Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 81 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Проект: Ровер 200 T16 турбо
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2017 10:04 pm 
Аватар

Кола: 620ti

Мда след доста перипети вече е готова,от 3тия път стана горе доло а можеше и да се размине по леко,второто палене се оказа че заради първото палене на сухо валовете където лагеруват в главата на някои места станаха на парцал,но реших да я запаля защото ми се стори не много фатално,но уви като работи 5мин и паднаха стружки от валовете пак и пак задра биелните лагери, и пак се наложи да го отварям,но този път взехме друга глава и пак нови биелни лагери и за сега си работи нормално,за сега работи около половин час,естествено баш майстора като снаждал маркуча за високото налягане от помпата до рейката,го стегнал със скобички и естествено маркуча гръмна и всичко стана в масло,та всичко дето бе направил до тук иска да се преправи,маркучите за охладителната система така бяха вързани едно към гьотори че чак водата в казанчето се вдигаше докато работеше :D малко преправяне и всичко е 6,радиатора е малък и бая бързо загрява а перката малка и работи 5 минути докато охлади,но това с времето ще се оправя,полуоските от мг зр 160 късата по точно е по дълга с 5 сантиметра и натискаше много жестоко скоростите та се наложи и полуоските да купуваме от дизел,та така събота след работа ще и сложа тръбите и кулера и ще я пробвам как е и ще има снимки и клипове

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 07, 2017 4:49 pm 
Аватар

Кола: Ровер 200 Т16

Ето един клип на първото палена на двигателя след като всичко вече е наред, надявам се да ви хареса и да оцените труда на майстора, понеже големи премеждия имаше както по горе е споменал.

Не нещо кой знае какво но истинския фен на тази марка ще го усети надявам се

https://www.vbox7.com/play:6272faad78

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 12, 2017 8:18 pm 
Аватар

Добре ли седи питам аз :)

Изображение

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 15, 2017 6:16 pm 
Модератор
Аватар

Кола:

Браво доста години чакахме тоя мотор да запали,толкова много че не останаха чакащи :D Но имаш едно голямо БРАВО! :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 16, 2017 6:19 pm 
Аватар

mcraebg написа:
Браво доста години чакахме тоя мотор да запали,толкова много че не останаха чакащи :D Но имаш едно голямо БРАВО! :D

Благодаря за похвалите, но освен на мен за ентусиазма и за това че не оставих проекта макар и на няколко пъти да ми се искаше има и голямо браво на нокомент (Николай Ганев) който се постара мотора да заработи. Доста трудности имаше и доста пари влязоха зареди предишния майстор но всичко вече е на лице, мотора пали и работи добре, има какво още да си дооправям но ако няма то няма да ми е интересно, а на тези който мислят да посещават сервиза на Милен по добре да не го правят че ще си патят.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 18, 2017 7:56 pm 
Аватар

И така колата вече кат е пир мен като имам време бутам по малко, макар и да е заработила и да пали има още какмо да се прави. Вчера си взех стабилизираща щанга от дизел и днес я монтирах, че без нея върви на където си иска. За съжаление моята първия майстор явно е забравил да ми я върне и имаше доста недозавити болтове, добре че ги проверих и затегнах. Тия дни ако имам време мисля и бронята да напасна спрямо кулера за да мога да я монтирам но за целта ще трябва да ни свезма и хубави скоби, че като надуе и някоя скоба гръмва :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 81 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Часовете са според зоната UTC + 2 часа