Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: проблеми с Rover 75
МнениеПубликувано на: Чет Ное 22, 2018 9:44 am 

Кола: Rover 75

Здравейте колеги,

През протелтта си купих Rover 75 и около месец по-късно го закарах в сервиз за оглед ,където ми казаха че предните накладки трябва да бъдат сменени скоро.Съответно около 2 месеца след това си купих нови (марка Delphi) и ми ги смениха. Малко след това се появи следния проблем, при рязко натискане на спирачките се чува стържещ звук, педала започва да се тресе и да бие обратно към крака, съоветно колата се плъзка и не спира, това се случва само при разко натискане на спирачките. Причините които ми посочиха в различни сервизи бяха естествено различни ,от това че новите накладки са боклук през това че когато се сменят накладките трябда да бъдат сменени и спирачните дискове ,до това че помпата на ABS-a е развалена.Бих оценил всеки коментар по въпроса ,тъй като съм наистина пълен лаик в автомобило познанието и се стремя да се уча в момента. Съшо така тъй като имам проблем и с климатика ,бих оценил и препоръки за сервиз в София където да могат да правят качествена диагностика и ремонт на Rover-и, за момента това което намерих в нета е за някакъв в Люлин ,след мола в ляво на кръстовището на Ореон ,така че моля за мнения и за него ако някой е ходил там.
Благодаря предварително!

Профил  

Заглавие: Re: проблеми с Rover 75
МнениеПубликувано на: Пет Ное 23, 2018 2:14 pm 
Аватар

Кола: Rover 75 CDTi - 2003

Колега, ако ABS модулатора не работеше щеше да светне жълтата предупредителна лампа на таблото. Ако педала "рита", то значи ABS работи. При лошо сцепление на гумата с пътя което се получава от лоши и изпуснали амортисьори се наблюдават такива симптоми. При криви дискове и/или скъсани тампони на предното окачване на волана се получават тресене и вибрации при спиране. Но ще ти дам контакт на механик познаващ марката Ровър като бивш служител в Дару-кар. Не съм опирал до неговите услуги но от колега знам, че има добро мнение за нето. Техника се казва Бойчо/0889526391 и се намира в локалното на Горнобански път. Колкото за климатика можеш да се обърнеш към всеки сервиз на който пише "климатици" при нас системата е съвсем стандартна.
Успех.

Поставена печка + дистанционно палене
Нови дървени апликации на таблото от истински фурнир
Дървен волан
12V изход в багажника
Дюзи за предното стъкло с подгряване
Сменен ел.мотор охлаждане
Почистен EGR клапан
Сменен филтър картерни газове
Тампони на пр.носачи от polyurethane
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини
Резистор gold 100W
Нови задни пружини
Самоотварящ се багажник

Профил  

Заглавие: Re: проблеми с Rover 75
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2018 7:06 pm 

Кола: Rover 75

gugubugu написа:
Колега, ако ABS модулатора не работеше щеше да светне жълтата предупредителна лампа на таблото...Успех.

Благодаря колега! Ще му звънна да се разберем.Поздрави.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа