Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Неприятен проблем с парното
МнениеПубликувано на: Вто Окт 08, 2013 7:48 am 
Аватар

Кола: MB C200 kompressor

Админа да ме прощава, че пускам нова тема за парно, но не знам дали някой е имал точно такъв проблем. Колата я имаме от година и половина - миналата година парното и беше уникално. Когато я обслужвах и смених водната помпа и термостата, също така и антифриза. От тогава до сега с охладителната система проблеми е нямало. Понеже колата я управлява жена ми, се оплака, че не минава на газ или доста трябва да покара, за да мине(с газ.инжекцион е). Газта е в гаранция - отидох, оказа се, че нищо и няма, но изпарителя е студен - тогава пуснах и парното(това преди седмица, когато още не беше кой знае колко застудяло) - парно нула. Отидох при майстора ми, при който ходя за всичките ми коли, които съм имал - а и последно той преди година и нещо той беше пипал последен по двигателя - обезвъздушавахме, не че имаше особена нужда, оказа се, че няма циркулация - свали водната помпа - нищо и нямаше, термостата си отваря нормално. По едно време излезе някакво парно след продухване, интересното беше, че като колата е на обороти е слабо, а като я изфорсираш, става почти нормално. Да, но покарах я малко и пак изчезна на цяло. Тази сутрин аз съм с колата, жена ми с моята - то е невъзможно без парно, в крайна сметка не идва лято, а зима, на газ мина, като карах над 15 км. Майстора ми се съмнява в радиаторчето за парното, защото само то по веригата не сме проверили. Самият той ме посъветва да пиша по форума, някой сърбал ли е подобна попара, защото това радиаторче, знаете всички, каква галимация е да се свали и колко пари за труд трябва да ми вземе, а човека ми е приятел и не иска да ме набута, и да се окаже, че не е то. Колеги помагайте, ще бъда много благодарен - някой ако има допълнителни уточняващи въпроси, да пита.

Профил  

Заглавие: Re: Неприятен проблем с парното
МнениеПубликувано на: Вто Окт 08, 2013 9:19 pm 

Кола:

Тук има специалисти по темата. От опит ти казвам, въздух в охлаждащата течност. Не е ебезвъздушена системата. Може дори и гарнитура на главата да е проблема. Виж си маслото дали е чисто. Гарнитура на смукателен колектор. И на края провери за теч от радиатор и снадките на маркучите. За друго не се сещам. Успех не е сложно.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 08, 2013 9:36 pm 
Аватар

Маслото и антифриза бяха първото, което гледахме и са абсолютно чисти. За течове колата е огледана, а ако има такива, тя би следвало да губи антифриза, а той си е абсолютно на ниво и не се губи, Обезвъздушавахме системата на ново, тъй като първо обвинихме водната помпа, нищо че е нова и майстора я свали - абсолютно си беше наред. Не виждам и как така ще влезе въздух в системата, като повече от година никой не е пипал по колата, миналата зима парното и беше отлично, въпреки това я обезвъздушихме, даже направихме пробка за обезвъздушаване. Тя и въздух не вади. Кажи ми гарнитурата на смукателния колектор, какво отношение има към охладителната система - наистина не намирам връзка - не знам и за това питам. Последното, в което се съмнява моя майстор е да е запушено радиаторчето на парното - защото няма циркулация на антифриза в системата. Изпарителя е поставен малко над левия фар, когато колата работи на обороти -той изстива, за каквото и да е парно дума да не става.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 09, 2013 12:23 am 
проблема колега е че е нарушена циркулацията на охладителната течност .най вероятно радиаторчето на парното е било леко подпушено,но след слагането на газовата положението се е влошило.този модел има една пластмасоваа снадка зад двигатела,облечена с гума.тя служи след като спреш парното(минеш на студено)да продължава да циркулира водата към термостата.някой път се запушва,но обикновено след паралелно връзване на системата към изпаритела се получават няколко въздушни джоба и системата трудно се обезвъздушава.точно затова аз на моята кола преди години вързах изпаритела последователно,което ще рече че тънкия маркуч излизащ от мотора отива най напред в изпаритела,и от там отива в парното.това значи че няма никакви тетки по системата.предимството на това е че изпаритела бързо се загрява до работна темп. и не се наручава фабричната циркулация на системата.от друга страна може да пробваш да почистиш радиаторчето с кислол за около 10 мин,не повече и да надуеш с маркуч от чешмата в посока обратна на циркулацията.

МнениеПубликувано на: Сря Окт 09, 2013 8:36 am 
Аватар

Поста ти много ми помага - описваш ми проблема много точно - действително е така - интересното е, че газовата уредба е работила повече от година, а проблема се появи сега. Питането ми е, може ли да минем само с обезвъздушаване и да закачим изпарителя, както си описал, без да сваляме това радиаторче, защото според моя майстор работата по свалянето и качването е много - щом трябва да се разкача цялото табло...

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 2:13 pm 
Аватар

Кола: 620ti

бая работа е свалянето на радиаторчето :) малко ме съмнява да е запушено но не е изключено,промийте го с маркуча първо и пак пробвайте,и за какво сте правили пробка за обезвъздушаване като то си има :) най добре направете както казва прилепа,да свържете изпарителя към малкия маркуч дето излиза от главата и тогава в термостата за да не се получава въздушна възглавница,най накрая гарнитура на главата :) не е задължително ако е тръгнала да я издухва да е мръсно маслото или антифриза :)

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 3:42 pm 
Аватар

Маслото и антифриза са абсолютно чисти - но първо започваме днес от там - както е казал колегата - да свържем наново изпарителя - пак обезвъздушаване - не е гарнитура - няма как да е тя - нито масло, нито антифриза се губят или са мръсни.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 9:37 pm 
Аватар

Кола: 620ti

то ще си покаже,тоя двигател ми е ясен като 12те пръста на ръцете ми и рано или късно до нея се опира,дълго сме дискутирали тоя проблем,няма как да издържи мотора цял живот като перката тръгва на 104 градуса и я сработи системата я не :)

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 11:29 pm 
enravotta написа:
Поста ти много ми помага - описваш ми проблема много точно - действително е така - интересното е, че газовата уредба е работила повече от година, а проблема се появи сега. Питането ми е, може ли да минем само с обезвъздушаване и да закачим изпарителя, както си описал, без да сваляме това радиаторче, защото според моя майстор работата по свалянето и качването е много - щом трябва да се разкача цялото табло...

ами колега а промивам радиаторчето без да го свалям,то просто няма смисъл.махам маркучите от него и слагам 2 други по 50 см и през горния пълня с кислол,оставям го 10-на мин и го точа и тогава промивам с маркуча от чешмата за да избута всичко навън.самото радиаторче е доста шибано,в тръбичките му има пластмасова серпентина,най вероятно за да задържа по дълго време топлината.а между другото като го изолирате може да пробвате как работи колата без него и ще разберете дали е там проблема.

Заглавие: Re: проблем с включване на скорости
МнениеПубликувано на: Пон Яну 08, 2018 11:45 am 

Кола: rover214si

трудно се включват дори и при изключен двигател

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа