Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Здравейте
МнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2016 2:43 pm 
Аватар

Кола:

Казвам се Ивайло , след като семейството ни се увеличи с още един член (на 14-ти януари ни се роди син и ни направи най-щастливите родители) , се налага да се разделим със малкото си фордче фиеста ... Започнахме да търсим голяма кола и се спряхме на Rover 75 , та сега в събота ми предстои да пътувам до Варна та да видя един екземпляр ,ето го и него :
http://www.cars.bg/c1528289
Ще ви помоля за мнения ,на пръв поглед заслужава ли си колата и какво да гледам при огледа :) Изпратих един приятел от Варна да я погледне, и според него колата е в добро състояние ,не духа масло от щеката, двигатела работи тихо, вътре е като нова ,отвън само на преден ляв калник нещо малко се разминавала фугата ,което ще рече ,че е претърпяла удар (нормално за нов внос) ,но е направена добре , климатроника за няколко мин.работа не е започнал да духа студено(може би има проблем).... Не я е карал за да има впечатления от возията ,та мисля да ходя да си я видя аз и евентуално да оставям фиестата и да я взимам.
Ще се радвам да ми дадете съвети да не пропусна нещо и после да си чупя главата :)
Благодаря предварително и силно се надявам скоро да стана горд собственик на едно такова бижу :)

Профил  

Заглавие: Re: Здравейте
МнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2016 4:12 pm 
Аватар

Кола: Rover 75 CDTi - 2003

Най напред искам да Ви честия рожбата, като пожелая да сте най-щастливите и горди майка и татко на света.
Тази кола е идеална за целта. Съвета от мен е да провериш тампоните на предните носачи и самите тях. Много важно е да провериш ел.мотора на охлаждането дали работи, за целта пусни климатроника на "AUTO" и погледни през предната решетка дали тръгва вентилатора. Ако тръгне значи климатика е празен и му трябва фреон, но ако не тръгне значи нов ел.мотор. Усети дали има голяма вибрация при работа на мотора на място (смяна на хидрантен тампон на мотора), провери дали няма омазняване при педала на съединителя (смяна на горна-главна помпа на съединителя). Мотора трябва да работи сравнително тихо и равномерно и с лекота да се форсира. От 0-100 за около 9 сек. не е проблем, въртящия момент на мотора се усеща доста добре. М/у 1800-2000 обр./мин. трябва да усетиш турбината как изстрелва колата. На снимките колата седи повдигната което е добре, не изглежда уморена. Колата е с информационния център, което е добре, но е възможно на дисплея да има липсващи пиксели, но това е обичайно като наследство от БМВ. Провери дали има печка за автономно подгряване на двигателя. Доколкото виждам няма авто-пилот, но той може да се добави(има тема)
Но все пак вложи малко време и прочети раздела на 75-цата.
Успех.

Поставена печка + дистанционно палене
Нови дървени апликации на таблото от истински фурнир
Дървен волан
12V изход в багажника
Дюзи за предното стъкло с подгряване
Сменен ел.мотор охлаждане
Почистен EGR клапан
Сменен филтър картерни газове
Тампони на пр.носачи от polyurethane
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини
Резистор gold 100W
Нови задни пружини
Самоотварящ се багажник

Последна промяна gugubugu на Сря Мар 09, 2016 4:21 pm, променена общо 1 път

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2016 4:19 pm 
Аватар

Кола:

Благодаря много за изчерпателния и бърз отговор, ще се вслушам в съветите Ви !
Много мои познати се опитват да ме разубедят за тази марка автомобили , но аз съм убеден че това е колата за мен и ще осигури достатъчно сигурност и комфорт на мама и бебока :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2016 4:27 pm 
Аватар

Ако си на ясно, че купуваш висок клас автомобил и се грижиш добре за него гаранция, че няма да те поведе. Ние го имаме вече от 9 години с него си правим ежегодни ленти ваканции в Европа и до сега нямам нищо от което да се оплача. Без спортно каране мотора е железен. Имаме лек и за традиционните болежки като предните носачи и тампоните. Тампоните се сменят с полеоретанови произведени от колеги в Стара Загора за 60 кинта, а на носачите се рециклира външния шарнир който традиционно се разбива пак за по 30 кинта. Но важното е, че има всичко за Ровър в Англия и фирми за доставка от там.

Дървен волан
12V изход в багажника
Почистен EGR клапан
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини
Резистор gold 100W
Нови задни пружини
Самоотварящ се багажник

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2016 4:42 pm 
Аватар

Кола:

Сега след тези думи още повече се надъхах за тази кола ! Малко ще ми е сложно да правя поръчки от Англия, но ще разчитам на помощ от ваша страна :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 12:02 am 

Кола: Rover 75 2.0 CDT

Здравей колега. Мога да ти предложа помощ. От Варна съм и живея близо до салона. Горд собственик съм на дизеловият модел от 2000 година във варианта седан. Мога да кажа, че вече опипах почти навсякъде, разглобих, разгледах и мога да помогна със поне нещо при огледа. Ако желаеш след 12.00 съм свободен, можем да се уговорим и да я погледнем. Също бих ти препоръчал да я закачиш на компютър. Момчетата от Bosch car service varna ги познавам и съм ползвал услугите им за диагностика. Мога да гарантирам за качество на услугата! Намира се на 300 метра от салона. Поздрави.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 8:17 am 
Аватар

Кола:

Ами , кой бяга от едно рамо :) Много ще се радвам на още едно мнение при огледа ,проблема е че може да отложа пътуването за понеделник, ако искаш остави ми тел. за връзка на лични и да се чуем . Благодаря за отзивчивостта !

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 8:40 am 
Аватар

Момчета наслука и дано Иво има късмет екземпляра да е добър защото принципно цената не е ниска. Аз имам едно съмнение, ако колата е италианка тези 106000х. са подозрително малко. Направете диагностика на климатроника на място. Филип знае как. И ако има забележки не се отказвайте а просто се пазарете за цената. Тази кола е една от последните направени в завода преди да затворят врати завинаги.

Дървен волан
12V изход в багажника
Почистен EGR клапан
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини
Резистор gold 100W
Нови задни пружини
Самоотварящ се багажник

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 9:57 am 

Кола: Rover 75 2.0 CDT

Ще се радвам да погледна и да хвърля едно око. Мога да помогна с първокласни диагноститици, също и съдействие от майстор работещ с роувъри ако трябва нещо спешно да се поправи. Ако ел. мотора на перката е заминал със сигурност колегата италианец ги е чукнал 170- 180 000 км. Далеч не трябва да бъдем наивни с тези съмнителни пробези. Има неща, които ме е яд, че не знаех да погледна когато купувах моя красавец, щях да сваля цената .. Нищо. Да сме живи и здрави!

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 10:15 am 
Аватар

Кола:

Всеобща тайна е ,че връщат километрите на почти всички автомобили нов внос...Всички знаят за това,но продължава да се практикува...
Преди 3 години баща ми си купи Авенсис 2000г. на 140 000 от автокъща в Сливен. В същия ден колата беше разтоварена от автовоз. Намерихме в жабката сервизни документи и последното ,за което беше влизал автомобила в сервиз в Италия , беше връщане на километрите с 50 000 ,пише си го в книжката с издадена касова бележка... От автокъщата дори не са имали време да отворят тази сервизна книжка,което за нас беше плюс и сега си знаем точното състояние на автомобила.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 12:13 pm 
Аватар

Тази на снимките също има сервизна книжка, искайте я и я разгледайте добре. Аз за моята също съм сигурен, защото я взех на 4 години от първата регистрация и колата беше на 135х и последна фактура и печат в книжката на 100х. Така че италянеца беше минавал по 30-35х на година. Тези хора си ценят парите и не купуват или продават нещо просто ей така. Мисълта ми е, че трябва да имаш едно на ум, че ще вложиш някакви средства за ремонти в колата.
Лек ден.

Дървен волан
12V изход в багажника
Почистен EGR клапан
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини
Резистор gold 100W
Нови задни пружини
Самоотварящ се багажник

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 12, 2016 5:53 pm 
Аватар

Кола:

Днес видяхме въпросния екземпляр . Искам първо да благодаря на колегата , Филип за отзивчивостта ! На пръв поглед автомобила изглежда много запазен , както отвътре , така и отвън . Сервизна книжка няма ! След съвместния преглед установихме доста проблеми ! Предни спирачни дискове износени , Ел. огледалата не се движат , лостчето за заключване на предна дясна врата липсва , копчето за задвижване на предно ляво стъкло е счупено , перката за охлаждане не се включва , в купето духалките не духат много силно ,сензора за светлина липсва, като се форсира колата от ауспуха хвърчат сажди и много черен дим..... След като се повозихме , останах с добри впечатления от возия и добре се наемаше колата след 2800 оборота . Но най-ме смущава това , че вече позагряла колата на ниски обороти продължава да препушва отзад но не само черен дим а и малко сивкав .... Иначе двигатела на звук е добре , не се усещат кой знае какви вибрации в купето. Според Филип педала на съединителя е по-мек от неговия , но на мен ми се стори добре , скоростите влизат лесно , гледах над педала , не неше омаслено ..... Общо взето това са ни впечатленията ... Ако съм пропуснал нещо , нека Филип да допълни ! Искам мнения според вас колко струва този автомобил . И колко ще трябва да вложа още че всичко да е шест ... Аз предложих на джамбазина 4200 , а той го сметна за подигравка ....

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 13, 2016 8:52 am 

Кола: 420 DI/220 SDI

И това което си предложил му е много . :D Това не е твоята кола .
Износените предни дискове са гаранция, че колата е над 200 к. км., а сивкавия пушек гаранция за разход на масло .

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 13, 2016 10:53 am 
Аватар

Кола:

И аз така мисля , че не си струва парите .... Малко се разочаровах, защото много се бях навил , но продължавам с търсенето !

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 14, 2016 9:51 am 
Аватар

mar_tod е прав, сивото не е добре. Черния пушек може да от EGR макар и електронен в този фейслифт. За километрите имаше съмнения и по горе. Нещата в купето ще се подменят има доста втора употреба, огледалата може бушон да е изгорял. Но явно трябва да потърсиш друга.

Дървен волан
12V изход в багажника
Почистен EGR клапан
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини
Резистор gold 100W
Нови задни пружини
Самоотварящ се багажник

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа