Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Роувър 75 липса на мощност
МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2018 2:46 pm 

Кола: Rover 75

Здравейте, всички!

Прочетох доста, но не видях подобна тема и след няколко сервиза, където никой няма идея се допитвам до вас. Темета по-скоро е тип "Моля за помощ!"!

9 Декември 2017 пътувам от Банско към София. Работя в едно заведение. Няколко дни вали обилен, напоителен дъжд, докато колата седи на отвън. Буквално в деня преди да тръгна бях в "М-Комплект" (София) за пълно обслужване, нови гуми, пълна диагностика и т.н. и т.н. Имах само един проблемен и вече за смяна сензор на ABS. С две думи колата я пазя и я глезя. Обаче не съм се сетил да проверя отворите за изтичане на водата. След лятото и седенето под дървета и т.н. са се запушили и благодарение на обилните валежи в началото на Декември блока с компютъра се е наводнил.
В момента , в който взимам един малко по-висок баир и чувам звук на вода, навлизаща в парното. Т.е. до долкова се е наводнило, че нивото е стигнало до въздухопроводите. Мисля си "Това не е нормално!". Обаче няма проблем и колата продължава. След няма и 100 метра пукам и гума! Жесток късмет. Да - новите гуми на няколко дена. Шиб*** дупка, малка, тясна и остра и залята с вода. Няма да коментирам. Всички знаем родните пътища. Спирам на гумаджийницата, човека ме моли да преместя колата с метър напред и разбирам, че няма палене! Просто чудесно! Започва се мъка с диагностика. Вода тече в купето през бушоните на пътническото място. Хората казват, че компютъра е изгорял. И сега ... Оставям колата в сервиз. Уж на приятели, които много разбират. 25 дена ! Седи там ! На 31-ви (Нова Година) в 5 вечерта след 300 зора си я взимам обратно. Режат ми главата с 400 лева, след като ми заяват, че компютъра е сменен и наред, обаче нямало обороти. 3 пъти връщат въпросния компютър до Благоевград, където някакъв си "кофирей", който много разбирал, до го направи. Първо го бил запоил, сменял му чипа, нямало проблем. Колата както палеше и вървеше, след няма и минута напрво гасне директно. Бил сложил грешен чип, искал да пробва с нещо по-ефтино. Викам "ОКЕЙ"! Стискам зъби до други път, когато аз поръчвам нов компътюр и сега трявало да го обучи. Обаче реши да презапоява чиповете на имобилайзера. И така едно чакане , едно разиграване. Постоянно минавам покрай сервиза и гледам как всъщност 25 дена колата си седи на съседната улица и никой НЕ РАБОТИ по нея! Ибеснях, въпреки великото ми търпение и така на 31-ви ми я връзиха ... движеща се.
Проблемът е. След дисгностика всичко е наред, обаче няма обороти. Няма мощност. Изключвам сензора на горивния филтър т.е. няма турбо и успявам да я карам до към 2000. Даже ако вдигна 2000 оборота е късмет. Няма тяга! Просто не се кара, особено ако пътуваш! Сега смених друг сервиз и човека ми казва, че няма идея! Това е в Разлог, а този много го хвалят. Вече губя надежда. А, да... и двигателя ми може да е от студа. Не съм карал дизел до преди това, но ... беше един тих, работеше прекрасно, в момента е като трактор! Има нещо ужасно сбъркано тук. Карам тази кола всеки ден от последната година насам и твърдя, че я познавам. Преди ме беше страх да натисна педала, а сега се чудя какво стана с конете и защо умряха?! Тези кретени да не би да ми убиха и новия компютър, онзи да не би да е объркал нещо. Настройки ли не правят. ЕGP? Горивен филтър..? Този от сервиза ми вика, че трябвало да сменим сега капачката... Викам му "човече от къде да я намеря тази капачка" !!?? Как така капачката. Ако те съмнява филтъра... Обаче в нея бил сезора... Дайте някакви съвети, защото съм изгубил надежда. Благодаря! Дизел 2.0 CDT 2001 Rover 75.

Профил  

Заглавие: NO RE:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 15, 2018 4:22 pm 

Кола: Rover 75

Нито един отговор... Някой с идея поне? ... :(

Профил  

Заглавие: Re: Роувър 75 липса на мощност
МнениеПубликувано на: Сря Фев 21, 2018 11:24 am 

Кола: Rover 75 СDТ

Опитай да изключиш дебитомера и виж как ще се държи колата. Другото което мога да те посъветвам да видиш какво е налягането на горивната помпа ( не на ГНП) ,а линейната помпа ,която се намира до акумулатора.

Профил  

Заглавие: Re: NO RE:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 22, 2018 8:50 am 
Аватар

Кола: Rover 75 CDTi - 2003

Rouenna написа:
Нито един отговор... Някой с идея поне? ... :(

Колега имаш отговор, но си пуснал два пъти един и същи пост.
viewtopic.php?f=11&t=18059

Поставена печка + дистанционно палене
Нови дървени апликации на таблото от истински фурнир
Дървен волан
12V изход в багажника
Дюзи за предното стъкло с подгряване
Сменен ел.мотор охлаждане
Почистен EGR клапан
Сменен филтър картерни газове
Тампони на пр.носачи от polyurethane
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини