурата на главата. Прогаря и маслото отива при антифриза, и обратното. Лекарството за тази детска болест е открито отдавна и не е болка за умиране.

Емиии ... това е.
Проверка, лично, или с човек, който знае как, дали маслото си е в картера и скачаш. Останалата част от огледа е като на всяка друга 20-годишна кола.
Изборът ти на първа кола не е лош, зависи, какви са били очакванията ти. Ако е евтина "бегачка" с Хонда двг, това не е твоята кола. Ако е евтина, надеждна учебна кола за начинаещ шофьор - да, става.
И преди да си попитал - НЕ, двг не може да се смени с хондов директно. Иска някой лев и някой ден работа, тежка работа.

Успех!

----------------------------
Във Вечните Rover полета:
416i, 16К4F, saloon
420SDi, 20Т2N, saloon
416SLi, D16Y3, auto, fastback

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 21, 2018 6:57 am 
Аватар

Кола: у лЕво

edit:
Отплеснах се по приказки за двигателя и забравих нещо друго.
На тази кола само двигателя не е Хонда. Всичко останало е почти 1:1 с Хонда Сивик 6-а генерация. Поради тази причина и факта, че сивика е сглобяван в Англия, този Сивик е известен в Хонда средите като "англичанка".

----------------------------
Във Вечните Rover полета:
416i, 16К4F, saloon
420SDi, 20Т2N, saloon
416SLi, D16Y3, auto, fastback

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 23, 2018 10:07 pm 

Кола: ровър

Благодарен съм Ви за отговора и полезните съвети !

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа