Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 29, 2008 10:42 pm 
Аватар

Кола:

стоян стоянов написа:
NeoGope а колко е разхода на масло на 1000км?

Ми да си призная не съм го засичал но по груби сметки май е около 1л

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 30, 2008 8:32 am 
Аватар

Кола:

Термостатът съм го сменил вече - отваря ми на 82 градуса. Не ми харесва обаче това, че перката почти никога не се включва. Определено мисля, че свалянето с някой друг градус би подобрил още повече положението с работата на двигателя.
Чета в последно време колегите в Lotus-ите какво правят, за да си решат проблемите на K-series двигателя. Като трънгеш от термостати, MLS гарнитури, датчици, радиатори... Проблемът е комплексен и колкото повече от проблемните 'звена' решиш, толкова по-добре.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 30, 2008 7:16 pm 

Кола:

Спокойно, моята перка не съм я чувал да се включва (от 1.11.07 досега) А може пък да нямам :wow:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 31, 2008 8:20 am 
Аватар

Кола:

Да, а това е сериозен проблем. Веднъж в приятните трафици в София (след качествено пържене на магистралата, разбира се) на моята й изтекоха водите, а перката дори не се включи. Това е много сериозен проблем, който май е хроничен за доста от K-series двигателите.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 31, 2008 11:14 am 
Аватар

Кола:

Ами аз и друг път съм питал... защо вините гарнитурата :?
Не е ли по правилно... "Болната тема охлаждането" :roll:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 01, 2008 2:05 pm 

Кола:

Мъро написа:
Да, а това е сериозен проблем. Веднъж в приятните трафици в София (след качествено пържене на магистралата, разбира се) на моята й изтекоха водите, а перката дори не се включи. Това е много сериозен проблем, който май е хроничен за доста от K-series двигателите.

Подобна случка имах и аз само че на магистралата, а перката в този случай не включва, защото като ти надуе водната система с въздух издухалата гарнитура не стига гореща вода в радиатора и датчика за перката си мисли че всичко ок и не включва това се отнася и за изтеклите води, все пак няма какво топло да отиде до датчика. Аз сега имам един нискотемпературен термостат на 82 градуса, но се чудя дали да го слагам.Прави ми впечатление че понякога в задръстване качва малко повече температурата,но щом тръгна и всичко си идвана място.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 01, 2008 3:16 pm 
Аватар

Кола: Codename: Theta

Онзиден си поприказвахме с едно майсторче за "болната тема" на нашите колици. Неговите думи бяха: "Термостатът не е виновен, не са виновни и гарнитурите. Просто трябва да се следи за това винаги да имаш достатъчно антифриз в системата (казанчето). Ако има достатъчно, няма да имаш проблеми. И задължително червен".
Просто споделям какво каза момчето. Сервизът му се занимава изключително и най-вече с охладителни системи, би трябвало поне малко да е в час...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 01, 2008 6:42 pm 
Аватар

Кола:

И на мен днес ми върнаха колата, вече е със сменена гарнитура и се надявам да няма проблеми!!! :roll: Отностно "симптомите" единствения който имах беше бързото спадане на антифриза.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 01, 2008 9:40 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Chefo, кажи на твоето 'майсторче' да ти обясни как ще намалее охладителната течност на изправна охладителна система, за да се прецака гарнитурата на главата или по-добре да се захване с нещо друго.
В раздела 'Двигатели и скоростни кутии' имаше тема за охладителната система на к-серия мотор но многоуважаваните модератори, администратори и др. '-ратори' я заключиха заедно със всички теми вътре, които не могат да се развиват и защо.Започнаха да правят нова организация във форума и не я довършиха.Започнаха да се трупат конкретни технически теми в 'Общи приказки' и 'Основен форум'.Стана чудесна бъркотия.Толкова объркан форума не е бил никога досега и толкова объркан форум не съм виждал досега а броят на юзърите расте и всеки пише където му падне (вече и аз). :qd:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 01, 2008 10:00 pm 
Аватар

Antifen, мен и да ме критикуваш, все тая - не разбирам и няма как да ти отговоря адекватно :) Майсторчето знаеше и за температурата на отваряне на термостата, и за гарнитурата, разработена от Форд ... Явно е чел това-онова, не е за първи път да вижда Ровър...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 02, 2008 8:19 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Критиката и към теб не е за гарнитурата на главата на мотора а за смотания и объркан форум.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 02, 2008 8:21 pm 
Аватар

Че каква вина имам аз за "смотания и объркан форум"?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 02, 2008 8:28 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

След като нямаш вина (не те обвинявам) каква е функцията на модераторите???

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 02, 2008 8:36 pm 
Аватар

Следене за спазване на правилата. Но нали се сещаш, че и ние имаме рестрикции :)
Между другото, форума е на такова дередже заради желанието на един човек, на който му е трудно да борави с търсачката. Но това е друга тема :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 02, 2008 9:43 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Добре, тогава отвори друга тема и обясни на мен и юзърите защо форума е на 'такова дередже' (предполагам признаваш, че не е добро)и кой е този толкова важен и затруднен човек, на който трябва да търпим невежеството.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа