Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Здравейте Ровър фенове.
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 07, 2010 5:36 pm 

Кола:

Здравейте Ровър фенове!

Колите в семейството ми се увеличиха с още една, а именно Ровър 25 1.4 103 к.с. , 2001 г.

Колата ще е за баща ми, но по-разбираеми причини (той е над 60 г.) аз ще пиша във форума.

Наред с радостта от покупката, заради перфектния външен и вътрешен вид на колата, не закъсня и разочарованието. А именно - проблема Гарнитура :( . И най-лошото е че това се случи още докато докарвахме колата от автокъщата (от Плевен до Габрово). Наложи се последните 30-40 км. да го дърпам със джипа :(. Мал шанс или измама от автокъщата или и двете.

Както и да е, колата вече е разглобена, главата е свалена и много ерозирала. Шлайфахйме веднъж, дадена е за заварка на аргон и пак ще се шлайфа, дано стане. Купени са MLS гарнитура и нови болтове, както и всички останали гарнитури(всмукателни , изп. колектори, гумички и семеринги и т.н).

Гарнитурата не е закупена от Мото-Пфое понеже там ми казаха че нямат такива и чак 3 седмици за доставка. Предполагам че тази е от ибейските, но имам въпрос : Дали е необходимо да се пръска със някакъв специален спрей горния слой (четох някъде тук във форума) и от къде мога да си го набавя ?

Много поздрави на всички и много безварийни (без гарнитурни проблеми) км. !!!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 08, 2010 10:13 am 
Аватар

Кола: Rover 200RF

Меден спрей-лепило (не смазка, разбира се) много трудно ще намериш у нас. Аз търсих из цяла София, обиколих всички вносители на лепила – офиси, складове, абе ужас. Даже не знаеха за какво иде реч, а и в каталози ровихме.

Така че такъв спрей – от eBay. Другият вариант е да слагаш гарнитурата без спрей. Почти сигурно е, че има все пак някакво покритие. Аз сложих без спрей (и моята е ибей-ска и нямаше лепнещ слой, а само нещо като матова черна боя) и засега е ОК (чукам на дърво;)

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа