Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 18, 2007 3:25 pm 
Аватар

Кола:

Купих от колегата 3 тата му крушка и я сложих ефекта е поразяващ за кьорав тип като мен тия дни отивам за още една :D

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 20, 2007 9:18 am 

Кола:

H4 е крушка за къси и дълги в един корпус, Н7 е само къси Н1 само дълги,а най малката крушка е габарит.в сайта на шкода е допусната грешка при превода графиките са дадени за къси и дълги а не за нощен и дневен режим.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 22, 2007 6:50 pm 

Кола:

За 825 какви крушки са?

porostorm може ли таблицата и схемата и за мойта да приложиш :) Благодаря предварително ;)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 23, 2007 7:04 pm 
Администратор
Аватар

Кола: Rover 600

Можеби няма да свърши работа но не са дали точни крушки за фаровете а са дали оригинален код...

http://roverclub-bg.com/index.php_files ... 159024.jpg
http://roverclub-bg.com/index.php_files ... 159028.jpg
http://roverclub-bg.com/index.php_files ... 159036.jpg
http://roverclub-bg.com/index.php_files ... 159042.jpg

Последна промяна vgbodurov на Сря Ное 04, 2009 4:57 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 31, 2007 9:27 am 

Кола:

и аз си сложих OSRAM cool blue 4000k и найстина светят малко по - добре от обикновенните. Крушката свети бяло, но има син отеннък на габарит се забелязва или по отразителните обекти (знаци, номера). Също така се оказа че един рефлектор на фар чисто нов който не е оригинален е по - добър от оригиналния рефлектор на другия фар. Все пак е на 8 години..

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 31, 2007 11:13 pm 

Кола:

Kenshin написа:
и аз си сложих OSRAM cool blue 4000k и найстина светят малко по - добре от обикновенните. Крушката свети бяло, но има син отеннък на габарит се забелязва или по отразителните обекти (знаци, номера). Също така се оказа че един рефлектор на фар чисто нов който не е оригинален е по - добър от оригиналния рефлектор на другия фар. Все пак е на 8 години..
Аз също съм доволен от тези лампи (купих си ги от магазина в Дианабад за 8лв. за моя изненада :))) Иначе на моя са по две H1 на фар

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 14, 2007 3:06 pm 
Истински потребител
Аватар

Кола: Джони - 75, V6, 2.0

Ошашавих се с тея крушки - помагайте - за моя Ровър 75`2001г. пише едно в софтуера за крушките, по каталози пише друго, тука чета трето...
В софтуера пише:
Цитат:
The headlamp unit contains one headlamp lens and reflector. The lens and reflector is divided into two separate inner and outer headlamps. The outer lens and reflector contains a halogen H1 55 Watt bulb and is used for dipped beam headlamps only. A smaller capless bulb is also located in a push fit holder below the halogen bulb and is used for side lamp illumination. The inner lens and reflector contains a halogen H7 55 Watt bulb and is used for main beam only. When main beam is active, the dipped beam bulb remains illuminated. Each halogen bulb has pegs which ensure that the bulb is installed correctly orientated. The bulbs are secured with wire clips and are covered by sealing rubber covers to prevent the ingress of moisture.

Т.е.:
- външни - къси - Н1, Osram - http://www.powerbulbs.com/product_list.asp?cat1=44&cat2=1
- вътрешни - дълги - Н7... Osram - http://www.powerbulbs.com/product_list.asp?cat1=44&cat2=4
От тези линкове личи, че има още по-силни /до 90%/ крушки...

Накрая ще сваля тези от колата и с тях - в магазина... :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 14, 2007 7:52 pm 

Кола:

hrissim написа:
Накрая ще сваля тези от колата и с тях - в магазина... :)

На мен наскоро ми изгоря едната къса светлина, та реших да сменя всички крушки без габаритите. Свалих ги и се оказа, че са 4 еднакви - Н7. На къси светлини светят 2 от тях с габаритите, а на дълги - всички.
За съжаление, не можах да намеря в бързината от тея, които се обсъждат в тая тема - на Осрам и Филипс с не знам си колко % повече светлина, та взех някакви "ксенонови" за по 10 лв - 2 крушки от Практикер :wow:
Дългите светят доста по-добре от предните, но пък късите много се "скъсиха" - светят малко пред колата и нищо не се вижда малко по-напред :( Както и да е де - сега на дневен ред са нови дискове и накладки за отпред, пък после може и нови крушки... отново... :oops:

Последна промяна Velio на Сря Ное 14, 2007 7:53 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 14, 2007 7:53 pm 

Кола:

Вчера смених късите, а дългите останах неприятно изненадан защото се оказаха Н3, а не 1. Ако накай с 8хх сменя да знае КЪСИ Н4 ДЪЛГИ Н3. И спрямо старите GE светя осезаемо на пръв поглед по силно, а по време на път се свиква бързо с по- добрата визия 8) ДОВОЛЕН

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 14, 2007 9:25 pm 
Аватар

Кола:

Ммм...едно може би малко тъпо въпросче...за Ровър 400 какви трябва да са крушките, защото не разбрах от всичкото писане. Благодаря предварително :)

Последна промяна pitona на Чет Ное 15, 2007 7:13 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 14, 2007 11:37 pm 
Администратор
Аватар

Къси H7 и дълги H1

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 15, 2007 1:15 pm 

Кола:

А може ли някой да ми обясни, простичко, като на колежка, какви са крушките, които светят с бяло-синя светлина? :idea:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 15, 2007 3:05 pm 

Кола:

Много благодаря! А дали в магазините за части знаят какви точно номера да купя - за 827Si. Много, ама много са ми слаби фаровете. Късите светят що-годе плътно, но на около 3-4 м. Снощи щях да направя беля с един дядо - добре че поне спирачките ми заковаха.... Моля, ако някой е наясно да ми каже, че като видят жена(при това с право) й пробутват каквото си искат.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 15, 2007 3:08 pm 
Администратор
Аватар

Noel написа:
Много благодаря! А дали в магазините за части знаят какви точно номера да купя - за 827Si. Много, ама много са ми слаби фаровете. Късите светят що-годе плътно, но на около 3-4 м. Снощи щях да направя беля с един дядо - добре че поне спирачките ми заковаха.... Моля, ако някой е наясно да ми каже, че като видят жена(при това с право) й пробутват каквото си искат.
supeRover написа:
Вчера смених късите, а дългите останах неприятно изненадан защото се оказаха Н3, а не 1. Ако накай с 8хх сменя да знае КЪСИ Н4 ДЪЛГИ Н3. И спрямо старите GE светя осезаемо на пръв поглед по силно, а по време на път се свиква бързо с по- добрата визия 8) ДОВОЛЕН
Можеби трябва да си направиш и една настройка на фаровете :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 15, 2007 4:23 pm 

Кола:

Мислех си да го направя, но не зная къде го правят. Вече не смея да ходя в "Трейд кар", предвид горчивия си опит. Чух по радиото, че някъде в СБА извършвали такава услуга, но и СБА не зная къде се намира...

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа