Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 169 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Проектче за Роро 25
МнениеПубликувано на: Пон Юни 04, 2012 11:09 am 
Аватар

Кола:

Здравейте колеги, голям фен на марката съм, но по принцип винаги съм избягвал да се регистрирам по форуми и сайтове, та затова съм нов във форума (даже се чудех как да събера два пост-а, за да пусна тема с проекта си :idea: )
От къде да започна... може би от самото начало ->
2006-та година: аз съм бил на 15, а майка ми и баща ми решиха да си купят нова кола, ето я и нея:
Изображение
Ровър 25 1.4, 2000 година, внос от Италия, но все пак беше перфектна, без забележки, удъри, тропания и тн. От тогава като ме хвана една любов.... Чаках си книжката с нетърпение за да подкарам Рошко...

Естествено не минах без келешки истории:
Изображение
След сериозен инцидент се наложи смяна на мотор и единствения, който намерихме в бързината беше от 414, поради разликите в електрониката сложихме всичко от стария, включително и разпределителните валове заради датчика за свещите :) След този инцидент реших да купя колата от баща ми, 3000 лева задна ножица за кола без двигател, но поне знаех, че вече чупя ли я, чупя собствената си кола, а не чужда... Като цяло новия двигател се оказа перфектен и дори по-запазен и по-добре работещ от стария, който е с 5 години по-нов :)

Мина се известно време и аз започнах да си правя това онова по колата... Като цяло евтини подобрения, но подпомогнаха за един доста добър външен вид: Колата се сдоби с Джанти 16 цола на 7J с гуми 215/40, окачването се смъкна с около 5 сантиметра (и пак е висока!), ксенон на къси и дълги, цялостно затъмнена на 35 процента и някаква музичка: хубаво СД със малка тубичка в багажника 8 инча вързана към него и говорителите на оригиналните места бяха сменени с по-хубави, като цяло свирна много приятно и сравнително силно :) Ето и резултата към лято 2011-та:
Изображение Изображение Изображение

Дойде зимата... продадох джантите, сложих оригиналните с зимни гуми високи колкото Монблан, спряха ме ядосани полицаи: -Момче, разлепяй фолиото иначе те спирам от движение!
При което аз се ядосах и разлепих цялата кола, не само предните... Продадох и субуферчето, половината ми ксенони изгоряха и бяха временно заменени с обикновени крушки и като цяло колата заприлича на обикновена пенсионерска щайга! Не можех да я гледам! Лака по тавана започна да се лющи, във верижна катастрофа десните калник и панел пострадаха сериозно... беше ужасна... Дори нямам снимки, защото ме беше срам от тая кола... Но реших да се хвана в ръце и да направя нещо за нея..... цялостно пребоядисване, купуване на джанти, смъкване на колата с още 5-6 сантиметра, пакет MG и куп други дреболии!
Ето и малко снимки:

Тук е разглобена за смяна на цвят:
Изображение

бях доста приятно изненадан, че колата нямаше никъде дори и петънце ръжда!
Изображение

Започна се и пазаруването:
Като за начало MG пакет... Преден лип, прагове и спойлерче... мислех и задна броня, но цената ме отказа!
Изображение Изображение

Джанти.... TSW Imola 16" на 7,5J, ЕТ30.... Прахово боядисани с чисто нови гуми: Предни 195/45 КонтиСпорт и задни 215/40 Гудиър :) Мисля, че изглеждат добре:
Изображение
Искаха ми се 17-ки, но пък с тези ще ми е по-лесно да достигна целта си, а именно колата да върви на 3 пръста от земята!

Тапицерията на таванчето е сменена с черна, качествено залепена, всички колонки се пребоядисват черни, включително и пластмасата на плафона :)
Тук ми лепят таванчето:
Изображение

Остава още много работа по колата, но като цяло засега е това... В момента тя се пребоядисва... Всички "излишни" кичове са махнати... Няма го надписа 25, няма ги емблемите на задните колонки, няма ги мигачите на калниците, няма я антената на тавана (заменена е от метална, телескопична от някаква дърта кола и е хваната със свински опашки за гредата над предното стъкло, остава си скрита, но да видим колко ще хваща!?) Лайсните на колата ще са в цвета на купето (като при MG) Вътре махагоновите елементи ще се залепят с фолио (няма да е карбоново, мразя го!) Фаровете ще претърпят разглабяне, ще стават черни, като на MG :D Като цяло е това...... Ще "освежавам" темата през няколко дена със снимки от подобрения и тн :) Надявам се проекта да ви харесва...

П.С: Ето и една пробичка на боята, без подготовка, просто да видим цвета :Р
Изображение

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 04, 2012 2:07 pm 
Администратор
Аватар

Кола: Rover 600

Много добре, чакаме още снимки :no1:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 04, 2012 8:15 pm 
Модератор
Аватар

Кола:

Браво ,цвета е супер ,само дето е трябвало сложиш по голям двигател ама нищо :) Чакаме продължение ;)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 04, 2012 9:07 pm 
Аватар

Кола:

Радвам се че ви харесва, а за двигателя какво да кажа... бързах да го оправя и в същия ден когато стана инцидента, вечерта вече беше посочен другия в коша, на сутринта го зацепихме и... бръмМм :) За по голям двигател си мисля и аз, само че на зима.... близък мой приятел, долу горе разбиращ от коли е в англия и може да ми донесе армаган :) На мен много ми се иска да посоча 2.5 шестак :Р ама това е много далеч, за сега мисля само за боята и кафеджийско-манекенския вид :P

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 04, 2012 10:29 pm 
Аватар

Кола:

Браво колега на много добре отива колата. Успех с проекта :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 04, 2012 11:40 pm 
Аватар

Кола:

Колеги, в голям шок и ужас изпаднах! Гледах едно черно MG на части в София с мисълта да му взема маската с емблемата и задната лайсничка над номера с емблема МГ.... ама... нъцки! Предната маска беше едно цяло с бронята, не е отделно като на 25-ца! После се поразрових в Ибей и никъде не открих решетка за MG... направо откачих! Всички MG-та ли са с такива маски (отлети към бронята)??? Някой от вас знае ли как мога да се сдобия с такава, ако въобще съществуват или поне да си намеря Face-Off маска? Като ще е гарга, да е рошава... не искам никъде емблеми Ровер :)

Иначе по проекта ето малко новости:
Този следобед купето и предния капак се сдобиха с цвят.... Предполагам ви е ясно, че при смяна на цвят играчката става доста голяма и заради това колата се боядисва на части. Цвета излезе доста перлен, буквално се променя според светлината от много тъмно син до много светло син със зеле-никакъв отенък :D Ето и две снимчици от телефон:
Изображение Изображение

Лака се разля страхотно, стана страшен "джам"!

Докато си подготвях и разглабях задния капак на колата, се замислих, че може да си махна задната чистачка... ще изглежда доста по изчистено... обаче остава въпроса какво да сложа в дупката на стъклото.... може би някаква тапичка и отгоре едно кръгче черно гланцово фолио, за да се слива с останалата повърхност... Какво ще кажете?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 05, 2012 7:02 am 
Аватар

Кола:

Аз съм си отстранил чистачката и си купих една тапа която се залепя за стъклото и не беше скъпа :) даже след промяната доста добре изглеждаше ;) Иначе успех с проекта и догодина двамата да бръмчиме яко ти със 2.5 шестак пък аз със 2.0 турбоо :D

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 05, 2012 3:35 pm 
Аватар

Кола: Honda Civic MB2

Цък
Цък

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 05, 2012 4:53 pm 
Аватар

Кола: 620ti

супер се получава :) трябва ти и добавката за задната броня иначе с кво ще се връзват прагвете,само с предната броня :) няма смисъл да взимаш цели брони,продават се и отделно

http://www.ebay.co.uk/itm/Rover-25-MG-Z ... 43b037affd

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

Заглавие: re
МнениеПубликувано на: Вто Юни 05, 2012 5:00 pm 
Аватар

Кола:

Браво колега, радващо е когато има фенове мислещи и можещи .А колата е перфектна, но може и още неща да и се направят.Идей ,колкото щеш .

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 05, 2012 6:22 pm 

Кола: MG ZR

Браво за променената визия ама като гледам колко си си играл по лесно щеше да ти е да си купиш направо MG.
Иначе за маската за предната броня не на всички са на едно цяло, мойто мг беше с отделна (най - вероятно така са оригиналните) но си я пазя като счупя сегашната броня да си върна старата броня с маската.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 05, 2012 7:59 pm 
Аватар

Кола:

Благодаря много колеги! Точно за това пуснах и темата, за мнения и малко помощ за неща, които аз не съм намерил или се затруднявам....
Заднато липче, довечера един приятел с регистрация в Ибей ще го поръча... Обаче за маската все още се чудя... 60 паунда за маска ми се струват бая... Дефакто не държа да е оригинална... Няма ли да се продава някаква отливка без емблема от тия дето им викат Face-Off ли как беше... Аз даже повече искам такава :)

А за това защо не съм си взел направо МГ... ами, просто обичам да ми е трудно :wow: А и това ми е първата кола, обичам си я и не я заменям за нищо.... дори и да си купя друга, тази ще си я оставя :)
Тя наистина беше в ужасно състояние и ако исках да я продам трябваше да и взема 1500-1600 лева....
Вложих 300 лева по окачването, носачи, биалетки, шарнири, лагер, накрайници.... от към тази гледна точка стана перфектна, на стенда е като струна! Цялото боядисване, с броните, новите джанти, претапицирането на тавана, работата по снижаването, подкартерната предпазна шина и генерация която съм замислил и куп други дреболии ще излязат към 2600 лева.
Като добавим 1500 за колата и 300 лева тампони и шарнири се получава около 4400-4500, точно колкото едно МГ, но въпроса е там, че колата ми ще изглежда поне според мен, много по добре от едно МГ с оригинална боя, окачване и тн... само дето на него няма да му знам историята, а на ровърчето си я знам :) Всеки мисли различно :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 05, 2012 8:18 pm 
Администратор
Аватар

Кола: Rover 600

За вътре мислиш ли да правиш нещо със седалките? :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2012 3:49 am 
Аватар

Кола:

За вътре освен черен таван, засега салона си остава оригинален... и на мен ми се иска да сменя седалките, ама точно в момента за седалки не мога да отпусна... може би по-нататък.... две плюшени рекарота ще заспят добре :)

П.С: Вече пакета MG става пълен! Задната приставка е поръчана :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 13, 2012 1:33 am 
Аватар

Кола:

Тия дни свършихме това онова по колата

Още една снимка на черното таванче, преди да го мушнем в Роро:
Изображение

Колонките ги направих черни със спрей за пластмаса, но още не съм ги слагал, ще изчакам да дръпнат хубаво до утре защото забелязах, че този спрей съхне изключително бавно, ето как се получиха долу горе:
Изображение
Тази е преди втората ръка:
Изображение
Казаха ми, че има голяма вероятност да се олющят.. да се надяваме, че няма, но все пак ако това стане ще играе роля черния плат и по тях :)

Вратите вече са си на мястото... ето една снимка, много е прашна но аз целях долу горе да се види колко е перлен цвета, обърнете внимание колко по-светло и леко зеленикаво е на колонките и повърхностите които зяпат към небето :)
Изображение

Колеги, ще използвам пост-а си и за да задам няколко въпроса:
Има ли да се продава във форума по-тъничко двигател 1.8 с кутия?
Предполагам, че за да сложа този двигател, ако го взема от 75-ца, ми трябва само самия двигател (блок с глава и капаци) инжекцията, инсталацията, компютъра и естествено кутията? Поне по моите изчисления всичко друго трябва да е еднакво... климатика, стартера, колекторите, сервота и тн трябва да станат от моя двигател, картера от моя ще сложа понеже има тампон на него а на 75-цата незнам как е :)
Притеснява ме само кутията дали ще стане за моите полуоски? Раздуйте малко как стоят нещата, поне да не е като да правя проба-грешка 300 пъти :) Може ли да се направи този суап, и колко парички долу горе ще ми стъпи читаво моторче от 75-ца?
П.С: Понеже ще задавате въпроси, защо искам и кутия: На моята кола съединителя е за смяна и когато е студена от време на време ми се чува аксиалния лагер, пък и от 75-цата трябва да е много по-здрава?

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 169 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа