Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Проблем с климатик
МнениеПубликувано на: Пон Юли 25, 2016 12:46 pm 
Аватар

Кола: Rover 200

https://www.dropbox.com/s/xrczxupa1svyl ... 4.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/h2c4mm7czbrx7 ... 1.jpg?dl=0

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 25, 2016 3:02 pm 

Кола:

точно това е

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 25, 2016 3:07 pm 
Аватар

Отворих го, проверих го с уред и работи. Върнах го обратно преди да се сетя да му дам директно 12V и да видя дали сработва :( Утре ще проверя и това, че много жега на паркинга. Но си мисля, че ако и тогава работи остава да е датчикът, т.като ако правилно разчитам схемата, то той подава сигнал към релето. Между другото климатикът пак не работи и преди да сваля релето, и след това :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 25, 2016 10:45 pm 

Кола:

схемата е много проста,бутона в купето взема маса от копчето за вентилатора и я подава към термодатчика зад жабката (често проблема е в него) и той при над 4градуса я подава към релето и към датчика за налягане на фреона и той на компа за да вдигне оборотите.датчика има няколко степени според които релето пуска перките и компресора.ако датчика отчете ниско налягане на фреона(под 100 грама)в системата съответно не подава сигнал на релето и то не пуска компресора.при пъпнене на системата се прави вакум за да се провери за теч и за да може системата да дръпне първите 200 грама за да заработи компресора.надявам се да си разбрал нещо и да пробваш 1-во датчика зад жабката като му направиш мост.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2016 9:17 am 
Аватар

Благодаря колега.
Когато взех колата климатикът не тръгваше въобще. Почетох малко и видях, че дори компресорът да не тръгне (ако няма налягане), копчето трябва да светне. Моето не го правеше, за това го свалих, почистих и заработи. След това проверих и напълних системата и климатикът заработи. В последствие се появиха проблеми от постовете ми по-горе. Оправих слабото духане, като се погрижих за филтъра зад жабката. Сега ще проверя и самия термодатчик. Изключвам възможността да не пуска компресора заради ниско налягане (под 100 грама), т.като когато тръгне климатикът наистина работи добре. Всъщност духа толкова студено, че като пътувах до морето беше на 1-ва степен и почти на средата топло/студено :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2016 9:30 am 
Аватар

Кола: Rover 214si

На моя ровър 214си, като нямаше фрион и натиснех копчето не ми светеше. След, като го напълних, започна да включва компресора и да свети копчето. Лампата минава последователно през компресора.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2016 9:38 am 
Аватар

Това обяснява всичко. Значи при мен проблемът от нетръгването не е било ниското налягане (в системата имаше над 250 грама при пълненето), а просто съм си имал настоящия проблем :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 20, 2017 9:31 am 

И в крайна сметка реши ли го проблема? Или вече я няма колата :D
При мен се появи подобен проблем,и проба грешка стигнах до извода че катоподам маса на пресостата и той задвижва перката и тръгвастудено та чак ледено.
Смяната била лесна, само че не знам какво се прави като откача тръбичките за климатика, би трябвало да изтече фреон нали? Та търся си майстор който да го направи това в Сливенско. Благодаря ви!

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 21, 2017 10:45 am 
Аватар

Аз го реших (термодатчика зад жабката), както ме посъветва колегата nedaylkovN. Ама вчера имаше друга изненада :) Пуша си аз навън, докато климатика ми охлади малко купето и изненада, задната чистачка се включи, а перката отпред направо ще литне. Свалям капака на бушоните и бушонът за чистачката/перката разтопен. Смених го въпреки, че не беше изгорял и чистачката пак тръгва. Сега трябва да се боря с този нов проблем :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 21, 2017 12:46 pm 
Аватар

Кола: 620ti

В снопа с кабели на петата врата

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 21, 2017 2:32 pm 
Аватар

NoCommenT написа:
В снопа с кабели на петата врата

Отново благодаря!
Ще се разглобяваме уикенда явно :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 03, 2017 1:32 pm 
Аватар

Както ме посъветва колегата, имаше проблем в снопа кабели минаващ през 5тата врата. Оголени и дори залепнали един за друг заради това, че са давали на късо. Оправих нещата и ги изолирах добре, сега бушонът не се стопява. Чистачката обаче спира където си иска, а не както би трябвало да е. Някакви идеи?

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа