Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: отваряне на двигател
МнениеПубликувано на: Чет Яну 22, 2015 9:22 pm 

Кола: ROVER 400

Здравейте колеги.Имам следния проблем.Продължение на темата трудно палене.Така,ходих при едни майстори да се разбере какъв е проблема с трудното палене.Първо казаха че не отива никакъв ток до свещите и не подгряват,оказа се че проблема бил в един 50 амперов бушон който естествено беше сменен.след това ми се обадиха пак и казаха че трябва да се махне главата защото нещо прекъсвала,а как така в това време е палела без подгряване незнам. Като запали отзад вади неизгоряла нафта и тресе докато загрее и се оправя,обаче нещо прекъсвала.Колата има мощ и върви доста добре.сега казаха че ще отворят двигателя да установят проблема.незнам какво може да е.Някой дали може да ме ориентира колко би ми струвал такъв ремонт,защото не съм очаквал да се стигне до махане на главата.Вече и моята глава ме боли :?: :pls:

Профил  

Заглавие: Re: отваряне на двигател
МнениеПубликувано на: Вто Яну 27, 2015 5:52 pm 

Кола:

от какъв зор ще махат главата с кой дизел си 105к или 86к тези мотори палят и без подгряване.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 28, 2015 12:49 pm 

105 коня колега.Колата си пали,само че трудно и пуши един синкав пушек.Дали не е някоя дюза.Щото колата като загрее и работи бе тресене

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 28, 2015 12:53 pm 

Възможно ли е да са сегменти?

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 04, 2015 11:50 am 

Кола:

ауспуха ако не е омазнен едва ли са сегменти.моята пали от раз и изпушва бяло синкав пушек първоначално после почти не пуши ако не я сръчкам.свещите проверенили са с ампер клещи всяка по отделно.авансатора на гнп работили, чека на мотора свети ли.притрисането е признак на неработеща коректно дуза.(явно не си случил на майстори)
пробвай преди да подгрееш да напомпаш ръчната помпа (тип круша) на нафтата преди горивния филтър докато се втърди ,подгрей и пали.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2015 9:28 pm 

Закарах колата да направят диагностика на компютър,понеже индикатора за диагностика премигваше от време на време.Не показа никакви грешки.Обаче майстора стигна до извода,че дюзата на първи цилиндър не работи правилно.Тя е умна дюза и когато двигателя е студен и когато развъртя отгоре гайката на дюзата започна да пръска гориво и съответно двигателя трябваше да промени оборотите,но това не се случи.След като позагря малко колата,повторихме действието и когато развъртя и двигателя промени оборотите и каза,че дюзата е проблемна и сега ще търся умна дюза за проба да видим дали ще работи както трябва и ще пиша дали има прогрес

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 11, 2015 3:35 pm 

Кола:

умна дюза можеш да купиш от kristi09(дупница) изключително коректен.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2015 7:22 pm 

Ехх... колеги няма напредък.Поръчах си умна дюза,смених я и отново като запалих колата и няма промяна.Колата си пуши и тресе докато загрее и се оправя.Нямам вече идеи от какво може да е това тресене и пушене докато загрее.Насочете ме ако някой е имал подобен проблем.Сменил съм всички филтри включително маслото.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 28, 2015 12:28 pm 

Кола:

нещата отиват на гнп,проверете авансатора да ли работи.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 01, 2015 10:18 am 

Кола: 420 DI/220 SDI

Georgi5195 написа:
Ехх... колеги няма напредък.Поръчах си умна дюза,смених я и отново като запалих колата и няма промяна.Колата си пуши и тресе докато загрее и се оправя.Нямам вече идеи от какво може да е това тресене и пушене докато загрее.Насочете ме ако някой е имал подобен проблем.Сменил съм всички филтри включително маслото.

Не само "умната", ами и русите дюзи :D или работят, или не . ;) Средно положение няма, това не е комънрейл с електронно управление на дюзите, а турбодизел с механични дюзи, които отварят от налягането което идва от помпата, няма как при студен- топъл мотор ту да работят, ту не .
Вместо да сменяш дюзи, смени майстора, тези симптоми са за липса на компресия в някой цилиндър, или прекомерен аванс или закъснение на помпата . Мериха ли ти изобщо компресията, или започнахте отзад напред ?
И като търсиш помощ, вземи напиши от къде си, та да можем да те ориентираме към специалист . ;)

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 02, 2015 9:46 pm 

От Хасково съм колега.Из всички теми които изчетох за дизеловите двигатели и потенциалните проблеми,както и проблемите които са на лице при мен мисля,че проблема може да е незацепене ангренажен ремък.не сме проверявали дали е наистина така,но ще проверя.Но ако е от незацепен правилно ремък,трябва ли така да отшумяват признаците след като загрее малко?

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа