Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Въпрос за ламбда сонда.
МнениеПубликувано на: Чет Мар 07, 2013 9:28 pm 

Кола: ROVER 416 SI

rover 416 si 1997г. Майстора ми каза,че имам проблем с ламбда сондата ,и трябва да я сменя.С оригинална от автоморга ли да я сменя или с нова универсална?

Профил  

Заглавие: Re: Въпрос за ламбда сонда.
МнениеПубликувано на: Съб Мар 09, 2013 11:40 pm 
venko_78 написа:
rover 416 si 1997г. Майстора ми каза,че имам проблем с ламбда сондата ,и трябва да я сменя.С оригинална от автоморга ли да я сменя или с нова универсална?

ако колата си върви нормално ,кажи на майстора да си търси друго канарче.дори и изцяло да я махнеш вървежа на мотора не се променя съществено,поне при този двигател.новата е скъпа,а 2-ра ръка има колкото искаш(само аз има 9бр),но няма гаранция колко ще изкара.

МнениеПубликувано на: Нед Мар 10, 2013 9:51 am 

Пролбема е ,че не върви като хората ....

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 10, 2013 10:14 am 
Администратор
Аватар

Кола: Rover 600

Ми това пише колегата, че най-вероятно не е от нея.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 10, 2013 6:36 pm 
Аватар

Кола: MG ZR 160

Какво значи не върви като хората?

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 11, 2013 7:37 pm 

Допреди няколко дни,колата не можеше да се кара градско,как загрее почва да тресе на ниски обороти,присецва,рипа, направо бие в тампоните...Мъка... трябва да гледаш в оборотомера,защото тръгва да загасва ако не подадеш достатъчно газ.Иначе извънградско си върви на дълъг път и няма оплаквания.Откарах я при един майстор който прави роувъри и той я ръчка цял ден.Накарах го да почисти дросела и Потенциометъра,по негова заръка почиси и дюзите .Сега колата се кара сравнително по-лесно и не кюфка и не тресе в градско (или ако тресе и рипа го прави много рядко).Смени един кабел мисля на първи цилиндър.Но след този ремонт се появи едно такова тресене не е силно ,но все едно прекъсва работата на някой цилиндър,ритмично когатоколатае загряла.Разход ми дава към 11.5 11.8/100 на газ.Та според компютъра Му ,ламда сондата трябва да се смени ....Преди това колатае карана на доста майстори и никой не можа да я накара да върви като хората ,и поради тази причина брат Ми ,ми я подари ,щото не му издържаха нервите.В София е карана при куцо, кьораво и сакато където може да прави Rover,без Дару кар и всеки гледа на компютъра и казва - Показателите са добри,нищо и няма и никой дзосега за 4 и 1/2 години не можа да каже какво й е на колата .....Сега малко позакрепи,но още не е като хората ....Бай Киро майстора каза ,че за първи път виждал такова чудо.Карана е на газаджий доста пъти и казват ,че проблема нее в газовата уредба.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 11, 2013 8:15 pm 
Аватар

Кола: 620ti

еб.хти майсторите,за 4 и половина години не разбраха че целия проблем идва от палеца,а може и да е от бобината,но първо смени палеца :)

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 12, 2013 7:15 pm 

Майстора днес вдигна ръце и каза,че не може да оправи колата....Според него и компютъра му, когато работи двигателя на колата и в определен момент като "загрее и ламбда сондата отказва да работи.Слагал е някоклоко сонди и те отказват да работят когато колата поработи и загрее,обикновено това става след около 20 минути и тогава започват да играят обороти,да тресе на място и тн.Кабели ,свещи,палци и др.били в ред,оставало само да се види компютъра ?!?Става въпрос за майстора Киро от Дару в люлин-10 и според същия с такъв проблем никога досега не се е сблъсквал а е правил хиляди коли Rover... :rofl:

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 12, 2013 8:06 pm 
Аватар

Кола: MG ZR 160

А чека светели? ако не работи сондата трябва да свети!!
И как така спира да работи, обясни ли ти по подробно :?:

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 12, 2013 8:48 pm 

На компютъра му с който прави диагностика докато е вързан към колата пише проблем с ламбда сонда.Като изгаси колата и тя изстине ,и върже друга сонда тя работи,после като поработи и загре е пише проблем с ламбда сонда и колата почва да тресе???По таблото нищо не свети ,за индикация за сонда ,ще трябва да накарам някой електротиквеник да види дали не е прекъснат кабел или некоя друга жица....Макар,че твърде малко варианти останаха ....

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 13, 2013 11:12 am 
с риск да се повторя ,ще кажа пак,ЛАМБДАТА НЕ променя нормалната работа на мотора.единствено вдига малко разхода.при теб мотора не работи равномерно,което значи че имаш проблем с мар-а или с някой компонент по запалването(бобина,палец,капачка,кабели,темп.датчик или недобра връзка на кабелите),компа също може да има проблем,но това се вижда само със смяна.никоя диагностика неможе да ти покаже проблем в компа.

МнениеПубликувано на: Сря Мар 13, 2013 1:43 pm 

Засега колата крепи ,не рипа много,ако стане нетърпимо ще я карам пак при некой ветеринар...

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 14, 2013 4:27 am 
Аватар

Кола: 414si/honda civic 02

един глас за бобината и палеца,пробвай да я смениш и виж как е ,съгласен съм ,че това поведение няма как да е от ламбда-сондата,тя ако умре ,просто разхода ще се вдигне с литър два.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 14, 2013 7:44 am 

Майстора смени пред мене ,кабели ,делко ,бобина и пак тресеше ...

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 27, 2015 7:52 pm 
Аватар

Кола:

Имах същия проблем. Оказа се датчик на коляновия вал! Пали лесно и като загрее всичко се обърква.............

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа