Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Много запазен Rover 216 Coupe си търси грижовен собственик
МнениеПубликувано на: Чет Окт 13, 2016 3:43 pm 
Аватар

Кола: Rover 216 Coupe

Здравейте,

За съжаление се налага да продам любимият ми Ровър 216 Купе понеже се сдобих с по-голяма и съвременна семейна кола и нямам къде да държа 3 коли.

Притежавам колата от декември 2008, тогава на 106к (от първи собственик в Италия, има всички книжки и документи от закупуването през 1994), сега на 163к. За тези 8 години е държана в гараж и е поддържана до последно без оглед на средствата. Километрите са навъртяни главно извън града по почивки и командировки, в топлите месеци. Колата няма никакви ръжди и не е виждала зима и зимни гуми (работата ми е на 10 минути пеша, центъра ми е на 5 минути пеша, програмист съм). Поддържана е само в сервиз "АТ Бацалов" (бившият "Технотранс" Русе). Имам разпечатки за всичко правено в последните 3-4 години. Пребоядисана е професионално в сервиз "Автосвят" в Русе през август 2013, за 2000 лева. Причината за пребоядисването беше, че лаковото покритие на тавана и на капака беше почнало да изгаря, а не заради удари или ръжда (имам снимки как е изглеждала точно преди пребоядисването).

Технически колата е много стегната и се държи на пътя много стабилно, без никакви странни шумове. Окачването си е заводски твърдо и поради това единствените потраквания на по-лош път са от интериорните панели и от стъкления таван. Двигателят работи много гладко, а динамиката и шумът са много приятни и дори при форсиране на 7000 оборота няма никакъв пушек. За тези близо 60к километра, двигателят не ми е създавал проблеми и никога не е отварян. Карана е само с бензин 100 октана от ЕКО, OMV или Shell, и бутилирани масла 10W40 Valvoline, Repsol и Total Quartz.

По колата няма абсолютно никакви "побългарявания" и интервенции, нарушаващи оригиналния заводски вид, както във визуално, така и в техническо отношение. Външният вид е точно такъв, какъвто бихте го видели в каталог или брошура на Ровър от началото на 90-те години. Пазена е много и редовно е почиствана маниакално както отвън, така и отвътре (предимно с препарат за табло Nigrin и с препарат за мокети и тапицерия TurtleWax). Гумените уплътнения по цялото купе също са минавани редовно със специален препарат. Непушач съм. Дори и в Европа в момента е вече много трудно да се намери по-чист и по-запазен екземпляр.

Всички технически забележки:

- При по-силно каране (разбирайте 150-160 на магистрала, 120-130 на автомобилен път) има разход на масло от около 300 мл на 1000 километра, при нормално каране - 100, 150 мл. Вероятно е от уплътненията на клапаните защото няма абсолютно никакви други признаци за проблеми с двигателя - нито пушек, нито загуба на мощност, нито прегряване, нито тракания.

- Съвсем малък теч на масло, който се забелязва предимно след дълго каране и оставя петънце на асфалта с площ не повече от 1 квадратен сантиметър.

Всички външни и интериорни забележки:

- Две леки и почти незабележими драскотини от паркиране на предната броня;
- Една съвсем миниатюрна драскотина (1-2 мм) на обвивката на дясното огледало;
- Стъклото на шофьорската врата съвсем малко "захапва" в края гуменото уплътнение (имало го е дори на някои нови такива Ровъри). При съвсем малко спускане и вдигане на прозореца при влизане се оправя;
- Подлакътникът на шофьорската врата е леко деформиран. Явно предният собственик е имал навик да се обляга на него често;
- Има специален "трик" за затваряне на багажника - трябва с пръст да се бутне навътре зъбчето на бравата и тогава да се затвори. При отварянето няма никакъв проблем - както от купето, така и с ключ;
- Има леко протриване на дъното на шофьорската седалка (страничните части за придържане на гърба са перфектни и от двете страни).
- Счупена пластмасова врътка за усилване на Sony CD плейъра. Врътката си работи без проблем, просто е по-неудобно да се завърта без пластмасовото покритие.

Важни моменти от сервизната история:

- Сменена фабрична с афтърмаркет аларма кратко след закупуването, през 2009;
- Сменено предно стъкло през юни 2011 (старото имаше леки драскотини, сегашното и в момента е перфектно);
- Сменени нови летни гуми Kumho 185/55/15, сложени през лятото на 2012, в момента на около 28к пробег;
- Сменени 4 диска, накладки и спирачна течност през есента на 2012, в момента на около 25к;
- Сменен акумулатор Bosch S5 Silver Plus (54 Ah) през пролетта на 2013;
- Сменени ангренажен ремък (Gates), ролки, водна помпа и всички пистови ремъци на 141к през пролетта на 2013;
- Сменен съединител-комплект Valeo и масло на скоростната кутия на 141к (извадихме оригиналният съединител с подобаващо износване за този пробег, което доказва, че колата не е "превъртана");
- Сменени 4 амортисьора Monroe, пак на 141к.

Информация и спецификации:

- Първа регистрация: април 1994;
- Двигател: бензин 1600 кубика, Хонда D16A8 (НЕ е ровърската К-серия, а чисто хондов като на CRX от тези години), 122 к.с. при 6800 оборота;
- Кутия: 5-степенна ръчна;
- Цвят: British Racing Green (код: HNA);
- Тегло: 1085 кг;
- ГО до 15 Октомври 2017, винетка за 2016;
- Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Rover_200_Coupe (в статията има снимка на колата ми преди пребоядисването).
- Снимки преди пребоядисването (виждат се дефектите по боята, заради които е пребоядисана): https://goo.gl/photos/zGWbxYEaidMYCS4Q6
- Снимки веднага след пребоядисването: https://www.flickr.com/photos/65390198@N07/
- Текущи снимки от Октомври 2016: https://goo.gl/photos/gusYhFWHndtMzvEHA
- Снимки на сервизната история за последните 3 години: https://goo.gl/photos/ukkKHk6Egb6ddh1m6

Засега публикувам обявата само тук и в classiccar-bg, защото знам, че много малко хора могат да оценят подобен автомобил и защото искам колата да попадне на грижовен собственик. Ако колата се поддържа по същия начин и се съхрани в текущия си вид, в бъдеще само ще увеличава стойността си и ще привлича все повече внимание като рядък янгтаймер.

Цена: 3100 лева с коментар в ограничени, разумни граници, само след оглед. Колата се намира в Русе, близо до новото кръгово и може да бъде видяна след предварителна уговорка.

За контакти: 0896 792 287 (Благовест Буюклиев) или на електронна поща blagovest.buyukliev [at] gmail.com.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа