Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 17, 2009 10:06 pm 
Аватар

Кола:

София, Овча купел 1, сервиз "Рали"
Прегряха ми колата, като преди това изрично им бях казал, че не може да се обезвъздуши, без да се отвива пробката. Когато отидох, да видя какво става с колта, в казанчето течността кипеше и пушеше, а те даваха газ за да издухат въздушната възглавница в мотора.
Резултата беше близо 600лв ремонт за моя сметка в друг сервиз за издухана гарнитура. За справка мотора ми е 75кс и много по-рядко дава проблем с гарнитурата.

Отделно в този сервиз са забравяли да ми завия разни болтчета по колата и има един "майстор", който 5мин му показвах от къде се натяга ремъка на алтернатора, а това е елементарно на тази кола(Rover 200) !

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 18, 2010 8:40 pm 
Аватар

Кола:

ул. Витиня бл.90 Автостъкла

сложиха ми стъкло втора употреба за 130 лв. оригинално и нямаше изминали 24 чава и в движение се пука! Казаха ми че не е от монтажа а че съм го натискал :idea:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 12, 2010 5:40 pm 
Аватар

Кола: Rover 200RF

Сервиз ХЕЕД-91 в ж.к. Надежда, ул. Хан Кубрат, София.

Много съм недоволен от услугата им. Отношението им е добро, създават впечатление на организирани и това вдъхва доверие – но не се заблуждавайте като мен!

Отидох и оставих колата в 9 сутринта, след като предния ден бях обяснил проблема на място, човекът беше гледал работещия двигател и беше изслушал проблема ми и изискванията ми.

Ставаше дума за шум от ангренажната кутия. Казах, че съм свалял един по един допълнителните ремъци и шумът е оставал, тоест не е нито от пистов, нито от този на хидравликата. Повторих няколко пъти, че ме интересува да проверят ангренажната кутия с всичко в нея – ремък (натягане), ролка, водна помпа, колела. Казах, че в багажника съм им оставил старата водна помпа и стария обтегач на ангренажа, че са на малко километри и ако преценят, че са по-читави от тези в двигателя, да ги ползват, както преценят.

Каза ми, че нещо му се струвало като проблем с хидравликата. Пак казах, че тя не ме интересува и съм дошъл заради ангренажа. Само и единствено.

Приеха колата, аз бързах за час при зъболекар. В бързината ми взеха малкия талон (така и не питах за чий х*й им е), оставих си номера на мобилния. Само помолих да не ме търсях около 12 часа, защото ще съм на зъбар.

Разбрахме се изрично за всяко нещо да ме търсят, да "поддържаме връзка" и да ме питат по джиесема.

----

В 14 часа ми се обади Кирил Петров (същият, с когото общувах и двата дни и който прие колата ми – на визитката му пише "управител автосервиз" – знам, че пичът е състезател, ама в случая няма значение). Каза ми, че Ровърът ми е готов, да идвам да го взимам.

Питах какво е било и колко ще ми струва – каза, че било от хидравликата. Сменили били ролката и ремъка, общата цена е 175 лева.... :!: :?: :!: :?:

Не са ми се обаждали да ме питат дали изобщо искам да пипат нещо по ремъка на хидравликата. Не можах да видя дали изобщо са отваряли ангренажната кутия. Ремъкът на хидравликата си личи, че е нов, но той е 10-тина лева – а ролката не мога да видя дали е нова, тя е много навътре.

Стари сменени части не ми дадоха. Даже не отвориха дума за това, когато си вземах колата, а на мен ми беше вече толкова вгорчено, че не се сетих да питам – исках час по-скоро да се разкарам от сервиза им.

----

Когато поисках при плащането да ми дадат нещо, отегчено едно момче ме пита "ама какво искате да ви дам, фактура ли?" Казах не и той вика "ми какво, някаква разпечатка ли?"... Премигах невярващо, но ми дадоха разпечатка с разбивка на цените.

Ремък канален (на хидравликата) – 12.21 (14.65 с ДДС), марка Gates
Ролка на ремък хидравлика – 93.26 (119.92 с ДДС), марка Ruville
Труд – 2х20 или общо 48 с ДДС
Общо за удоволствието – 174.56 с ДДС.
Време – 5 часа общо.

----

Шумът от ангренажа се появи отново днес, само половин ден след "ремонта". Просто трябва колата да поработи 3-4 минути и се появява – явно в ХЕЕД-91 не са си играли да я палят даже за няколко минути.

Просто са видели "балък" с неясен проблем и са решили да го оскубят като руса кака с ролка на хидравликата за 120 кинта.

Ролката може да е била вече за смяна, ремъкът – със сигурност. Но това няма значение – ако някой си уважава поне малко професията, не може да се държи с тия, дето му плащат заплатата като с балами и "ако върже – върже".

----

Изводът и препоръката ми към колегите – в ХЕЕД-91 ходете само със съвсем конкретни и ясни проблеми и за съвсем конкретни и ясни смени на части, масла и подобни "леснотии".

За всичко по-сериозно или налягайте наръчника и вадете кутията с инструментите, или си намерете ваш човек, който няма да ви цака като тия мизерници от ХЕЕД!

Сори, че стана дълго, но още ме е яд, че им се вързах. Със 175 лева можех да си оправя други неща по колата, вместо шибаната ролка на хидравликата! Между другото (ако четат тук от ХЕЕД-91) – и на лявата панта на задната врата имам малко ръжда – що не взехте да ми смените цялата задна врата, без да ме питате? Нещастници.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 03, 2011 4:31 pm 

Кола:

С леко закъснение от 3 години отговарям защо Ровър 200 е наказание.
Гарнитура на главата в Трейд Кар - 800 лв през 2008.
Което е истина, оттогава 3 години не съм я сменял, което май си е доста за великите двигатели от К -серията.
Свири ми горивната помпа.
Което си е истина, тя свири, аз не я сменям, но колата си работи.
Губене на мощност и дърпане при ниските обороти - Трейд кар ми смениха свещи, палец и пр. - нищо.
Един маниак в Гоце Делчев след големи мъки се сети да пробва свещи с по-голямо отстояние - и колата тръгна почти нормално.
Спирачките още ми дават зорове и до ден днешен сума си майстори сменят, ръчкат и не могат да ги оправят.
И т.н.
Обаче пък е велика кола и е кеф да я караш.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 03, 2011 4:42 pm 
Администратор
Аватар

Кола: Rover 600

Братовчеде...
Цитат:
Черен списък на сервизите и магазините!
;)

Профил  

Заглавие: Замена на Ролкт и ремки СОДСАН СЛЪНЧЕ БРИАГ !!!!!!!!!!!!!!!
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2011 10:46 pm 

Кола:

Бляяяяяяять, сссссссссссссуки !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Блять !!!!!!!!!!!!!!!!! плащане 800 левов за замену роликов и ремци
- ремонтировали 10 (!!!!!!!!!!!!) дней !!!!!!!!!!!

После 3 км бензин потек из двигателя !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Спасибо" - заменили И ВОДНУ ПОМПУ - хотя на Роверах ее менять НЕ НАДО !!!!!!!!!!!

после ремонта у меня остановилась машина в Несебре - в большой луже бензина!!!!!!!!!!!!!! и два часа я очаквала евакуатор, вместо того чтоб ехать покупать бухло и подарки !!!!!!!
Теперь 31 декабря - и до 2 у меня нет машины,

кола была перфектна - 1 хозяин (!!) - на фирмен швейцарский техосмотр. Я ЕЗДИЛА НА НЕЙ 1 ГОД - только бензин доливала

Блять вы суки - если у вас руки из жопы - так не отрицаайте етого
Суки
Твари
Бляди
Уебки
Дибилы
на хуй

Ебаный свет - в Москве и Нью йорке нет таких цен !!!!!!!!!!!!!!!!!!
суки на хуй
Снимок блять - пол Нессебра в бензине.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 31, 2011 1:13 pm 
Модератор
Аватар

Кола:

Дошъл си им като подарък за коледа ,ами така е те такива хора случайни търсят а и не са само те . Да беше питал къде евентуално да отидеш . Ся не ме карай да ти пиша на руски щото няма да стане :wow:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 31, 2011 6:21 pm 

Кола:

Това е девочка :D , не е мъж. За сметка на това псува, като каруцар след като се е сблъскала с нашата действителност.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 15, 2012 1:58 am 

Кола:

mcraebg написа:
Дошъл си им като подарък за коледа ,ами така е те такива хора случайни търсят а и не са само те . Да беше питал къде евентуално да отидеш . Ся не ме карай да ти пиша на руски щото няма да стане :wow:

Да! точно - подарок на коледа. Но този сервиз не был случайный - он самый большой в k]/ бряге - я старалась узнаить у них 3 недели - договаривались заранее, сказали что много раз меняли ремни на Роверах. В бургасе знаю много сервисов - ровер обслуживаю уже 1год здесь, просто живу в сл.бряг - не удобно оставлять далеко. Еще Роверов мало - я не знаю других владельцев, а на форуме нет никого из Бургаса.

Сейчас двигатель рычит - выяснили, что нарушили метки - надо переделывать. Содсан согласен переделать - но я им боюсь опять машину отдавать !!!

Вы из Бургаса - скажите мне кто сможет хорошо ремък поставить на KV6 ???

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 15, 2012 9:59 am 
Модератор
Аватар

Кола:

Имам едни приятели в един сервиз в който ходя понякога ,със сигурност ще ти сложат ремъка както трябва . Сервиза се намира в Меден рудник(селото) Караш само направо и в момента в който влизаш в селото сервиза се вижда отдясно ,голямо хале е ,просто свиваш първата пресечка и той е веднага след завоя отляво ,няма как да го пропуснеш . Можеш да кажеш че Божидар с Ровъра те праща. Успех!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2012 1:37 am 
Аватар

Кола:

Сервиз "Рали" в Овча купел. Прегряха ми колата преди 2 години там. Обясних им да развият пробката, но те са над тия неща и се опитваха с форсиране да я обезвъздушат. Ефекта и ремонта след това е ясен. Напълно за моя сметка разбира се!

Близнаците от Овча купел. Дълго за обясняване- мърлява работа която доведе до още ремонти за моя сметка след това. Грубо "-" още 200лв. от тяхната немърливост.

"Трейд кар"- не съм сигурен, дали да дам отрицателна оценка. Някой от хората там са читави- други не. Сменяха ми ангренажен ремък и ролка. След ремонта колата свири докато загрее малко и при това от ангренажа. Ходих 2 пъти и така не го оправиха. Няколко дена след обслужването ми изпусна цилиндърчето на заден барабан и започна да свири спирачката. След още седмица ми издуха гарнитурата. Може и да е случайност, но мен лично малко ме съмняват тия съвпадения. Отделно се опитваха да ме пържат някакви неща с цел още ремонти, но аз си замълчах. Ясно ми е, че ме послъгваха, но да спориш с майстор е напълно излишно.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 27, 2012 3:51 pm 

Кола:

Велико Търново, под Технополис към Ж.П. Гара. Майстора се казва Иван, ходих при него 3 пъти поради причината че нещо ми скърцаше отпред и ме дразнеше. Първите два пъти ми взема по 50 лв и проблема беше решен за месец и нещо след това "УЖ" ми отварял капака отгоре да ми смени гарнитурата за това заплатих 100 кинта , 50 гарнитура и 50 работа.От всичкото това което ви изредих нито едно нещо не видях да ми го покаже какво е сменил.Така се случи че имах път към Димитровград и по пътя колата почна да тресе...както и да е ...отидох в тамошен сервиз смениха ми "Лагер главина" въпросните скърцания оправиха и щателно ми показаха какво са сменили и ми обясниха че по колата НИЩО и НИКОГА не е правено.Включително ми показаха колко пари струва въпросната гарнитура която "УЖ" и тя беше сменена, цената и беше 16лв. НЕ ходете там ужасен майстор.От цялата работа ми остана една негова отверка за спомен!!!

Профил  

Заглавие: Остин Ровър Партс
МнениеПубликувано на: Сря Мар 13, 2013 10:18 am 

Кола:

Миналата година ходих в сервиз Остин Ровър Партс за смяна на антифриз, гарнитура на всмукателните колектори и други неща. След интервенцията седмица по-късно, защото ми беше казано, че вече няма нужда да следя нивото на антифриза, преди губех охладителна течност, установих, че водното съединение ми е сменено с такова надуто. Късно беше да ходя до сервиза и да го питам, защо? Ново - 50лв.
Бях решил да не пиша, но въха на сладоледа беше преди две седмици при смяна на гарнитура на всмукателните колектори. Майстора ме пита - незнам защо има силикон по тази гарнитура? Е аз знам, просто не е сменяна.
Моя съвет е преди да отидете в сервеза на Остин Ровър Партс, предварително ревизирайте всички части и запомнете в какво състояние са, за да не се сблъскате с моите неволи.

Профил  

Заглавие: Re: Черен списък на сервизите и магазините!
МнениеПубликувано на: Сря Мар 13, 2013 7:53 pm 
Модератор
Аватар

Кола:

АМи то за това са форумите да си споделяме и помагаме ,но повечето влизат когато е късно или само като са на зор :D

Профил  

Заглавие: Re: Остин Ровър Партс
МнениеПубликувано на: Чет Мар 14, 2013 12:13 am 
Аватар

Кола: Codename: Theta

lulin9 написа:
Бях решил да не пиша, но въха на сладоледа беше преди две седмици при смяна на гарнитура на всмукателните колектори. Майстора ме пита - незнам защо има силикон по тази гарнитура? Е аз знам, просто не е сменяна.

Колега, ако се разчетеш из форума, ще намериш информация защо се слага силикон на нова гарнитура на смукателните колектори. Не че майсторът ти трябва да го знае, но в случая грешката е правилна :)

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа