Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 06, 2010 12:32 pm 
Администратор
Аватар

Кола: Rover 600

Търси HEPU ама е цифра

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 06, 2010 12:56 pm 

Кола:

porostorm написа:
Търси HEPU ама е цифра

Или най-добре G12+ от Еуратек.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 07, 2010 10:28 pm 
Аватар

Кола: Codename: Theta

turin написа:
v.arnaudov1948.03 написа:
И аз като тебе си въобразявах,че тези коли не се развалят

Хаха, кой, аз ли съм казвал, че тия коли не се развалят? Напротив, трошат се на поразия. Имам Rover, само защото е евтин и защото дизайнът на 200RF ми харесва. Иначе щях да си карам японка и да не се занимавам с кола, произведена в заводи, където повече се е стачкувало, отколкото се е работело и където контрол на качеството е било някакво много сложно, непознато и чуждоземно понятие.

Трошат се като не ги гледат, как пък аз веднъж досега не попаднах на кофти екземпляр от каквато и да е марка? Като си си купил кенеф, ще караш кенеф.
Каква японка щеше да караш, Сивик ли? Дето като мине през неравност и се чуди да се разпадне ли, или не. Дето бъбреците ти стават на юфка по лунните БГ пейзажи и колата ръждясва по-бързо, отколкото върви? Абе, верно в Сивик джапанка е по-добре, коленете са ти на ушите, ама няма значение - нали е японка ...
Като кажете "японка" и мед ви капе от устата.
Можеш да бъдеш абсолютно сигурен, че в заводите в Лонгбридж контролът на качеството е бил на много високо ниво. Много по-високо, отколкото изобщо в БГ можем да си представим. Ама няма значение, нали трябва да бъдем силни в критиките...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 08, 2010 10:25 am 
Аватар

Кола: Rover 200RF

Chefo написа:
Каква японка щеше да караш, Сивик ли? Дето като мине през неравност и се чуди да се разпадне ли, или не. Дето бъбреците ти стават на юфка по лунните БГ пейзажи и колата ръждясва по-бързо, отколкото върви? Абе, верно в Сивик джапанка е по-добре, коленете са ти на ушите, ама няма значение - нали е японка ...
Като кажете "японка" и мед ви капе от устата.
Можеш да бъдеш абсолютно сигурен, че в заводите в Лонгбридж контролът на качеството е бил на много високо ниво. Много по-високо, отколкото изобщо в БГ можем да си представим. Ама няма значение, нали трябва да бъдем силни в критиките...

Що трябва все да ме ядеш за това, че критикувам Ровър? Щом за теб това са най-великите и яки коли на света – ОК, нямам против. Ти като пишеш хвалебствия, аз не ти се репча, а пък аз като кажа, че са трошки, веднага рипаш. Е, хич бива ли? ;)

Историята помни и е добре известно, че британското автомобилостроене (хеле пък Ровър) ги проваля лошата политика, която избива на точно две видими места – лоши условия на труд, от което следват безкрайните стачки на работниците през годините и второто е относително ниският контрол на качеството.

Казвам "нисък контрол на качеството", сравнен не с БГ (ние не влизаме в сметката даже), а с белите страни...

Донякъде Хонда и БМВ, когато имат пари в тия неща, може би променят малко статуквото, но общата картина е такава – няма защо да ми скачаш всеки път, това е факт. Не го казвам, за да обиждам теб или другите, просто си е факт, баси...

А за японките.

Кой ти говори за Сивик? Говорех за Legacy или Impreza спортно комби. Или 323, или пък Xedos6. Тука на всички само "Хонда" ви е в акъла, когато стане дума за японски коли... А, да, вярно – защото Ровър бил имал "връзка" с Хонда, почти едно и също били... Искало му се е на Ровър, да... Били са гаджета, ама Хонда не знаела...

----

Стига оф-топик. Темата е за сервиз и особено както е написана (изкрещяна с главни букви), подвежда.

Все още чакам някой друг колега освен v.arnaudov1948.03 да даде мнение за въпросния сервиз. Щом този монтьор имал по 200 коли, как пък поне един от форума не е ходил при него, за да даде мнение? Моите уважения към колегата, но аз на базата на едно хвалебствие и мълчание от останалите колеги не бих отишъл да си дам колата на прехваления майстор.

Ако някой е ходил там и е доволен – нека каже.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 08, 2010 11:10 am 

Кола: MG ZR

тука спора стана интересен като андроид или айфон навзели всички андроид телефони и казват айфона е велик, стив джобс е велик. Така и с ровер бил зле ама сте го купили/поддържате/ремонтирате и го карате. Защо тогава не седнете зад качествените автомобили.

На въпроса за качеството "тойота сега са толкова зле откъм качество че може да са по зле и от ровер" Защо Toyota се превърна в компания на дефектите?

по добре е да оставите спора настрана дори излишните постове да се премахнат :roll:

edit:
turin аз не казвам че вината е твоя просто безсмислено е да се пълни тема за сервиз. Иначе и аз съм взел такава кола поради простата причина че е леко туингована заводско, ефтина е (щото е фалирала компания) и не ми се дават 20-30-40 к за един сивик тайп р 2008г или нисан 350з

Последна промяна ndsbg на Сря Сеп 08, 2010 2:53 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 08, 2010 2:28 pm 
Аватар

Кола: Rover 200RF

ndsbg написа:
тука спора стана интересен като андроид или айфон навзели всички андроид телефони и казват айфона е велик, стив джобс е велик. Така и с ровер бил зле ама сте го купили/поддържате/ремонтирате и го карате. Защо тогава не седнете зад качествените автомобили.

Аз съм отговорил безброй пъти – карам Ровър, защото е евтин. И допълнително, защото ми харесва дизайнът точно на моя модел.

Никога не казвам в тоя форум кое е велико. Напротив, насреща ми все ми навират в лицето колко бил велик Ровър – ми хубаво бе, нека си е велик – отворете една тема "Великият Ровър" и си пишете там, баси.

Тука един човек казва за сервиз и си говорим с него и веднага се почва пак с това "аууу, как ще са трошки, ти си купил кочина, иначе те са перфектни, бъбреците ще ти изпадат, окачването, не знам си какво...." Е, ае стиа де!

За триенето – знам, че тука е прието да се трие ("разчиства", един вид), ама това е форум и всеки говори по повдигнатите теми. Това, че Chefo измести темата не е моя вина и изобщо съм против да се трие – ако почне да се "чисти", аз ще си помисля, дали да си давам част от ресурса за тоя форум, честно. Ресурс, който в момента е повече рант и флейм, ама не винаги е така, а и за сега не е моя вината.

Хайде някой да каже за въпросния сервиз, че да върнем темата към заглавието й.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 08, 2010 8:59 pm 
Аватар

Кола: Codename: Theta

Да се чуди човек как някой с толкова обширни познания за политиката на фирмите и автомобилите кара трошляк за няма 2 000 лева. Ми то и Лада е евтина, що не си взе Лада?
Ако не си забелязал, това е форум на Ровър - без значение дали е фен клуб, форум на собствениците или за сервизни истории - и е съвсем нормално потребителите да имат положително мнение за автомобилите си. Няма нужда да се прави тема колко е велика колата, не знам някой тук да мисли че е велика. Но да се приказва колко голям кенеф е и изобщо за един чеп не става, е смешно и говори много за писателя.
Ти не критикуваш Ровър, ти сереш върху цялата марка, базирайки се на опита най-вече (може и единствено) от твоята кола. Пак ще те попитам - как пък за над 300-400 000 км с лични и служебни автомобили не мога да кажа нещо категорично за която и да е кола, камо ли марка, а ти за норматив усети колко са калпави тези коли? Ааа, чакай да кажа - на Опел много трудно се намират части (една ремъчна шайба я няма в нито един каталог), на Ситроен много бързо се износват четките на алтернатора, на Рено пък полуоските им се късат и главите на двигателите сами се развиват ...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 11, 2010 5:03 pm 
Аватар

Кола: 620ti

аз от кога говоря,че това е единствения анти форум :)

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 11, 2010 8:43 pm 
Администратор
Аватар

Кола: Rover 600

Е като е анти форум защо пишете

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 11, 2010 8:56 pm 

Кола: MG ZR

форума е форум когато хората имат собствено мнение и става мохабета. Иначе ако се пише постоянно "абе много е яка" "кефи ме как си я направил" и тем подобни ще е всичко една прехвалена боза. А както знаете в спора се ражда истината.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 11, 2010 9:55 pm 
Аватар

Кола: 620ti

може би щото сме фенове :D ми тогава що всички пишеме такива прехвалени коментари за ЗР-а на колежката,като е прехвалена боза,то пък и тоя проблем с гарнитурата отдавно сме го решили,ама никой не чува :D

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

Заглавие: honda
МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2012 8:15 pm 

Кола:

Здр.момчета!Карам хонда акорд2000 TDI английско изпълнение и разбрах, че мотора е на ровър. Не мога да намеря сервиз с добър майстор, който да я лекува. От форума разбрах за Кирчо, който бил добър майстор, а накой има ли информация за сервиз на бул.Тотлебен в бившия Балканкар? Много ще съм благодарен за инфо

Профил  

Заглавие: Re: СЕРВИЗ ЗА ROVER
МнениеПубликувано на: Пон Май 27, 2013 11:43 am 
Аватар

Кола: Rover 75 facelift

Здравейте на всички!

Снощи докато си пътувах и влязох по-остро с около 140км в една дупка и в началото започна да се чува едно леко потракване, което по-късно се усили и сега си се чува постоянно отзад като все едно, че се пукат пуканки. От лявата задна гума е този специфичен звук. Освен това като оставя волана и колата отива надясно и самият волан и той си завива лекинко надясно.

Колата е rover 75 facelift и всъщност е на татко, но искам аз да я оправя. Бихте ли ми препоръчали сервиз или какво да правя? Казаха ми, че трябвало да отида на тенекеджия. Изчетох мнения във форума и засега съм се спрял на един сервиз на улица Нишава при Иван и Румен.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 13, 2013 3:43 pm 
Аватар

Кола: Rover 75 CDTi - 2003

Колега, най добре е да прегледат ходовата част на колата. Отзад по независимото окачване има доста неща за разбиване и чупене. Но има вероятност амортисьора да си изкривил или долен заден носач. Може и биалетата на стабилизиращата щанга да се е разтропала........
Мой съвет е да отидеш в сервиз с машина за сходимост и тресачка за амортесьори.....
Успех!

Поставена печка + дистанционно палене
Нови дървени апликации на таблото от истински фурнир
Дървен волан
12V изход в багажника
Дюзи за предното стъкло с подгряване
Сменен ел.мотор охлаждане
Почистен EGR клапан
Сменен филтър картерни газове
Тампони на пр.носачи от polyurethane
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини
Резистор gold 100W
Нови задни пружини
Самоотварящ се багажник

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2014 12:55 pm 

Кола: freelander1.8 benz

Здравейте, горд собственик сън на старичък но прекрасен Ленд Роувър . Дълго време го обслужвах в Остин Ровер Партс, После те преместиха сервиза на неудобно за мен място, след което ми обади Кирчо (шеф на сервиза),за да ми съобщи, че той не е последвал фирмата и е поел по свой собствен път. Предложи ми да се грижи за колата ми и аз приех, заради удобството и почнах да го посещавам. Оказа се, че най-лесният начин да бъде измамен притежателят на Роувър е да посещава така нареченият сервиз на Кирчо. Там плащаш за нова част, а ти се монтира втора употреба, вече не знам дали и маслото което ми се сменя там не е отработено. Оказа се, че това не е случайно, защото "сервизът" на Кирчо вече е в двора на автоморга за Роувър и двамата със собственикът и са добър тандем. Нито веднъж до сега в неговия сервиз не ми е показана опаковката на съответната част, независимо дали е филтър, носач или водна помпа. На въпосите ми къде са кутийките Кирчо подбягва, с вече взетите пари за ремонтите. Хора, спирам да ходя там, защото евтиният труд ми излиза скъпо. Скъса се ангренажният ремък, а Кирчо, коъто го смени с ролката преди 9 месеца, още не може да ми каже кой е виновен и какво е станало. Сигурно ще отрече, че го е сменял, а аз не мога да го докажа - просто там никой не издава документ. Много съм разочарован и затова реших да го споделя във вашият форум.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа