Rover Club Bulgaria • Виж темата - Статии: Rover 45 серия

Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Статии: Rover 45 серия
МнениеПубликувано на: Пет Мар 16, 2007 1:51 pm 
Администратор
Аватар

Кола: Rover 600

Rover 45

Автор: Ивайло Лаков

+ голям багажник, комфортно окачване, добро поведение на пътя
- малко място при задната седалка, лоша видимост от позицията на шофьора, малко пространства за поставяне на предмети в купето, липса на ESP дори като опция, скъпа поддръжка

История на модела

2/00 Представяне на лимузината с четири или с пет врати 45 като фейслифт на 400. Мотори: 1.4 литров с 103 к.с., 1.6 литров с 109 к.с., 1.8 литров с 117 к.с., 2.0 литров V6 с 150 к.с. и 2.0 литров дизел с 101 к.с. ABS и четири еърбега са включени в базовото оборуване Classic. Има още две нива на обзавеждане в купето: Charme и Celeste

[center]
Изображение Изображение Изображение
[/center]
Ровър 45 притежава неочаквани качества в долния среден клас: яки мотори и удоволствие от карането. Чисто технически 45 представлява Хонда Сивик. Настройките естествено са направени от англичаните. Това се отнася за гъвкавото окачване, което напомня за благородния Ровър 75. Маневрен и прецизен като Сивик Ровър 45 демонстрира сигурност дори върху накъдрени от завои селски пътища. Директният, макар и малко тежък волан, също е наследство от Хондата.

Големият талант на 45 е скрит в задницата, където 465 литров багажник очаква да бъде натоварен. Това обаче е за сметка на вътрешното пространство. И отпред е тясно, макар че креслата са удобни, но отзад пространството е съвсем ограничено, няма свобода дори за главите на пътниците. Към моторите няма критики. От V6 до дизел с директно впръскване (дизелът е собствена разработка на Ровър) не липсват интересни технически предложения. Но това и при Хонда не е по-различно.

Драстичната загуба на стойност при автомобилите Ровър може донякъде да се компенсира чрез дизеловия мотор на 45 или пък с V6...

Най-често срещани повреди

Мотор: проблеми с ангренажния ремък при дизел (00 г.), дефектни помпи на инжекциона, прекъснати въздуховоди

Електрика: отделни случаи на проблеми с мениджмънта на мотора и имобилайзера, редки случаи на мокри свещи

Източник: http://www.automediapro.com/

Последна промяна vgbodurov на Пон Мар 26, 2012 10:54 am, променена общо 3 пъти

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 14, 2010 10:35 pm 
Аватар

Кола:

От скоро съм с 45-цата,1.4 103к.с. Според мен всичко казано по-горе е така. Само с едно не съм съгласен - маневреността. В сравнениие с преднишният ми автомобил(VW Vento 92г), бих казал че Роувъра се справя доста зле с завоите, доста маневри са необходими за едно паркиране, или доста по-голям радиус за обратен завой, имайки предвид, че Вентото е по-дълго и старо разбира се.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 19, 2010 3:47 pm 
Аватар

Кола:

И аз имам 45-ца 103к.С укачването нямам проблеми,но бензиновата помпа я смениам за втори път.И ми е умръзнало да им вкарвам кодовете,един ремонт неможеш да им направиш.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 14, 2010 5:29 pm 
Аватар

Кола:

Здравейте пак! След 8 месеца каране мога да добавя: Много стабилен в завоите, вози леко и не натоварва при дълъг път, комфортен интериор, икономичен и пъргав мотор и т.н. За маневреността мнението ми остава същото! За цените, на които се предлага бих казал че е доста добър избор, стига да е запазен и подържан.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 18, 2012 3:30 pm 
Аватар

Кола:

Аз също съм много доволен от него, всичко споменато по-нагоре е така.

Профил  

Заглавие: Re: Статии: Rover 45 серия
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 14, 2013 11:04 pm 

Кола: Rover45 1.6

Някой сменял ли е сам масло на скоростна кутия на 45 бензин-ако знае нещо, ще съм благодарен да каже. Има ли някъде обяснения или ръководство в което го пише.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 28, 2015 9:14 pm 

Кола: Rover45

След запалване на автомобила ми Rover 45 /2005, 2000 cc ditd 83 kW/ на таблото една иконка, която се намира най-долу, леко вляво не изгасва. Явно ме предупреждава, че нещо й има, но не мога да разбера какво. Във Варна не мога да намеря специалист, който да ми каже, какво значи това. Сменил съм масло, филтри, пистов ремък с ролка, двата ангренажни ремъка и трите ролки преди 1000 км. В момента колата е на 82000. Нямам книжка за обслужване на автомобила, от където да почерпя информация.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2016 11:20 pm 

Кола: ROVER 45

Имам ровър 45 на 330000 кил искам сменя двигателя с двигател на хонда (възможно ли е ) ?

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 20, 2016 6:20 am 

Кола:

atsalk60 написа:
Имам ровър 45 на 330000 кил искам сменя двигателя с двигател на хонда (възможно ли е ) ?

да,на цената на още 1 кола

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа