Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 18, 2007 5:48 pm 
Аватар

Кола:

А някой има ли опит с турбо бензин на метан.Как стоят нещата там

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 03, 2007 7:22 pm 

Кола:

А аз имам въпрос.За метана не знам но имам и кола на пропан и знам че при газта има по висока температура на изгаряне - оттам по висока темп. в главата а това не е много здравословно за Роувърите както повечето от нас знаем а тези които не знаят да не дава Господ да научават.Та какви са ви впечетленията?За икономията ясно-спор няма.Ама думата ми е за хроничната болест на Роувър както се беше изразил колега в друга тема.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 03, 2007 8:17 pm 

Кола:

стоян стоянов написа:
А аз имам въпрос.За метана не знам но имам и кола на пропан и знам че при газта има по висока температура на изгаряне - оттам по висока темп. в главата а това не е много здравословно за Роувърите както повечето от нас знаем а тези които не знаят да не дава Господ да научават.Та какви са ви впечетленията?За икономията ясно-спор няма.Ама думата ми е за хроничната болест на Роувър както се беше изразил колега в друга тема.

то не само за главите на ровърите, за всички глави не е готино да се пържат. :) Освен ако не са заводкси газови...

totko написа:

извинявай, но ако някой направи такова нещо трябва да е много глупав!!! :shk: :wac: :non: :thu: ,направо :hos: ...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 06, 2007 9:51 am 
Аватар

Кола:

packata написа:
Аз съм с 3 общо са ако не се лъжа 92литра, някъде около 14-15 килограма събират.

Аз съм с 90 литрова бутилка и събира малко повече от 15 кила :) но като цяло от метана съм много доволен нищо че е малко тромава :) packata ти колко километра градско минаваш с едно зареждане?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 06, 2007 2:14 pm 
Аватар

Кола:

Цитат:
извинявай, но ако някой направи такова нещо трябва да е много глупав!!! ,направо ...

Бе то хубаво е глупав ама защо какъв е точно проблема.Инетересно ми е просто иначе вече тотално се отказах от метан.Нещо не си струва ако не е на бакшишувска кола.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 06, 2008 7:52 pm 
Аватар

Кола: D16W5, D14A4, F18A3

Относно по високата температура на изгаряне на газ-горивна смес, проблема не отива към самата глава, а към по голямо топлинно натоварване на клапаните и техните легла. От там по голямо износване, вкопаване и т.н.
В заводските двигатели за същото гориво този проблем е отстранен със друг материал за клапан и легло, но главата мисля че няма разлика като материал и изпълнение. Четох наскоро, че Рено и Пежо правили такива мотори, които работят само на газово гориво, като разлика имало само във фазата при подаване на газта - течна или газообразна.

totko написа:

Категорично не стоят нещата.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 10, 2008 10:14 am 
Истински потребител
Аватар

Кола:

Има изпарители за пропан бутан които са приложими и за турбо версиите. Защо да няма и метанови редуктори които да са приложими при турбо моторите? В краина сметка и двете работят на един и сьщ принцип с разликата че при метана е по голямо налягането(200 Атмосф) и се редуцира в по голяма степен.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 10, 2008 6:56 pm 
Аватар

Не казвам, че няма турбомотори с метанови уредби, но автомобила освен че става много по тежък, окачването ще е по натоварено по дупките в РБ, динамичните качества ще са едно голямо спускане и в крайна сметка дали си заслужава да сложиш на колата такава АГУ.

Ако искаш разхода за гориво да ти намалее просто сменяш колата и продаваш турбо-резачката.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 10, 2008 9:15 pm 
Истински потребител
Аватар

Кола:

ха ха много си прав Себулба :D

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 18, 2008 10:42 am 
Аватар

Кола:

Аз си предпочитам Дизела, и пожелавам на всеки да може да си позволи да се вози на бензин или дизел без да се притеснява за джоба си! :bg:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2008 7:32 pm 
Аватар

jorometala написа:
за да върви колата както трябва на метан както и на пропан-бутан трябва да се сложи т.н. аванс процесор тогава разлика м/у бензин и метан/пропан-бутан почти няма. този процесор измества ъгъла на запалване на цилиндрите заради различното октаново число на пропан-бутана и метана и следователно по бавното му изгаряне.

Не си напълно сигурен в написаното, нали ?

Хондовите двигатели са направени да работят с по агресивни аванси, т.е. ECU - то променя ъгъла на запалване в по голям диапазон.
Аз например съм с класическа АГУ без аванс процесор и двигателя работи във всички режими без проблем.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2008 11:49 pm 
Аватар

За управление ъгъла на запалване има три индуктивни датчика.
Най голямо изменение ъгъла на запалването има до 3 000 об./с.
Приятел е измервал авансите на Хонда, от 18 до 40 градуса е изменението на ъгъла.
/ Това са негови думи, не гарантирам за сигурност /

Според теб защо при мен няма проблем при работа на пропан - бутан без аванс процесор ?

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа