Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 15, 2007 12:52 pm 
Аватар

Кола:

Firefighter написа:
packata би ли могъл да ми кажеш, като човек с опит в карането на метан, мощността на колата ужасяващо много ли пада или е поносимо?

Спада на мощността май беше ~25-30% :?: . Може и да греша!

Изображение

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2007 8:56 am 
Аватар

Кола:

В петък се качих с такси на метан до Воденицата на Драгалевци - колата видя бая зор,имах чувството че трябва да слизам да бутам!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2007 10:47 am 

Кола:

Те таксиджиите ако искат и на 5та ще катерят да харчат колкото се може по-малко :D :D

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2007 12:52 pm 
Администратор
Аватар

Кола: Rover 600

packata написа:
Те таксиджиите ако искат и на 5та ще катерят да харчат колкото се може по-малко :D :D
всъшност се получава точно обратното ...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2007 1:26 pm 

Кола:

Да ама над 2-3000 оборота не качват

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2007 2:52 pm 
Аватар

Кола:

packata написа:
Да ама над 2-3000 оборота не качват

Обороти не се качват, но се качва разхода. Кракът ти потъва, горивото тече - колата не върви.

Изображение

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 12, 2007 4:14 pm 
Аватар

Кола:

packata, ще мога ли да разчитам на теб на някакви мнения, отностно метановите уредби. Скоро и аз съм решил да закупувам автомобил за присаждане на метанова уредба. Проблемът е, че и той е с пластмасови колектори. Т.е трябват да се монтират и съответните клапи. От друга страна при метана има ли такова нещо като газов инжекцион, както е при АГУ. Малко по-скъп ще да е, но ще отпадне нуждата от въпросните клапи и опасността за двигателя? Каква бутилка трябва да се избере? То е ясно, че ще е от по-дебелите и съответно по-тежки, но мисълта ми е за 300 километра пробег каква бутилка ще трябва. Или по-скоро две. Как стои въпросът с окачването при теб? Заменени ли са оригиналните пружини с по-здрави?! Благодаря предварително!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 12, 2007 5:09 pm 

Кола:

designer написа:
packata, ще мога ли да разчитам на теб на някакви мнения, отностно метановите уредби. Скоро и аз съм решил да закупувам автомобил за присаждане на метанова уредба. Проблемът е, че и той е с пластмасови колектори. Т.е трябват да се монтират и съответните клапи. От друга страна при метана има ли такова нещо като газов инжекцион, както е при АГУ. Малко по-скъп ще да е, но ще отпадне нуждата от въпросните клапи и опасността за двигателя? Каква бутилка трябва да се избере? То е ясно, че ще е от по-дебелите и съответно по-тежки, но мисълта ми е за 300 километра пробег каква бутилка ще трябва. Или по-скоро две. Как стои въпросът с окачването при теб? Заменени ли са оригиналните пружини с по-здрави?! Благодаря предварително!

designer Лошото в случая е, че метана е слаган в Италия и не знам окачването дали му е правено нещо. Клапите също са слагани преди да купя аз колата, но при всеки метанаджия/газаджия не би имало проблем да се сложат.
По другия ти въпрос. Метанов инжекцион има, но самият той( само изпарители компютри и т.н.) си струва към 1000лв. Отделно бутилките обикновените вървят към 12лв/литър, а 1кг метан се равнява на около 6 литра. За около 300 км(извънградско) ти трябват около 100литра бутилка/и при мене са 3 с общ обем 92литра. Аз съм минавал 290км и заредих а бащата е минал 350км и му е свършила тогава газта, но и карането ни е различно. Иначе метанстанции има вече доста.
За окачването имам скъсани тампони на задния мост най-вероятно от тежестта, но не е сигурно, но така си карах 1 година проблеми нямах.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 12, 2007 10:22 pm 
Аватар

Кола:

Значи явно три бутилки е оптималния вариант. :) За 300 километра с моето каране и предвид евентуалните автомобили 1.1 или 1.3 биха стигнали.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 13, 2007 10:35 am 

Кола:

Еми има и големи бутилки но вече зависи от големината им и формата и формата на багажника как ще се поберат.
Поздрави!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 16, 2007 12:34 am 

Кола:

packata написа:
Аз карам на метан, колата(Rover 414 103hp) си беше с монтирана уредба в Италия-обикновенна. плюсове и минуси:
1. в София разхода ми е около 6лв на 100км, падал ми е до 4.5лв
Извънградско с мойто каране което е 140км/ч 160км/ч ми дава около 5 лв. на 100км.

тва с тая скорост 140-160 в кви обороти си?????? на голямото купе с малкия двигател и с бутилките отзад че и на метан нещо не ми се вярва честно да си кажа понеже и аз съм карал 1.4 на бензин и трябва да го потиш за да поддържаш тая скорост :non: :hmm:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 16, 2007 8:59 am 
Аватар

Кола:

packata написа:
Аз карам на метан, колата(Rover 414 103hp) си беше с монтирана уредба в Италия-обикновенна. плюсове и минуси:
1. в София разхода ми е около 6лв на 100км, падал ми е до 4.5лв
Извънградско с мойто каране което е 140км/ч 160км/ч ми дава около 5 лв. на 100км.

:?: Дори на метан - пълен инжекцион, при тея скорости (ако бъдат постигнати изобщо) разхода ще е поне двоен.

Моята е бензинова и при 140км/ч - около 4000 об. София-Пловдив подържани по цялата магистрала, ми даде разход малко под 8л/100км.

До колкото съм чел на, на двигател под 1600куб (някой казват 1800) метан не е много препоръчително.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 20, 2007 10:56 am 

Кола:

Ми да държа я в обороти. Тази сутрин се прибрах от Варна 160км/ч 5000 оборота и си перкам.Вярно като дойде баир пада ама зависи понякога пада понякога си остава толкова и не пада скороста. Няма да я жаля я! Верно разхода ми идва така София-В. Търново 12лв. В. Търново - Варна пак 12лв. общо 24лв. Като си перкам с около 100 е по- малко ама аз така не мога да карам. Общо 48лв отиване и връщане + 20лв рушвет за превишена скорост :( . Не знам може ли не може ли под 1.8 двигател метан ама си карам без проблеми до сега.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 20, 2007 11:14 am 

Кола:

Аз съм с 3 общо са ако не се лъжа 92литра, някъде около 14-15 килограма събират.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 05, 2007 11:14 pm 
Аватар

Кола:

Аз карам Rover 214Si на Метан и мога да кажа, че да губи мощност, особено като се пусне климатроника забравете за вървене и резачки, но пък разхода е повече от задоволителен... Според мен си е доста голям плюс, пък ако на някой светофар ще се бягам с някой, има си копченце за превключване на бензин :P

or that you really live!

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа