Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Rover 75 - Гаснене
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 17, 2017 7:43 pm 

Кола: Rover 75

Здравейте колеги! Имам Rover 75 2.0 150hp с газов инжекцион. Имам проблем, който не мога да го хвана от какво се получава. При студен старт колата пали без проблем. При малко по-дълго каране на газ и съответно колата е загряла..... когато изключа от скорост и паднат оборотите, колата гасне. Много рядко го прави и на бензин, в повечето случаи си държи нормални обороти, но се е случвало да гасне. Ако спра на бензиностанция и я загася, когато е загряла.. не мога да запаля докато не истине или някой не ме дръпне. Сменил съм всичко по газта, заедно с бобини и свещи. В сервизите не дава никаква грешка нито на бензин, нито на газ.
Някой да е имал подобен проблем или да има някаква идея от какво може да е това? :?:

Профил  

Заглавие: Re: Rover 75 - Гаснене
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 17, 2017 9:21 pm 
Аватар

Кола: Honda ACCORD/Passat

При мене го има същия проблем , като позагрее и освободя от скорост гасне когато си иска , газ/бензин няма значение , понякога като спра някъде и реша да запаля върти много на газ(тъй като е направена топла направо на газ да пали) ако е на бенз пали по лесно .Аз чистих стъпковият мотор за празен ход .. и ми прави впечатление че много бързо се зацапва конуса с чернотия ... смених го с друг и временно проблема се реши сега пак ми прави тез номера от време на време и почвам да си мисля че или иска нов стъпков мотор или ламбда сондите си отиват !

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 18, 2017 8:51 am 

Кола: Rover 75

И аз почвам да си мисля че е ламбда сондата. Ама най-интересното е, че като я закача за диагностика не дава грешки - нито на бензин, нито на газ.
Някой може ли да ми препоръча читав сервиз в София?

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 01, 2018 9:31 pm 

Кола:

И аз имам подобен проблем, само на газ. На празен ход, когато загрее оборотите се менят и понякога изгасва.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 02, 2018 11:34 am 
Аватар

Кола: Rover 75 V6

Може да имаш два отделни проблема. Както е написал колегата по-добре за начало да почистиш стъпковия. По принцип непаленето на топъл двигател е симптом на датчик за температурата, но не е изключено и датчик за обороти.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа