Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Нов член
МнениеПубликувано на: Съб Авг 15, 2015 9:24 am 

Кола: LAND ROVER FL

Здравейте колеги по марка !

Вчера се сдобих случайно и след двегодишно чудене с Land Rover FreeLander бензин 1,8 2001 с три врати... Без особено проучване се хвърлих в този филм, но просто ми трябва висока кола с добро движение по наклонен каменист път... и да не я мисля много много по храстите и софийските улици, където всичко може да ти се случи :roll:
Такаааа казвам се Веселин Стоянов, живея в София, на 47 г.
Честно казано тази марка ми е пълна мъгла и непозната територия, особено 4х4 , блокажи, бавни скорости и т.н. тепърва ще разучавам, надявам се да остана доволен след като я стегна. От 2 години карам друга кола автоматик, и от вчера за няколко километра малко се измъчих с ръчкането... Начални впечатления - много добре вози, но много трудно сменям скоростите, педала на съединителя отлепя много ниско, вероятно ще обърна специално внимание на това, след като сменя филтри масла и ако има нещо належащо. Има и някои копчета на таблото, които все още не знам за какво са и не смея да натискам :?: отплеснах се в технически подробности. Надявам се да има повече собственици на този модел да споделяме мнения и препоръки !
Това за сега от мен !

Профил  

Заглавие: Re: Нов член
МнениеПубликувано на: Съб Авг 15, 2015 8:34 pm 
Аватар

Кола: у лЕво

Добре дошъл. Честито, много безавариини и късмет. Най-вече последното, ще ти е нужен, след като нищо не знаеш за колата, и си я взел случайно. Поне видя ли дали има кардан, пробва ли дали работи системата 4х4?

Във форума не се срещат много такива. И аз нямам и не съм имал, ама не е като да не съм чувал, виждал, пипал и карал.

----------------------------
Във Вечните Rover полета:
416i, 16К4F, saloon
420SDi, 20Т2N, saloon
416SLi, D16Y3, auto, fastback

Профил  

Заглавие: Re: Нов член
МнениеПубликувано на: Вто Авг 18, 2015 6:32 am 

Кола:

колата не е лоша колега,казвам кола понеже не е джип.аз продадах моята преди 2 месеца понеже се разведох.4х4 системата работи сама и постоянно,единственото което можеш да правиш ти е да включиш спускането по наклон,тогава колата спира сама и работи само на 1-ва и задна.като цяло 3 вратия модел е по добър от нормалния,понеже елиминираш 2 от най честите проблеми в този модел,а именно ел,люка и задните врати.а за съединителя ,май ще сменяш помпите.те са пластмасови и вървят комплект горна и долна.ако те интересува нещо друго пиши на лични,ще помагам с квото мога

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа