Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Роувър/ROVER 45 - клатене при ускорение - Съединител или..?
МнениеПубликувано на: Сря Апр 29, 2015 10:52 am 
Аватар

Кола:

Здравейте, колеги,
Имам 45,1,4. 103кс. Преди да за почна с излиянията, ще помоля, ако темета се повтаря или някъде има отговор по въпроса(не намерих), да се изтрие и да ме препратите към подобна тема или отговор. Благодаря!
Преди година смених съединител, марка National, китайски, но уж не давали дефект. В началото всичко бе ок, лек като перце, смяната на предавките супер. Мина не мина време при пускане на съединителя, при включване на предавка, се усеща едно блъскане, а не плавно зацепване, все едно има луфт между съединителя и маховика или каквото е там. Миналото лято, с натоварена кола по баирите на Родопите, при едно спускане на скорост колата започна да се клати доста, направо да се тресе и педала взе да скърца при натиск, и сякаш стана по твърд. Спрях, поохлади се колата и след потегляне клатенето изчезна и повече не ми се случи до сега. Сега обаче е по-леко, при движение на скорост без газ, все едно и четирите гуми не са кръгли а леееко овални :shok: , но за сметка на това постоянно е така. Клатенето го има и при ускорение в ниските обороти, но е много по-леко, при ускорение го няма. Влизането на предавките, особено задна и първа става все по трудно. И последно да добавя, че при свободна работа на двигателя се чува едно ритмично тракане(в синхрон с мотора), което при натискане на съединителя изчезва.
Притесняваме да не е маховика, ако съединителя е заминал, ще се сменя, но маховика не е ли скъпо... Гледам и помпи има по съединителният механизъм, главна и slave, както са я кръстили в Rimmer, които както чета при 75-те доста често дефектират, може и тук да същата ситуацията. :(

Мерси!!!

Профил  

Заглавие: Re: Роувър/ROVER 45 - клатене при ускорение - Съединител или
МнениеПубликувано на: Сря Апр 29, 2015 9:57 pm 
Аватар

Кола: у лЕво

Съединителя е пътник, сменявай го, ама не с друго китайче ;)
Така описано, демпферните пружинки и лагера на съединителя са приключили. От демпферните пружини ти се получава удара при потегляне и сменяване на предавките, а шумът идва от лагера. Удар при потегляне и смяна на предавка може да се появи и при скъсан тампон на двг, така че елиминирай първо тази вероятност, за да се убедиш, че е съединител.

п.п. Така наречената Долна Помпа на съединителя при 45-ицата май няма нищо общо с тази при 75-ицата, или бъркам?!

----------------------------
Във Вечните Rover полета:
416i, 16К4F, saloon
420SDi, 20Т2N, saloon
416SLi, D16Y3, auto, fastback

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 30, 2015 8:59 am 
Аватар

Кола: Rover 75 CDTi - 2003

За удара при потегляне и при смяна на скоростите има 90% вероятност да е от тампон, а колкото до помпите прав си Краси на 45 и 75-цата нямат нищо общо.
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID003450
Изображение

Поставена печка + дистанционно палене
Нови дървени апликации на таблото от истински фурнир
Дървен волан
12V изход в багажника
Дюзи за предното стъкло с подгряване
Сменен ел.мотор охлаждане
Почистен EGR клапан
Сменен филтър картерни газове
Тампони на пр.носачи от polyurethane
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини
Резистор gold 100W
Нови задни пружини
Самоотварящ се багажник

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 30, 2015 9:52 am 
Аватар

Кола:

Ще огледам тампоните по мотора, може и неприятното претрепване на мотора и на купето като цяло да е от там. Иначе за помпите имах предвид, че случаят може да е подобен, а не че са еднакви нещата.
Балгодаря колеги!

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 04, 2015 6:30 am 

Кола:

просто смени съединителя колега,няма кво друго да търсиш

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 5:47 pm 
Аватар

Кола:

Огледахме тампоните, единият е леко омекнал, но едва ли е проблем. Съединителя си е за смяна и това е. Вече и предавките взеха да не влизат от първият път. Скоро ще се хвърлят пари за пореден път.

Благодаря за съветите!

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 6:02 pm 
Аватар

Кола:

Да питам и още две неща:
1. Скоро се появи следното - при включване на някакъв ел. косуматор в колата, светлинните индикатори премигват или леко намаляват своята сила. Включа ли мигач, премигва всичко - фарове, табло, плафон..Натисна ли спирачка, също, а като пусна парното или нагревателя на стъклото, направо видимо си премигват. Веднъж при първо палене и вкл. на светлини, почти изгаснаха, както и таблото притъмня. Ходих на ел.техник, с препоръки, каза, че било нормално и едвам забелжимо. Проблема е, че не я взех така, вярно остарява, но все пак. Динамото си зарежда както трябва. Интересно е, че при палене, всичко гасне за миг, но пък си пали супер.
2. Ей тоя проблем ме влудява - от палене до достигане на 90 градуса се усеща едно дразнещо тресене на мотора или неравномерно работене. С АГУ съм, което включва от 30 градуса на горе, като с него е още по зле, даже и ми гасне и няма тяга(мощност). Сменял съм свещи(Бош иридиум за газ и бензин, на 200км са), бобини Хюго- на 1000км са, кабели.
След като достигне 90 градуса, притриса съвсем леко, КАТО НА БЕНЗИН ПОВЕЧЕ, но е търпимо.

Ако има вече подобни теми, моля да ми дадете линкове към тях. Благодаря!

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 8:26 pm 
Аватар

Кола: 620ti

тва барне ли газаджия после става страшно,най страшното е с газови инжекциони,обикновеното газово е в пъти по добре не създава такива проблеми :) кат за начало почни с датчика за температурата на антифриза,от него компа не прави правилно сместа,после чистена на стъпково моторчеи чистене на дюзите ,после може да се провери за всеки случай центровката, с премигването нямаш хубава маса,прегледай дебелите кабели към обувките да не са се скъсали жичките,после може да се зачистят малко където се стягат с болтовете за по добър контакт

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2015 8:58 pm 
Аватар

Кола:

Датчика го смених с втора ръка такъв, защото термостатното тяло се бе счупило, но не се сещам да има промяна след това. За дюзите може да видя. Какво имаш предвид под центровка?
За проверка на масите, би трябвало еладжията да е проверил, аз за какво му я оставих цял ден...

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 26, 2015 7:38 am 
Аватар

дали са зацепени правилно валовете имам в предвид,по добре си вземи един нов датчик,а тои седи на троиката дето излиза от главата не при термостатното тяло,при теб трябва да е черен на цвят

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 26, 2015 11:27 am 
Аватар

Кола:

За валовете имаш предвид правилно поставяне на ремъка, нали?
Аз термостата мисля да не го пипм, цената е за комплект с тялото-~130лв и като сложиш труд, че не ми се занимава....

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 27, 2015 9:14 pm 
Аватар

не говоря за термостата а за датчика тоя черния на снимката
Изображение

него да смениш,а за ремъка да дали е правилно поставен на белези,но не вярвам там да е проблема,няма да прекъсва от там,а няма да има мощност,а датчика на разпределителния вал сменя ли дето е до бобините

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 28, 2015 8:59 am 

Кола:

най напред си провери главните маси по купето,като можеш да сложиш допълнителна отпред на гредата.после отиди да ти замерят акумулатора с товарна вилка,за да си сигурен че е читав.тия глупости с центровките ги забрави.степера може да го почистиш със спрей за карбуратори(твоя не се разглобява).и не на последно място,сложи си оригиналните бобини и смени датчика на вала (този до бобините).лошото при датчика е че 2-ра ръка не се знае какъв е,а нов е 90-100лв ,но се продава без кабела който струва почти толкова.аз лично прехвърлям стария кабел на новия датчик

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 28, 2015 11:50 am 
Аватар

Кола:

Датчика на тройника съм го сменял! Датчика на разпр. вал съм го сменял и него два пъти, защото в една друга тема за проблем с паленето, ме посъветваха да го сменя. Взех втора ръка, защото и на мен не ми се плащаха 200лв за датчик+кабели, но кой знае каква промяна нямаше, оказа се теч от гарнитура. Стъпковия мотор е сменен с чисто нов от Дарукар преди 2 години, но може и да се е позацапал както казваш. Бобините ги смених съвсем скоро 80лв/бр, защото предполагахме, че е от тях, а и газовото не можеше да се настрои както трябва(знаете проблема при тези мотори-глъхнеше при подаване на газ). За съжаление старите ги изхвърлих.
Нещо, което забравих да спомена, дори и след достигане на 90C, пак има едно леко претрисане и неравномерно работене на мотора, особено на бензин. Да не би вече да става въпрос за някой клапан или бутало :( . Ще спомена, че свещите и кабелите са нови! Въздушният филтър да е на около 3000 км

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа