Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: уред за сместа гориво-въздух
МнениеПубликувано на: Пон Дек 14, 2009 1:41 pm 
Аватар

Кола:

колеги случайно попаднах на това:

http://racing-mania.com/browse/category/id/11/

никoй има ли престава за този уред.може ли нещо да коригирам или просто ще ми показва дали колата ми работи добре.и дали сместа която изгарям е добра или имам проблем по някои от датчиците или другаде.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 14, 2009 4:19 pm 

Кола: MG ZR

то пише
Цитат:
Измерва съотношението на горивната смес
Уреда работи с нормалната ламбда сонда на автомобила.

ако можеше да коригираш нещо щеше също да го пише. А и невярвам за 36 лв да мери, променя и т.н.

Профил  

Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Пон Дек 14, 2009 4:36 pm 
Аватар

Кола:

колеги аз не говоря от самото устройство да променям нещо по колата.а чрез него да наблюдавам как работи самия автомобил.като ускорявам или карам по икономично.може да гледам според оборотите кога е по бедна сместа и кога не.нещо такова.нещо като икономайзер на другите автомобили.да следи моментния разход.някои купувал ли е нещо подобно или да има наблюдения как работи и дали може да му се вярва до някаква степен.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 14, 2009 9:31 pm 

Кола:

Слагал съм нещо подобно на първата си кола.Въпреки оскъдната информация за продукта това според мен е вакумметър.Как работи?На празен ход показва най-ниско подналягяне.Когато подаваш плавно газ/икономично управление/ съвсем леко намалява вакума в смукателите и това е съпроводено от леко движение на стрелката по посока означената зона на скалата за неикономично управление.И обратно при рязко натискане на педала-много въздух и бензин който мотора не може да усвои ефективно пада подналягането стрелката отива крайно в дясно.Може да ти е от полза само в началото после свикваш по усет без да гледаш стрелката да я държиш в икономичната зона.Но ако обичаш да натискаш яко просто няма смисъл от това устройство-винаги ще си в червената зона.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2009 9:51 pm 
мда,такива уреди слагаха на времето по москвичи и жигулита.бяха много модерни :D

Заглавие: .отг
МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 9:30 am 

Кола:

Администратора е прав, уреда по-принцип се поставя на широколентовма ламбда сонда, показващ съотношението на въздух-гориво! Слага се на пипани коли, т.е. с турбини, тромпети, спортни валове, където трябва да се настройва автмобила! На нашите сонди той ще показва, но няма да е прецизно, а и самата кола си има настройките, така че е напълно излишно

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 11:36 am 
Аватар

Кола: Rover 200RF

Моето мнение е – ако колата ти е от някъде след 2000г. и е с OBDII, направо си вземи някакъв борд-компютър, има ги много, може да си избереш какво да ти показва от ECU-то и т.н.

Rover-ите не зная от коя година започват да са с OBDII. Знам само, че до 98г. със сигурност са си с техния си компютър и не може да се сложи нищо, тоест няма как да се извади от ECU в реално време състоянието на системите на колата. Освен със сервизен софтуер, което е тъпо.

Ако колата ти е с OBDII, направо взимай нещо истинско и не се занимавай с тия волтметри на ламбда-сондата... ;)

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 4:51 pm 
Аватар

Кола:

а какво мислите за този уред.които следи температурата на маслото в двигателя.интересно е как се свързва с нашия двигател.при положение че ние май нямаме датчик за температура на маслото.а само на водата.
според мен е добре ако видиш че температурата на маслото е над 100 градуса а стрелката на температурата на водата си стои винаги малко пот средата. тогава може да спреш да избегнеш прегряване на двигателя.и да си спасиш от ремонт на гарнитурата.

http://racing-mania.com/browse/product/id/23/Tеmpеratura+maslo+7703-2+s+Tamno+staklo

а също няма да е зле да имаш в колата и един волтметър
ако случайно се скъса ремъка на генератора, веднага ще ти покаже че той не зарежда и може да спреш и отстраниш проблема

http://racing-mania.com/browse/category/id/7/

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 16, 2009 7:02 pm 
Аватар

Кола:

колеги щом е волтметър от 0 до 1 волт според производителя. аз как може да си измеря моята ламбда как работи. днес е гледах.има 4 кабела които излизат от нея. два бели един черен и един лилав.някои може ли да ми каже
към кой два кабела или на маса и един от четирите кабела да свързва волтметъра и да измеря напрежението което подава ламбдата на ECU.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 17, 2009 12:12 am 

Кола:

Аз моята я мерих по този начин и показваше нормални волтажи при различните обороти както бе посочено в някъкъв сайт но мултицета реагира бавно и ако имаш диагноза "ленива сонда" нищо няма да разбереш за истинското и състояние.Ако държиш ще погледна точно но кои кабели закачах че съм забравил.А температурата на маслото е винаги по висока от тази на охладителната система-преди години често съм карал едно Пежо 205 GTI и то имаше датчик за температура на маслото.При по яка гонка температурата на маслото минаваше 130гр.Да се върна пак на ламбдата-ако искаш да провериш изправноста на твоята разрови нета .Има много изписано за коствени признаци за неизправност:повишен разход на гориво неустойчиви тихи обороти и т. н.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 17, 2009 2:29 am 
Аватар

Кола:

значи днес открих кой кабел за какво е.значи при мен сондата е на 20-30 см от началото на колекторите.има 4 кабела които излизат от нея.два бели един лилаво-сив и един черен.откачих ламбдата от буксата която е до скоростната кутия.и пробвах кой от тях е маса.оказа се лилаво-сивия.после мерих между кой два кабела има малко съпротивление 5-10 ома.оказа се че са белите.по моята логика те са за подгряването на сондата.и се оказа че черния кабел е за сигнала към ECU.според вас правилно ли сам открил кабела за сигнала.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 17, 2009 1:25 pm 

Кола:

Да точно така е .Прави замерването при нормално загрял мотор.Най-добре напиши "ламбда сонда" на чичко Гугъл и ще научиш много неща .

Профил  

Заглавие: Re: :)
МнениеПубликувано на: Чет Дек 17, 2009 2:41 pm 
gottogetit написа:
значи днес открих кой кабел за какво е.значи при мен сондата е на 20-30 см от началото на колекторите.има 4 кабела които излизат от нея.два бели един лилаво-сив и един черен.откачих ламбдата от буксата която е до скоростната кутия.и пробвах кой от тях е маса.оказа се лилаво-сивия.после мерих между кой два кабела има малко съпротивление 5-10 ома.оказа се че са белите.по моята логика те са за подгряването на сондата.и се оказа че черния кабел е за сигнала към ECU.според вас правилно ли сам открил кабела за сигнала.
тука си в грешка,2-та бели подават сигнал на компа,черен е маса ,а сивия е + на подгряването

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 17, 2009 3:27 pm 

Кола:

Виж на този адрес за кабелите:http:// www.bosch.bg/bg/products/car_equip/faq/docs/faq_8.pdf

Профил  

Заглавие: Re: :)
МнениеПубликувано на: Чет Дек 17, 2009 8:17 pm 
Аватар

Кола:

Guest написа:
gottogetit написа:
тука си в грешка,2-та бели подават сигнал на компа,черен е маса ,а сивия е + на подгряването

да колеги доста четох и аз.но с измерване си е най добре.може моята ламбда да е сменяна и да не оригиналната.сивия кабел ми е маса. черния ми е сигнала и двата бели има напрежение за подгряване на ламбдата.

колеги никой нищо не каза за уреда за измерване на температурата на маслото.има ли нужда от него.дали ще е полезно.цената не е много 40 лева.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа