Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 15, 2009 6:53 pm 

Кола:

NoCommenT написа:
20 Nm,после 180+180 градуса,между стяганията чакаш по 20 минути,после никво донатягане,ако стегнеш повече се криви главата

При това положение краиното усилие на стягане е около 6,5-7кг.Питам дали ако се донатегне с още 1кг.примерно ще нма проблем,дали някой е правил това.Само неразбрах защо трябва да се чака между стяганията.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 12, 2010 11:09 am 
Аватар

Кола:

Здравейте колеги, след близо 35 000 км. откакто взех колата със сменена гарнитура, но не знам с каква е сменяна се появи теч от нея отляво над изпускателните колектори, или както се казва "Честито", теча е май само при студен мотор, но веднага със забърсването на мократа ивица се появява друга. Двигателя работи добре, и засега нямам плаващи петна и пресечено масло. Въпросът ми е на кой сервиз в Бургас да се доверя от колегите които са сменяли, или направо да тръгвам за Варна, иначе гарнитура ще търся от Мото Пфое оригинална. :cry:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 14, 2010 9:17 am 

Кола:

При мен появата на такъв теч само че отдясно над изпускателните колектори се оказа от гарн. на СМУКАТЕЛНИТЕ.Огледай хубаво под инжекцията за течове-доста трудно се гледа там-и най вече около първи цилиндър/при мен беше до четвърти/.Поради наклона на мотора се стича и отпред.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 31, 2010 12:30 pm 

Кола:

колега главата се стяга от средата кам края .20нм след това два пати по 180 градуса .
ако правилно сам разбрал вапроса .

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 09, 2011 12:02 pm 
Аватар

Кола:

Някой може ли да ми каже какво производство е този комплект гарнитури и колко са качествени??? :?: :?: :?: :?:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 09, 2011 10:52 pm 
Аватар

Кола: Codename: Theta

tuzara88 написа:
Някой може ли да ми каже какво производство е този комплект гарнитури и колко са качествени??? :?: :?: :?: :?:

Ако покажеш за кой точно комплект гарнитури става дума, може и да се включи някой ...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 10, 2011 12:29 am 
Аватар

Кола:

става въпрос за този коплект от eBey :!: :!:

Профил  

Заглавие: Re: Съвети за смяна на гарнитура на глава
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 30, 2016 5:01 pm 

Кола: Rover 200 SI

здравейте пичове и пичоци виждам че много се коментира темата каква гарнитура ето аз си поръчах комплекта и ето от къде ми го изпратиха сами си преценете
Изображение

Изображение

Профил  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 30, 2016 6:18 pm 

vlado.popa написа:
колега главата се стяга от средата кам края .20нм след това два пати по 180 градуса .
ако правилно сам разбрал вапроса .

за градусите става за по лестно 4 пъти по 90 градуса

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 30, 2016 10:50 pm 
Аватар

Кола: 620ti

взел си старата гарнитура което не е на добре,а това го забрави 4 по 90 че ще пукнеш главата

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 01, 2016 7:43 am 

Кола:

и от къде ти ги пратиха тези боклуци ?просто трябваше да си вземеш 1 многослойна гарнитура от бг и щеше да си решиш проблема.сега имаш комплект боклуци които ще изкарат много малко.главата се стяга на 3 пъти ,не на 4-5 или квото ти дойде.нали не мислиш че ще откриеш топлата вода ?

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 02, 2016 10:31 am 

nedyalkovN написа:
и от къде ти ги пратиха тези боклуци ?просто трябваше да си вземеш 1 многослойна гарнитура от бг и щеше да си решиш проблема.сега имаш комплект боклуци които ще изкарат много малко.главата се стяга на 3 пъти ,не на 4-5 или квото ти дойде.нали не мислиш че ще откриеш топлата вода ?

Колега тука сме да си помагаме! а не да обиждаме кой какво си е купил нали тъка?аз не купувам всеки ден гатнитури за глави! а купувам части за автоклиматици! и колега понеже виждам че разбираш от части! аз ще ти кажа на какво бях свидетъл в индустрялната зона на военна рампа 2-ва контейнера с амортисьори и 1 контейнер с чистачки и какво да видия мотокар сваля съндък с амортисьори и вътре 10-15 човека ги маркират с стикери на KYB,BOGE,OPTIMAL а на чистачките приготвяха кутийки VALEO
сега ми кажи кой температурен датчик да купя за да не е боклук

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 02, 2016 6:30 pm 
Аватар

Кола: 620ti

тук става дума че си купил старата гарнитура а не новата многопластова,но пък ако не сложиш ддатчик прката да тръгва на 95 градуса няма файда и от многопластовата

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 03, 2016 6:48 am 

Ето това е приказка един френд дойде с диагностиката и го каза толкова лестно не духва има причина и да датчика е повреден друго да те питам понеже видях многослоина и съпоставихги и на мойта червеното уплътнение е с по 2мм по дебело от 2-те страни немога да вържа защо

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 05, 2016 7:45 am 

Кола:

защото това е специален еластомер който са пробвали от ровър 89г когато е пуснат този двигател.и само да кажа че не обиждам никой ,просто ти казвам какво си купил и да не го слагаш,поне гарнитурата на главата.а за датчик FACET 7.3248 или FAE 33595 ,и 2-та около 25лв.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа