Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 267 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 13, 2011 2:53 pm 
Аватар

Кола: 200

Става въпрос за това:
http://www.youtube.com/watch?v=DFGsXfy2 ... re=related

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 13, 2011 7:21 pm 
Аватар

Кола: Rover 200RF

Можете с вкичките тия джаджи, но само ако интерфейсът в колата ви е OBDII.

На Ровър 200 не е, мисля, че и на 25 не е (може да греша, или пък да е от някоя година натам). На 400 също не е.

Така че за нас, които нямаме OBDII, вършат работа или пълно-пълно, или такива неща като MPGuino-то, което линкнах по-горе.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 13, 2011 7:34 pm 
Аватар

Кола: Codename: Theta

Не не, нямам предвид, че агитираш!
Този Open source трябва някой да го напише, нали? Да вземем моята кола например - да речем че всичко и е заводско - и дюзи, и помпа... Пише се кода за този мотор. Обаче някой пипнат мотор ще даде коренно различни показания. Такива би дала и една запушена дюза. Докато посочения "номер" пълно-пълно това няма значение.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 13, 2011 7:52 pm 
Аватар

Chefo написа:
Не не, нямам предвид, че агитираш!
Този Open source трябва някой да го напише, нали? Да вземем моята кола например - да речем че всичко и е заводско - и дюзи, и помпа... Пише се кода за този мотор. Обаче някой пипнат мотор ще даде коренно различни показания. Такива би дала и една запушена дюза. Докато посочения "номер" пълно-пълно това няма значение.

Не се пише, той си е написан. Устройството може да го вземеш "на части" – тогава си го програмираш сам, има USB интерфейс. Можеш да го вземеш и "готово" – аз бях линкнал един от магазините за "готовото".

На снимките е в имперски единици, мили на галон, но може да се включи да мери в метрични – литри на сто км.

Мери моментен разход, разход на резервоара, разход за всичкото изминало време и т.н. С трите копчета вдясно се избират режимите.

А за настройката – просто като се сложи на "нова" кола, се прави калибриране. Едно зареждане пълно-пълно и се проверява дали има разлика между реалния разход и това, което е отчело устройството. Обикновено едно калибриране е достатъчно, но човек може да направи и три, и пет замервания, за да е спокоен.

И после си мери.

Е, ако изведнъж се запуши дюза, изведнъж се разсъхне горивната помпа или нещо подобно – то е ясно, че ще има грешка. Но такива грешки има винаги – и при пълно-пълно, ако ти се пробие тръбата към резервоара и почне да ти капе по малко бензин (примерно) – пак ще има грешка.

Говоря за нормалната, ежедневна употреба в изправна кола.

Предимството на това да има уред с конкретни показания е, че човек може да си приспособява стила на каране според разхода на момента. И така да се учи кое му действие води до по-голям и кое – до по-малък разход.

При пълно-пълно не става това учене, защото замерването е много разтегнато във времето, не е на момента.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 13, 2011 8:25 pm 
Модератор
Аватар

Кола:

Понеже карам автомомили с борд комп за разход ,колко остава колко ти е моментния разход и т.н и карам няколко едни и същи трябва да ви кажа че дори и заводските компютри дават отклонение . Е да вярно аз знам точно колко е отклонението понеже съм засичал многократно ,но все пак има отклонение ,тъй че си правете сметка няква такава хуьовина какви разлики ще дава :D

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 13, 2011 8:39 pm 
Аватар

mcraebg написа:
Понеже карам автомомили с борд комп за разход ,колко остава колко ти е моментния разход и т.н и карам няколко едни и същи трябва да ви кажа че дори и заводските компютри дават отклонение . Е да вярно аз знам точно колко е отклонението понеже съм засичал многократно ,но все пак има отклонение ,тъй че си правете сметка няква такава хуьовина какви разлики ще дава :D

Заводските боклуци калибрират ли се? Хората ти казват, че това се калибрира за конкретната кола. Точно заради тия разлики. Ако пък се усъмнява човек, може да си го калибрира всеки месец, или когато му е кеф, ако толкова се съмнява.

Проектът е свободен софтуер, никой не те задължава да го ползваш. Имаш много повече свобода за донастройки на такъв уред, отколкото на заводските борд-компютри. Точно защото е с отворен код и има специално за това конкретно няколко уеб-сайта с най-различни доработки и добавки. Но щом не щеш – не ползвай.

За когото му се занимава е. А който не иска да се занимава, не разбирам защо трябва да ги нарича "хуйовини". Като не ви кефи, не ползвайте бе – не агитирам. Темата беше за разход на 200 серия, а при нея НЯМА борд компютър, няма и OBD2 интерфейс.

Аз казах каквото исках, исках да ви кажа за още една възможност, която може да е ценна за някого. Всеки ползва каквото иска.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 3:22 am 

Кола:

колеги аз карам ровър 220 136 коня 2000 кубика 1994г. на дъклго ми дава разход 10/100км при скорост 100/120 но мисля че е много защото градско пък отива към 15/100км . При студен двигател като запаля и държа газта иначе загасва. като поработи минута 2 и държи обороти но много ги мени. дайте предложениа аз мисля че е от вакуум регулаторът или инжекционът

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 7:37 pm 
Модератор
Аватар

Кола:

turin написа:
mcraebg написа:

Заводските боклуци калибрират ли се? Хората ти казват, че това се калибрира за конкретната кола. Точно заради тия разлики. Ако пък се усъмнява човек, може да си го калибрира всеки месец, или когато му е кеф, ако толкова се съмнява.

Проектът е свободен софтуер, никой не те задължава да го ползваш. Имаш много повече свобода за донастройки на такъв уред, отколкото на заводските борд-компютри. Точно защото е с отворен код и има специално за това конкретно няколко уеб-сайта с най-различни доработки и добавки. Но щом не щеш – не ползвай.

За когото му се занимава е. А който не иска да се занимава, не разбирам защо трябва да ги нарича "хуйовини". Като не ви кефи, не ползвайте бе – не агитирам. Темата беше за разход на 200 серия, а при нея НЯМА борд компютър, няма и OBD2 интерфейс.

Аз казах каквото исках, исках да ви кажа за още една възможност, която може да е ценна за някого. Всеки ползва каквото иска.

Чакай сега ,аз не мога да разбера ти защо се засягаш? Ако ти си я измислил разбирам да се засягаш ,това че си писал за нея не означава че трябва да се обиждаш .Просто обсъждаме това е . И какво означава да се калибрира ,как ще разбереш кога е вярна ,като зареждаш пълно пълно ли ? Тогава каква е файдата от нея като карам по един и същ начин ще ми дава подобен разход т.е. ще знам колко ми гори

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 08, 2011 8:51 pm 
Аватар

Ами всъщност единствената практическа файда е приспособяване на стила на каране. Тоест гледаш колко ти гори (след калибриране, ОК) и си коригираш карането, така че да гори по-малко и по-малко. То "горенето" зависи най-вече от стила на каране, не толкова от колата (е, зависи и от нея, но все пак).

Иначе не съм се засегнал – сори, че съм прозвучал грубо. Просто ме кефи идеята да се ползва Arduino платформа за в кола. Има и още по-яки употреби, примерно цял кар-пютър на базата на Arduino, но това е друга бира.

Та тая джаджа важи за следните неща – засичане на стандартен разход (калибриране с едно пълно-пълно) и след това вече забавление с много, много работа по стила на каране. За смъкване на разхода – за когото го интересува това, разбира се ;) И те така ;)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 09, 2011 9:22 pm 
Аватар

Кола: 620ti

Тотьо написа:
колеги аз карам ровър 220 136 коня 2000 кубика 1994г. на дъклго ми дава разход 10/100км при скорост 100/120 но мисля че е много защото градско пък отива към 15/100км . При студен двигател като запаля и държа газта иначе загасва. като поработи минута 2 и държи обороти но много ги мени. дайте предложениа аз мисля че е от вакуум регулаторът или инжекционът

http://cgi.ebay.co.uk/ROVER-220-420-620 ... 3364d9f32c

тва ще ти свърши работа мисля :)

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 15, 2011 4:06 pm 

Кола:

моята кола е rover 214si с 103 коня и ми харчи 9-10л/100

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 25, 2011 12:33 am 

Кола:

И аз карам 214 Si до преди няколко дена нямах проблем даваше ми 7-8 бензин градско без проблем като не я настъпвам разбира се а сега от няколко дена имам проблем от време на време придърпва ужасно падат оборотите под 1 , и започна да гълта по 9-10 градско... Някой ако знае каква може да е причината да помага? :?:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 25, 2011 1:51 pm 
Аватар

от София до Кулата близо 200км с 8,33 литра :D

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 16, 2011 5:16 am 
Аватар

Кола:

Голяма дума не казвай Боцмане ,че на Ровърите орисията им е да влязат в блатото ,поне бензините до 1.4

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 16, 2011 6:58 am 
Аватар

що,1.6 и 1.8 да не са от друго "тесто" 8) много блудни хора има,просто 1.4 е по разпространен,а лек отдавна има така или иначе,та кой в квот си иска да вярва 8)

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 267 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа