Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Проект: Ровер 200 T16 турбо
МнениеПубликувано на: Вто Окт 03, 2017 10:04 pm 
Аватар

Кола: 620ti

Мда след доста перипети вече е готова,от 3тия път стана горе доло а можеше и да се размине по леко,второто палене се оказа че заради първото палене на сухо валовете където лагеруват в главата на някои места станаха на парцал,но реших да я запаля защото ми се стори не много фатално,но уви като работи 5мин и паднаха стружки от валовете пак и пак задра биелните лагери, и пак се наложи да го отварям,но този път взехме друга глава и пак нови биелни лагери и за сега си работи нормално,за сега работи около половин час,естествено баш майстора като снаждал маркуча за високото налягане от помпата до рейката,го стегнал със скобички и естествено маркуча гръмна и всичко стана в масло,та всичко дето бе направил до тук иска да се преправи,маркучите за охладителната система така бяха вързани едно към гьотори че чак водата в казанчето се вдигаше докато работеше :D малко преправяне и всичко е 6,радиатора е малък и бая бързо загрява а перката малка и работи 5 минути докато охлади,но това с времето ще се оправя,полуоските от мг зр 160 късата по точно е по дълга с 5 сантиметра и натискаше много жестоко скоростите та се наложи и полуоските да купуваме от дизел,та така събота след работа ще и сложа тръбите и кулера и ще я пробвам как е и ще има снимки и клипове

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 07, 2017 4:49 pm 
Аватар

Кола: Ровер 200 Т16

Ето един клип на първото палена на двигателя след като всичко вече е наред, надявам се да ви хареса и да оцените труда на майстора, понеже големи премеждия имаше както по горе е споменал.

Не нещо кой знае какво но истинския фен на тази марка ще го усети надявам се

https://www.vbox7.com/play:6272faad78

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 12, 2017 8:18 pm 
Аватар

Добре ли седи питам аз :)

Изображение

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 15, 2017 6:16 pm 
Модератор
Аватар

Кола:

Браво доста години чакахме тоя мотор да запали,толкова много че не останаха чакащи :D Но имаш едно голямо БРАВО! :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 16, 2017 6:19 pm 
Аватар

mcraebg написа:
Браво доста години чакахме тоя мотор да запали,толкова много че не останаха чакащи :D Но имаш едно голямо БРАВО! :D

Благодаря за похвалите, но освен на мен за ентусиазма и за това че не оставих проекта макар и на няколко пъти да ми се искаше има и голямо браво на нокомент (Николай Ганев) който се постара мотора да заработи. Доста трудности имаше и доста пари влязоха зареди предишния майстор но всичко вече е на лице, мотора пали и работи добре, има какво още да си дооправям но ако няма то няма да ми е интересно, а на тези който мислят да посещават сервиза на Милен по добре да не го правят че ще си патят.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 18, 2017 7:56 pm 
Аватар

И така колата вече кат е пир мен като имам време бутам по малко, макар и да е заработила и да пали има още какмо да се прави. Вчера си взех стабилизираща щанга от дизел и днес я монтирах, че без нея върви на където си иска. За съжаление моята първия майстор явно е забравил да ми я върне и имаше доста недозавити болтове, добре че ги проверих и затегнах. Тия дни ако имам време мисля и бронята да напасна спрямо кулера за да мога да я монтирам но за целта ще трябва да ни свезма и хубави скоби, че като надуе и някоя скоба гръмва :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 20, 2017 10:07 pm 
Аватар

Днес имаше време да проследим кабелите от ключа, понеже сега паля със едно кабелче. Вече всичко ще е както трябва, проследихме кабелите кой къде отида и кой дава сигнал за стартера като ключа е за въртене и с радост мога да заявя, че вече палим от ключа за което много се радвам. Утре ще си играем с уредите и да прокараме кабелите към тях и да видим кой кабел дава ток като е на габарит, за да може като дам на габарит да светят и уредите. Само да има време дет се вика.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 24, 2017 6:07 pm 
Аватар

Тия дъждове ме побъркаха но освен работата която си върви успях да понапасна бронята с кулера, все още има какво още да се желае но лека по лека и бронята ще е на лице. Сега остава да измисля как да захвана кулера за да не ми пречи, за в момента имам няколко решения на проблема но ще гледам да е максимално красиво. Ако имате идей можете да ги споделите с радост бих се вслушал в съветите ви.

Изображение

Изображение

Изображение

Взе да заприличва на скромна бегачка :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 24, 2017 9:29 pm 
Аватар

nedyalkovN написа:
ами той двигатела е с частите които ТИ му продаде,даже и бившия ми колега който го сглобява каза че си му продал боклуци.аз не съм взел абсолютно нищо и никога няма да се унижа да му взема амортесорчетата от багажника ,както казва той щото те са по 10лв нови.просто сте смешни .ти като си голяма работа що не го направи тоя двигател толкова години ?просто защото си му ебал майката и затова го набута на друг.незнам сега на какъв се правиш ,но и не ме интересува.за мен всичко е приключило,приказвайте квото си искате.

Милене нека те светна вече че двигателя е направен и сложен и е наредено всичко както трябва, че и даже пали и Никито го направи за отрицателно време, така че ти си прави сметката що за майстор си. А за това че не си взел нищо недей да лъжеш като мишка, аз знам как си оставих колата, знам за какво съм пращал пари за съжаление след като дойде при мен колата разбрах че доста от нещата не са били така както трябва, явно парите са отишли за твой нужди и все още чакам нещата който уж щеше да ми караш :D Ти си смешния и вземи си смени работата с някаква друга, аз те разбрах що за мушенник си и хората ако не вярват мога да им приложа доста бележки за това какво съм ти пращал. Дори си ме блокирал и във фейсбука защото знаеш как прецака двигателя. Айди със здраве и дано има мислещи хора защото който да се замислят защото с тоя алкохол и да парвиш коли не става но ти си знаеш най добре, аз до някъде се радвам защото ако я беше направил можеше да се убия с нея понеже доста неща не бяха дозавити, а някой дори липсваха. И с радост мога да кажа че Николай свърши нещата за адски кратко време и най вече че той не приказва само празни приказки, а действа за което мога да му кажа едно голямо ЕВАЛА

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 31, 2017 6:17 pm 
Аватар

Автопарка голям :)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 01, 2017 12:13 pm 
Аватар

Колеги аз вече зазимих моята кола и чак пролета като се постопли ще я поразбутвам, приблал съм я на сухо и няма да я вали дъжд и сняг понеже имаше голяма вероятност да е на вън. Плановете са ми зимата да спестя пари и да подобря следните неща

1 Да я изкърпя че наместа има доста ръжда
2 Да взема нова бензинова помпа, че тая и идва малка
3 Да сменя зандите барабани със дискове
4 Да дооправя уредите и да се свържат
5 Да сменя маслата и филтрите
6 Да сложа модул за централно заключване
7 Евентуално за чип ако може с този комп, ако ли не е мислим с мега
8 Ако има лев за едно цялостно пребоядисване
9 Смяна на цялата предница + окачване
10 Направата на нова генерация

Общо взето това са ми плановете като през зимата някой неща ще се купуват поетапно за да не се натоварвам финансово. След като проекта завърши ще остане да се наслъждавам на шофирането от тази кола и след време като ми поумалее и ако няма проблеми ще я подковем и ще сложим по голямо турбо та да видим какви възможности ще има.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 01, 2017 1:12 pm 
Аватар

Кола: Rover 75 CDTi - 2003

От мен имаш стискане на палци всичко да ти върви по план и да успееш да реализираш започнатото.

Постовена електрическа щора
Поставена печка + дистанционно палене
Нови дървени апликации на таблото от истински фурнир
Дървен волан
12V изход в багажника
Дюзи за предното стъкло с подгряване
Сменен ел.мотор охлаждане
Почистен EGR клапан
Сменен филтър картерни газове
Тампони на пр.носачи от polyurethane
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 01, 2017 1:14 pm 
Аватар

marcho1991 написа:
Автопарка голям :)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Онзи експонат от автопарка с жълтите джанти е много впечатляващ.....
:D :D :D :D :D :D :D

Дървен волан
12V изход в багажника
Почистен EGR клапан
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 02, 2017 10:52 am 
Аватар

gugubugu написа:
От мен имаш стискане на палци всичко да ти върви по план и да успееш да реализираш започнатото.

Надявам се и аз всичко да върви както трябва и да няма спънки, идеята си е да е една от малкото коли в България която е направена както трябва и като се ходи на някъде да създава впечатление и най вече се надявам хората да оценяват това каето сме направили с доста приятели който са помогнали този проект да продължава да се развива.

Иначе за жълтите джанти за в момента с него обработваме около 500 декара земя и честно казано може да е стар но не ни предава, дано и за напред да е така.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 06, 2017 9:48 am 
Аватар

Всичко направено както трябва и с много доза търпение винаги прави впечатление и бива оценено. Действай смило, най вече се забавлявай и се наслаждавай на удовлетворението което ти дава реализацията на всяка стъпка от проекта.

Дървен волан
12V изход в багажника
Почистен EGR клапан
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа