Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Бъдеща покупка на ровър
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2016 1:19 pm 

Кола: Rover 75

Здравейте колеги.
Обръщам се тук към вас с голямата молба да ми разясните малко повече и да ми дадете насока за автомобила който съм си избрал да купя а това е Rover 75.
Въпросите ми са няколко и като за начало ще попитам според вас кой агрегат бихте ми препоръчали дизеловия или бензиновия (150к.с) и защо?
Другото което искам да знам е как са от към поддръжка , части и често срещани неприятности?

Изчетах малко повече в интернет и честно казано това което пише не ми хареса , за това и реших да се обърна към вече българските собственици на марката.
Аз си тача по принцип друга марка автомобил и мога да кажа че ми е заклета , но измежду другото искам да притежавам и точно този модел на роувър защото ми грабна окото.

Ще съм ви много благодарен ако ми разсясните малко повече и ме насочите.

Профил  

Заглавие: Re: Бъдеща покупка на ровър
МнениеПубликувано на: Пет Мар 25, 2016 11:47 am 
Аватар

Кола: Roover75 v6 150к.с.

Здравей,колега!
Добър избор си направил.Автомобилите Rover75 са много хубави!А дали дизел или бензин-въпрос на вкус :D .Аз карам вече 20месеца и 58 000км.Rover75 v6 150к.с.бензин.До сега проблеми (големи)не съм имал.Проблемни са помпите на съединителя,все пак това са коли на много километри,така че това е нормално.Сменяват се(малко трудно)и следващите 150 000км. и повече няма да имаш проблем.Това се отнася и за дизелите и за бензиновите.Другото е редовна смяна на масло,филтри и т.н.Аз с двигателя досега не съм имал проблеми!Както и с другите агрегати!
За дизела нека други колеги да пишат.

п.п.Ако ще купуваш,само нов внос!Лично мнение.Не ангажирам никой с него!Все пак ние в България сме малко немарливи.Пък и горива и масла не са като в Европа!

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 26, 2016 12:06 pm 
Аватар

Кола: Peugeot 307, 2.0HDI

Elusive написа:
Здравейте колеги.
Обръщам се тук към вас с голямата молба да ми разясните малко повече и да ми дадете насока за автомобила който съм си избрал да купя а това е Rover 75.
Въпросите ми са няколко и като за начало ще попитам според вас кой агрегат бихте ми препоръчали дизеловия или бензиновия (150к.с) и защо?
Другото което искам да знам е как са от към поддръжка , части и често срещани неприятности?

Изчетах малко повече в интернет и честно казано това което пише не ми хареса , за това и реших да се обърна към вече българските собственици на марката.
Аз си тача по принцип друга марка автомобил и мога да кажа че ми е заклета , но измежду другото искам да притежавам и точно този модел на роувър защото ми грабна окото.

Ще съм ви много благодарен ако ми разсясните малко повече и ме насочите.

Само една дума - недей! Взимай едно Субаро и не се занимавай с глупости.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 28, 2016 6:55 am 

Кола:

и защо субаро?те по малко ли горят или частите са по евтини.нищо подобно,точно обратното.да не забравяме,че си купуваме 10 годишни коли

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 28, 2016 11:38 am 
Аватар

Кола: у лЕво

Сарказъм баце - "заклета марка" ... Elusive ... Subaru ... :tae:

----------------------------
Във Вечните Rover полета:
416i, 16К4F, saloon
420SDi, 20Т2N, saloon
416SLi, D16Y3, auto, fastback

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 31, 2016 11:32 pm 

Кола: R75cdt,Gl350, BMW 1

Кола и жена, на късмет, без значение от марката :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2016 10:09 am 
Аватар

Кола: Roover75 v6 150к.с.

petar_yankov написа:
Кола и жена, на късмет, без значение от марката :D

Мъж и куче,как ги научиш! :ber:

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2016 11:41 am 

Благодаря Ви за отзивите колеги , но питам за роро 75 тъй като ми харесват как изглеждат външно и вътрешно това че са свежо бели и т.н. Ориентирал съм се към 150 коня бензина нов внос и май ще взимам него. По принцип си карам мерцедесите но искам и такъв роувър да пробвам. Субаро няма да си взема , това е една каруца(не ме мразете) поради простата причина че возят твърдо дори и по-новите плюс това не ми харесват отвътре.

Какъвто ми е късмета все пак.
Благодаря на @Petar1966 за полезната и важна информация.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 04, 2016 8:26 am 
Аватар

Кола: Rover 75 CDTi - 2003

75-цата е далеч пред "С"-класата на Мерцедес. Това е колата. Добрата грижа за нея се отплаща.
Успех.

Поставена печка + дистанционно палене
Нови дървени апликации на таблото от истински фурнир
Дървен волан
12V изход в багажника
Дюзи за предното стъкло с подгряване
Сменен ел.мотор охлаждане
Почистен EGR клапан
Сменен филтър картерни газове
Тампони на пр.носачи от polyurethane
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини
Резистор gold 100W
Нови задни пружини
Самоотварящ се багажник

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 18, 2016 3:16 am 

Здравейте. Вече се спрях на една 75ца 2.0 Бензин 150 чистия без турбината. Изглежда много запазен както вътре така и вън по снимки но на живо ще го видя по-обстойно.Намислил съм след евенуалната му покупка да му сменя маслото на скоростната , на двигателя , ролки , ремъци и филтри. Вие какво мислите по въпроса колеги.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 18, 2016 5:25 am 
Аватар

Кола: Peugeot 307, 2.0HDI

Задължително на място виж дали се отварят всички врати - слаби са им бравите и могат да ти кажат, че е защита за деца и тем подобни, но една брава е минимум 100 лева. Виж електрониката - ел стъклата дали се свалят, климатроника дали работи!!! да не отидеш на 250 лева ремонт. Окачването задължително - там също са сериозни финансите.
Успех!

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 18, 2016 6:36 pm 

Ясно. Благодаря за препоръката. А случайно да знаете и доверен сервиз в който да я закарам за диагностика и да я закача за коппютър в софия. Някъде близо до началото соло горе на софия от където се влиза като идваш от Сливен и Стара Загора да не е много навътре?

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 18, 2016 7:44 pm 

Кола: ROVER75, V6, 2000куб

Колега, вече видях, че си при нас (клубът на Ровър), хвърли се в боя. Колата е уникална за своя клас. Всичко е на късмет, но и да има нещо ще го поправиш. Късмет!

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 18, 2016 9:59 pm 

Кола:

Elusive написа:
Здравейте. Вече се спрях на една 75ца 2.0 Бензин 150 чистия без турбината. Изглежда много запазен както вътре така и вън по снимки но на живо ще го видя по-обстойно.Намислил съм след евенуалната му покупка да му сменя маслото на скоростната , на двигателя , ролки , ремъци и филтри. Вие какво мислите по въпроса колеги.

масло на кутията не сменяй ,много ще я объркаш.ако няма видими течове,не давай да барат там.всичко друго да,и антифриз само червен,нищо друго.ако сменяш ремъци,задължително и водна помпа с термостат.имай предвид че цената е около 1000-1200лв на всички неща които трябва да се сменят.двигатела се оголва почти изцяло за да се сменят ремъците.затова сменяй всичко за да платиш само веднъж за ремонт

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 19, 2016 2:28 am 

nedyalkovN написа:
масло на кутията не сменяй ,много ще я объркаш.ако няма видими течове,не давай да барат там.всичко друго да,и антифриз само червен,нищо друго.ако сменяш ремъци,задължително и водна помпа с термостат.имай предвид че цената е около 1000-1200лв на всички неща които трябва да се сменят.двигатела се оголва почти изцяло за да се сменят ремъците.затова сменяй всичко за да платиш само веднъж за ремонт

Човео ти направо ме вкара в тъча с тия цени :D Толкова ли е да им е поддръжката колкото на Е-класа 2006та ? Искаш да ми кажеш че ролки , ремъци , филтри , масло на двигателя,водна помпа и термостат са 1200лв ?
До колкото съм чувал водните помпи и още едно нещо им били слабата част вярно ли е ? Как са с окачването , здраво ли е издържа ли?

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа