Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2008 6:18 pm 
Аватар

Кола:

Здравейте хора!
Отдавна не съм пипсал, ама като чета ми изниква един интересен въпрос и много моля да ми дадете разумно обяснение:
ВИЕ ЧУВАЛИ ЛИ СТЕ НЯКОГА СЛЕД КАТО ЧОВЕК СИ КУПИ НОВА КОЛА ДА МУ КАЖАТ ЧЕ СЛЕД n НА БРОЙ КМ ДА ОТИВА БЪРЗО В СЕРВИЗА ДА МУ ДОНАТЕГНАТ БОЛТОВЕТЕ НА ГЛАВАТА????? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2008 6:21 pm 
Аватар

Кола:

Antifen написа:
Някой с по-добър английски от моя би ли превел какво пише в оградения с червено текст на последната снимка пратена от Comand3r.Изобщо не е ясно от къде е тази инструкция и за какъв модел автомобил се отнася.Според мен това е стандартна инструкция поставяна в опаковката на всяка гарнитура за глава и изобщо не касае конкретен модел.Подозирам даже, че има и логическа грешка в него.
За да не си говори сам Sonyk, бих му отговорил, че когато има пластична деформация, която според мен не се получава в пружина а в локум, няма възстановителна сила и къде се намира след донатягането на болтовете зависи къде е бил преди това.Освен това кои еластични и пластични деформации се има предвид: на главата или на болтовете й.Аз лично съм виждал разтегнати/провлачили болтове на глава на к-серия мотор, които може би са се получили от претатягане или от многократна употреба.

Превод не претендиращ за професионализъм по молба на Антифен:
"Никога не поставяйте същата гарнитура на главата! Не използвайте никакви уплътнители или херметици! Важно е да бъдат сменени и болтовете на главата. Нанесете тънък слой масло по резбата на болтовете и под главата и под главата им. Затегнете болтовете според реда и системата описани в приложената таблица. Винаги когато е необходимо дозатягане, разхлабете болтовете използвайки последния упоменат момент на затягане и ред. Правете това след 1000 до 1500 км."

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2008 11:55 pm 
Аватар

Кола: Codename: Theta

Teddy:
Първо, когато една НОВА кола се сглобява, мотора и се тества на стенд преди да се монтира в коша. И второ, новата кола знаеш, че има пробег за разработване и 2 или 3 задължителни технически прегледи след определен пробег. Няма да се учудя, ако на тези прегледи правят и такива неща :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 24, 2008 2:03 am 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Comand3r, на втората картинка в графата 'RETIGHTENING' пише 'NO', което според мен означава, че не е необходимо допълнително донатягане на болтовете.Ако е необходимо точно в тази графа щеше да е описано подробно как.Графата 'explanation' означава легенда на използваните символи и означения.Единственото нещо, което ми прави впечатление е, че след 20Нм вместо два пъти по 180' се натяга 4 пъти по 90', което сумарно пак е 360' и означава, че натегнатостта на болтовете на края е същата просто се стягат на 5 етапа вместо на 3 което допринаса за по-плавно и равномерно лягане на главата и натоварване на болтовете й, което е по-добре.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 15, 2008 6:20 pm 

Кола:

Ха така ;) Тук проблема е поставен вече на научна основа!А да ги видим ония с германските дъргели кога ще им се случи до наваксат пропуснатото в училище или университета по металознание????Много многоооо предимства има Ровъра!!!! :D :D :D :D

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 31, 2008 1:43 pm 

Кола:

колеги а някой може ли да каже как стои въпроса с д16а8 мотора, според мен тои трябва да се донатяга тъй като гарнитурата му е клингиритова или там каквато беше

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 15, 2008 11:56 pm 

Кола:

пренатягането извън 20нм 180р 180, ще доведе до "свачкване" на металната гарнитура

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 16, 2008 9:40 am 
Аватар

Кола:

User6707 написа:
пренатягането извън 20нм 180р 180, ще доведе до "свачкване" на металната гарнитура

Мога да само предполагам какво е "свачкване", но човека пита не за К16, а за двигател Honda.

Изображение

Профил  

Заглавие: .отг
МнениеПубликувано на: Нед Дек 20, 2009 10:49 am 

Кола:

Аман, аман! Сериозно ли водите дискусии на тази тема, леле! Донатягане на главата, леле, хората са изписали тонове литература, с всяка гарнитура дават схема! Донатяганета на главата аз лично съм го срещал при някои дизели, и при някои бензинови бавареца, но дори и при тях, не се изминават тези ???1500км, а работят 25 мин, и след това се донатягат! АМАН ОТ ПСЕВДО МАЙСТОРИ, БЯГАЙТЕ ДАЛЕЧ ОТ ТЯХ! Антифен е прав, този път съм съгласен с него, схемата на всеки бензинов ровър, КА серията е тази-20Nm+180+180 градуса, с малък интервал м/у градусите!Като информация, аз лично съм имал три ровъра, всичките Ка серия, винаги аз съм ги правил, единият е турбиниран, другият е TI серията! И добавка съм направил поне още десет, без рекламация досега!

Профил  

Заглавие: смяна гарнитура
МнениеПубликувано на: Чет Дек 13, 2012 9:48 pm 

Кола:

здравейте нов съм във форума на скоро се сдобих с ровър 45 1.4 но го взех с издухана гарнитура с пресечено масло по нещата които прочетох тук реших да му сложа клингеритова гарнитура поръчах си я тук във Варна от 2мм армиран клингерит облечен с медна ламарина мисълта ми е как и на колко се стяга тази гарнитура и трябва ли и след колко ако трябва да се притяга

Профил  

Заглавие: смяна гарнитура
МнениеПубликувано на: Чет Дек 13, 2012 9:49 pm 

Кола:

здравейте нов съм във форума на скоро се сдобих с ровър 45 1.4 но го взех с издухана гарнитура с пресечено масло по нещата които прочетох тук реших да му сложа клингеритова гарнитура поръчах си я тук във Варна от 2мм армиран клингерит облечен с медна ламарина мисълта ми е как и на колко се стяга тази гарнитура и трябва ли и след колко ако трябва да се притяга

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 13, 2012 11:20 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Едва ли някой може да ти каже колко и как да стегнеш въпросната гарнитура.
Според мен си купи от 'МотоПфое-Варна' гарнитура за Фрийлендър 1.8 К-серия мотор и я стегни както пише по книгите и все повече писатели в този форум.

Профил  

Заглавие: клингеритова гарнитура
МнениеПубликувано на: Пет Дек 14, 2012 7:16 pm 

Кола:

днес сложих клингеритовата гарнитура но малко надува стегнахме я на 8 кг. и майстора каза че болтовете ще се скъсат ако натягаме още някой знае ли на колко килограма ще издържат болтовете защото на мен ми се струва че 8кг са малко

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 14, 2012 8:24 pm 
Аватар

Кола: 620ti

най вероятно сте пукнали главата с тея баш майсторски техники и клингиритови гарнитури :D главата се пука при стягане повече от 20нм+180гр.+180гр.

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 14, 2012 9:04 pm 

Кола:

А тези 2о нм и 2пъти по 180 градуса на общо на колко килограма се равнява

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа