Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: работа на двигателя след смяна на гарнитура
МнениеПубликувано на: Вто Дек 30, 2014 9:44 pm 

Кола: 400,1.6,16V,X.1998

Здравейте колеги,
От днес съм регистриран и бих искал да ме насочите как да се открие и да се отстрани следния проблем: Колата е Ровър 400, 1600куб.,16 клапана, м.Х.1998г.-беше на 8 години когато я купих и вече 8 години я карам редовно и съм много доволен от нея. Работи перфектно, редовно я обслужвам-масла, филтри, ремъци, накладки, през миналата година смених съединител.
- Преди 1 седмица преминах и аз през ремонт и смяна на гарнитурата,шлайф на главата и смяна гумички на клапаните. Когато я запаля на студен двигател работи с прекъсвания,сякаш на 2-3 цилиндъра и от аспуха мирише на бензин. Трябва с газ да поддържам високи обороти защото в противен случай гасне. Като позагрее вече работи малко по-добре, не гасне, но не работи както преди.
Преди да направя този ремонт колата работеше като часовник-на студен двигател пали без газ, само като завъртя ключа и веднага пали и зиме и лете /имам и гараж/,работи известно време на "автоматичен смукач",както е израза, на малко по-високи обороти,/до 1200-1300/, след което постепенно ги намалява до нормалните-през това време спокойно си затварям вратите на гаража, може и кафенце да изпия и никакви проблеми. Сега това е мираж и никак не съм доволен от работата на мотора, което се отразява и на шофирането, и на пътуването. Информирах за това хората от сервиза, който извърши ремонта, отново я приеха -последва смяна на свещи, палец, дистриб.капачка, почистване на стъпковото моторче и резултата - никакъв, все така без промяна. Тъй като се заредиха празнични дни, от сервиза ми обещаха след Нова година да я прегледат отново и да търсят каква е причината и да я отстранят.
Колеги, четох много дискутираните теми във форума, но не успях да открия нещо подобно на този проблем /или може би има, но не съм го намерил/. Моля ако някой има идея или е имал такъв проблем да сподели и да ме насочи къде да се търси и как да се отстрани това за да се нормализира отново работата на двигателя. Искам да продължа с удоволствието да си шофирам и наслаждавам на Ровърчето и да нямам повече този проблем. Приятели започват да ми се подиграват, че съм си купил боклук и ме съветват да го сменям и да търся по-нова кола, но аз дълбоко съм убеден, че съм случил на автомобил, който още повече, че съм си го обслужвал редовно и до сега никъде и никога не ме е предавал.
Поради възникналия проблем съм решил и да реализирам препоръките на много от вас да направя смяна на термостат на 82 градуса и перката да се включва по-рано, на по-малко градуси за да не се допуска прегряване. - Ако някой може да се ангажира с това ще съм му благодарен, защото аз съм от В.Търново и не съм сигурен, че има в града автомонтьори, които могат да ремонтират като хората двигателя на Ровър, показателно за което е по-горе написаният проблем.
Ако някой иска може и да ми звънне на моб.тел 0899 611 311 Глобул или 0877 413 811 - Боб,
А на всички желая приятни и хубави празници, весело посрещане на новата 2015 година и без аварийно шофиране на Ровърчетата си.

Профил  

Заглавие: Re: работа на двигателя след смяна на гарнитура
МнениеПубликувано на: Сря Дек 31, 2014 12:06 am 
Аватар

Кола:

Имах подобен проблем преди време като я карах само на газ,рядко превключвах на бензин и ми се замърсяваха дюзите , правеше това което казваш че се случва при тебе,казаха ми да я карам малко и на бензин и проблема се реши. Единственото което ми идва като идея и ако не сте го проверили е дали отива ток към свещите,да не би някой кабел да се е прецакал и за това да не ти се получава горенето на някой от цилиндрите.... или делкото нещо

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 04, 2015 2:00 pm 

Кола:

Може да не е зацепен ремъка както трябва.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 20, 2015 6:39 pm 

Кола:

Здрасти колега,
Според изписаното от теб разбирам, че по отношението към автомобила доста си приличаме. Аз живея в Омуртаг. Когато преди 2-3 години ми се наложи да сменям гарнитурата на главата, сам си я разглобих и сглобих, след като ми отремонтираха главата в с. Мадара. За сега няма твоите проблеми.
Мисля, че в сервиза не са действали адекватно. Колегата, който ти обръща внимание за проверка дали правилно е зацепен ангренажния ремък е възможно де е прав. Виж дали точно съвпадат белезите при шайбите на разпределителните валове и при шайбата на коляновия вал, както го пише по книгите. Ако е така мисля че е добре в читав сервиз да свържат двигателя с подходящ компютър за да се диагностицира точно причината за проблема.
Искрено ти желая успех !
Сергей Димитров

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа