Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 158 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: гарнитура на глава
МнениеПубликувано на: Вто Дек 17, 2013 2:52 pm 
Аватар

Кола:

къде

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 03, 2014 7:45 am 

Кола:

Колеги, каква гарнитура трябва да закупя за ровър25 за да я сменя, предлагат ми от 66лв до 200лв.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 03, 2014 7:58 am 
всичко което отговаря на този код reinz 61-34835-20 .обърни внимание на последните цифри ,трябва да са 20 а не 10 .тази струва между 55 и75 зависи къде ще я намериш.това е многопластова гарнитура,не се лъжи да слагаш обикновена

МнениеПубликувано на: Пон Окт 06, 2014 5:15 pm 

Кола: РОУ 25

Здр колеги, след 5 години каране от мен ми доиде времето.. Колата е 25 1,4 16в 2000г двигателя си имаше теч(така я взех) отпред вляво но не губеше осезаемо антифриз, може би 100гр но 1500-2000км нито е загрявала нито нищо, до вчера, Паля си аз сутринта тръгвам и след около 5-6км забелязах стрелката за температурата че подминава средата(горе долу на половината след средата) спрях, вдигнах капака нищо необичайно само дето вече колата прекъсваше много, и излизаше страшен бял дим от ауспоха. Дръпнахме я у един приятел които с него ще я правим, Захванахме се и свалихме главата и що да видим 1 и 2 цилиндри пълни до горе с антифриз, източихме всичко от двг маслото беше боза, решихме гарнитура и окк купихме ето такава гарнитура от еврото (5 пласта ламаринки без лепнещ слой англйиска ) http://www.enginepartsonline.co.uk/rove ... -234-p.asp , 65 лева, червен антифриз и масло, след като почистихме щателно главата и блока решихме да се пробваме :) без да сменяме или правим друго, затегнахме с динамометричен 20нм и след това 4х90 градуса както е дадено в указанието на гарнитурата наляхме масло антифриз и запалихме. Запали чудесно направо мотора мъркаше както си беше и точно след 1 мин рязко промени работата си пак към прекъсване и силния пушек се появи отново, кажете колеги къде сбъркахме, че не шлайфахме главата, че не сменихме гумички на клапани ,не сме мерили болтовете,но изглеждаха добре( в смисъл с еднаква дължина) и последното предположение заминали сегменти. Давайте съвети от къде да започнем след като я разглобим наново. Ще съм благодарен но компетентни отговори, Колата ми е на 300к и според мен има още доста живот, единственото сега което можем да направим е да измерим компресията и ако е ок какво да правим нататък? мерси предварително

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 06, 2014 7:54 pm 
Аватар

Кола: 620ti

ще се научите от първия път не винаги става :) главата задължително ама задължително се шлайфа,другото е че няма лепнещ слои ако бяхте сложили силикон малко нямаше да тече хах,трябваше да сложите една права линия и да видите колко е крива главата и последно не се стяга на 4 по 90 градуса а на 2 по 180,може да е дошло много стягането и да сте пръснали главата,следващия път шлайф и проверка щото пак ще изхабите нова гарнитура

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 07, 2014 3:28 pm 

нещо интересно, гарнитурата която купих от еврото я показах, освен нея в пакета имаше втора гарнитура което забелязахме още в магазина и за което попитахме, човека нещо измармори че имало 2 варианта и затова производителя ти ги дава и двата хм. Вижте аз обаче на какво попаднах http://www.youtube.com/watch?v=tdk7RTEnyjE 4:00 А при нашия случай тази втората (еднопластова пак метална) въобще не сме я сложили :shok: дайте мнение моля , трябва ли да се слага? Hякои дето е минал по тоя път??

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 07, 2014 8:13 pm 
Аватар

Кола: 620ti

да слага се тя пази главата да не стават улеи от гарнитурата

Изображение

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 14, 2014 8:00 pm 

Сменихме гумичките на клапаните и сега няма никви ядове, но само 300км градско съм минал да се надявам че проблеми няма да има, като цена ми излезе не повече от 150лв и 2 дни като имате в предвит 35% отстъпка в еврото и пари за труд не съм давал :rvcl1: и най важното стана от първия път :)

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 158 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа