Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Тесваща програма за Роувър 25
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 21, 2011 9:29 am 

Кола:

Здравейте. Пробвам различни програми за тестване на роувър 25 2000г бензин, но не го разпознава. Някой да знае подходяща програма?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 21, 2011 9:35 am 
Аватар

Кола: Honda Civic MB2

VISA UNISCAN

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 21, 2011 11:50 am 

Кола:

Благодаря. Дано да стане.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 21, 2011 12:27 pm 

Кола:

Четеца ми е ELM327. Явно няма да стане :(

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 27, 2011 10:53 pm 
kaizer soze написа:
разбира се че няма да стане ,visa-та е за по стария стандарт и не работи на коли след 2000г(OBD-II)за това пък има толкова много за по новите коли че просто незнам как не си намерил още .аз мога да ти предложа ето това http://www.chinavasion.com/product_info ... r-scanner/ ползвам го вече 2 години и върши много добра работа за цената си,но работи само с новия стандарт и на почти всички марки коли

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 28, 2011 3:02 pm 

Кола:

Guest написа:
kaizer soze написа:
разбира се че няма да стане ,visa-та е за по стария стандарт и не работи на коли след 2000г(OBD-II)за това пък има толкова много за по новите коли че просто незнам как не си намерил още .аз мога да ти предложа ето това http://www.chinavasion.com/product_info ... r-scanner/ ползвам го вече 2 години и върши много добра работа за цената си,но работи само с новия стандарт и на почти всички марки коли

Моя роувър 25 е 2000г и явно е стария стандарт, защото ELM327 не го чете. Свалил съм схемата на uniscan и ще си правя четец.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 28, 2011 9:26 pm 
kaizer soze написа:
Guest написа:
kaizer soze написа:

Моя роувър 25 е 2000г и явно е стария стандарт, защото ELM327 не го чете. Свалил съм схемата на uniscan и ще си правя четец.
ти си със MEMS 3 компютър ,и гаранция няма да работи със унискан-а.с коя програма пробваш интерфейса ? елм-а би трябвало да работи на твоята

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 29, 2011 10:57 am 

Кола:

Scan Master, Digimoto, Scantool. Сигурен ли си ,че трябва да е новия стандарт и как да разбера дали компютъра е MEMS 3?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 29, 2011 7:34 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

kaizer soze написа:

Погледни буксата на автомобила 'OBD' дали има кабелчета на 4-то и 5-то краче ако няма на едно от двете сложи жичка за мостче и пробвай пак може да стане. На тези крачета се подава 'минус' така, че не се притеснявай, че ще повредиш нещо. Ако погледнеш съответните крачета на ELM-a ще видиш, че са по-дълги, първо да се замасява адаптора при включване и после да се свързва '+'-са и информационните линии. Пробвай и софтуера 'PCMSCAN ...', има доста възможности.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 16, 2012 2:22 pm 

Кола:

За тая визаунискан ти трябва компютър от войната под чист дос със минимални изисквания 166мхц и 8 мб рам и да има конфигуриран ком порт абе ужас някакъв :)

Сега сериозно и мен ме интересува кои кабели и софтуеър са подходящи за същия ровер 25 2000г 1,4 16в асматичната версия,
че да ровя малко по срс-а и тук-тамето му на роверчето на приятелката :)
Понеже му смених пиропатроните на коланите и ся като им закача кабелите да зачистя грешката в контролера ,а трябва да чистя и дросела че май трябвало да се калиброва после.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 16, 2012 3:33 pm 

Кола:

Четеца го направих. Трябва ми работеща програма visa uniscan, защото имам версия в която роувър го няма. Някой да помогне с версия , в която има роувър.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 11, 2013 9:45 pm 

Кола:

Колега, ще кажеш ли върза ли се и ако да- как си направи кабела? Аз съм със същия автомобил и имам същите проблеми с ELM327. По всички книги за тоя модел пише, че е OBD2, протоколът е ISO9141-2. Пробвах над 10 софтуера и в тестовете на някой от тях го намира като "compatible" и до там- връзка не ще да прави :)

Утре ще тествам на светло с връзката между 4-5 пин, както предложи Antifen, пък дано да има ефект :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 12, 2013 10:48 am 

Кола:

Здравейте,

току що тествах връзката между пин 4 и 5, обаче не се получи. Комп-а на Роувъра не се дава... Иначе позициите, който не са празни са: 1,3,4,7,16.

Само да спомена, че вчера тествах кабела на една Ibiza '00- свърза се без да му мисли. Ibiza-та е със същия протокол като 25-цата. Лошото, че за разлика от старите автомобили при нас грешките се четат само през DLC-то...

Да питам друго, ако имате преки наблюдения- ECU-то ще изчисти ли грешките, ако изключа бушоните на двигателя или директно акумулатора? Това с бушоните го пробвах, обаче без диагностика не можах да разбера станало ли или не, понеже по някое време пак ми се появяват същите грешки съдейки по аварийния режим, в който влизам.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 13, 2013 7:49 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Пробвай с програмата 'ScanTool'.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 14, 2013 10:00 am 

Кола:

ами, по-скоро проблемът е от компа на Роувъра. Иначе пробвах следните софтуери: AutoTap, carchar, Digimoto, EOBD2, FreeScan, Multiecuscan, OBD2Spy, PCMSCAN, Proscan, ScanMaster-ELM, ScanTool, SIM_D, wOBD, но нито с един не става.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа