Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Спукан маркуч на охладителна система.
МнениеПубликувано на: Пет Юли 17, 2015 6:41 pm 
Аватар

Кола:

Преди около месец маркуча на охладителната система от двигателя към парното, които излиза от термодатчика/предполагам/ горният от двойката се сцепи. От тогава същият маркуч се пука още три пъти. Водата в казанчето не е омаслена, но водата която изтече от маркуча беше като мръсно мляко, маслото е нормално на вид. След доливане на водата в системата не съм правил някакво специално обезвъздушаван само пускане на парното и работа на двигателя. Колата е ровър 400, 1.4 бензин-газ 97 година.
Главният въпрос е както се досещате е дали е гарнитурата на главата или е просто остарял маркуч и неправилно обезвъздушаване :?:

Месец по късно се случи това което се очакваше смяна на гарнитура на главата. Покрай нея е сменена и гарнитура на изпускателни колектори и някаква гарнитура на капака.
Но сега възникна друг проблем колата пали трудно и на бензин и на газ за това предполагам не е направена центровка и ще ходя на диагностика, ако намеря в Велинград сервиз с необходимият софтуер. По обезпокоителното е че след 90 км въпросният маркуч пак се спука!! Ако имате някакви предложения и съвети моля помагайте.
Аз съм решил да сменя капачката на разширителният съд като за начало.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа