Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Изчезват части от дисплея на 75
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 06, 2011 7:50 am 
Аватар

Кола:

Здравейте колеги.На 75-2004 г. на таблото има дисплей за разхода на гориво, оставащи километри за пробег,оставащо гориво и т.н.бавно и методично изчезват тънки полета/ивици/ по дисплея като чели изгарят.Ходих при майстор и ми каза -нов от E-bay.Има ли някой от Вас такъв проблем и възможно ли е да бъде отстранен?Знае ли някой от къде да купя нов в БГ?Благодаря!

Профил  

Заглавие: Re: Изчезват части от дисплея на 75
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 07, 2011 3:20 pm 
Аватар

Кола: Rover 75 CDTi - 2003

plamiss написа:
Здравейте колеги.На 75-2004 г. на таблото има дисплей за разхода на гориво, оставащи километри за пробег,оставащо гориво и т.н.бавно и методично изчезват тънки полета/ивици/ по дисплея като чели изгарят.Ходих при майстор и ми каза -нов от E-bay.Има ли някой от Вас такъв проблем и възможно ли е да бъде отстранен?Знае ли някой от къде да купя нов в БГ?Благодаря!

Здрасти колега, и твоята кола се е заразила с тази болест. Може би 90% от дизеловите автомобили след 2001 година производство, както Ровър 75 така и MG ZT са болни от нея. Въпреки, че арматурното табло е произведено в германия има този сериозен недостатък. Имам същият проблем и се поинтересувах сериозно от нещата свързани с таблото.
1. В таблото е разположен лентов кабел от захранваща платка (разположена близо до дъното на таблото), вертикално нагоре към горната част на дисплея, по този начин кабела образува дъга. С времето и вибрациите кабела се пречупва и започва да прекъсва някой от пистите в него. Така изчезват и някой от вертикалите. При определени условия светват или изгасват други колони от пиксели на дисплея.
2. Лентовият кабел е споен машинно с платката и дисплея. А за да стигнеш да него са разкапсалова цялото табло. Не знам кой майстор би се навил да го отвори и от ремонтира намирайки същия по ширина и брой писти кабел? А и спойката……
3. Когато махнеш таблото колата не функционира изобщо, защото в таблото е един от компютърните компоненти на автомобила и е програмиран с основни функции за който се грижи чрез CAN-bus информационната система. Примерно: прави проверка на системите като ABS, тракшън контрол, темпомата, алармената система, паркинг сензорите, данните от автоматичната скоростна кутия и ако е “hi-line” още много други. Ако се купува табло то трябва да е програмирано точно за екстрите на твоята кола. В противен случай започва да алармира за проблем с несъществуващи системи и есктри, че не работят. Препрограмиране на таблото още не съм открил кой може да направи. Но си мисля, че няма и да открия.
4. В e-bay съм търсил, но нови почти не се предлагат. Да не кажа, че изобщо не се предлагат. А дори и да има най вероятно ще са в мили не в километри. От България нов надали има някъде.
5. Таблата имат разлики и във вътрешното цветово оформяне. Най-разпространени са тези с „кехлибарени” циферблати, но има и други оформления.

Написаното от мен е доста не обнадеждаващо, но това го изпитах на гърба си и за това го споделям. Дано помогне на всички колеги, да преценят кое е най изгодно за тях.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 07, 2011 5:21 pm 
Аватар

Кола:

Благодаря за изчерпателните данни.Надявам се ту ка открия нещо:

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trkpa ... 513&_pgn=1

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 08, 2011 8:54 am 
Аватар

:arrow: В горният пост пропуснах да спомена, че и езика на който се изписва информацията е предварително зададен и не подлежи на промяна (моята сега знае немски език...., а аз НЕ!).
:arrow: :!: Също пропуснах да спомена, че изминатите километри на голямия километраж са запаметяват в таблото. С ново табло нови километри или ако е втора ръка започват от там откъдето е свършил предишният собственик!

Може да се поръчват и от тук:
:arrow: http://www.rimmerbros.co.uk/ItemList--R ... ls--m-3020

А това е синтезирано:
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=R ... m270.l1313

Последна промяна gugubugu на Вто Сеп 20, 2011 3:43 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 9:19 am 
Аватар

Кола: Роувър 75 V6 2.0

Здравейте, колеги!

Не искам да пускам нова тема за това реших да питам тук - още когато колата я караше баща ми и при смяна на накладки не беше сменен датчика за износкването на самите накладки и малко след споменатата смяна светна индикаторът и до ден днешен си свети. Почна малко да ме дразни това че постоянно свети нещо на таблото и мисълта ми е дали може да се смени този датчик сега, след като съм карал не малко километри след смяната на накладките или е задължително да се сменя само и заедно със смяна на накладки. До колкото видях не е скъп този датчик, мисля че са 2, по 1 на всяко предно колело.

Поздрави!

http://insurancemall.bg/
http://www.konakaresidence.com/index.html

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 3:29 pm 
Аватар

_v_ написа:
Здравейте, колеги!

.......и мисълта ми е дали може да се смени този датчик сега, след като съм карал не малко километри след смяната на накладките или е задължително да се сменя само и заедно със смяна на накладки. До колкото видях не е скъп този датчик, мисля че са 2, по 1 на всяко предно колело.

Поздрави!

Колега, можеш да сменяш датчиците когато пожелаеш. Те са предвидени за многократна употреба и не се сменят на всяка смяна на накладките, а само когато е необходимо.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 19, 2011 4:14 pm 
Аватар

Кола: Роувър 75 V6 2.0

Мерси, колега, но защо тогава продължава да свети индикаторът след като са сменени накладките...да не би да е за дисковете или ... знам ли и аз?!

Поздрави!

http://insurancemall.bg/
http://www.konakaresidence.com/index.html

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 20, 2011 3:39 pm 
Аватар

_v_ написа:
Мерси, колега, но защо тогава продължава да свети индикаторът след като са сменени накладките...да не би да е за дисковете или ... знам ли и аз?!

Поздрави!

Подозирам, че дори видимо да няма проблем датчика вътре в тялото е дал на късо. Това става защото все пак той "прегаря" от високата температура при спиране и пластмасата става чуплива. Или е оставен преди предишната смяна доста дълго да свети преди подмяната на накладките и по този начин е износен и негоден за следваща употреба.
Според мен датчика дава "фира" на 3 до 4 смени на накладките.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 14, 2016 11:12 am 

Кола:

Може ли да се възтанови дисплея както при bmv

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 15, 2016 9:14 am 
Аватар

Може, но трябва някой със специфични умения във сферата на микро-електрониката да презапои лентовата връзка на всеки вертикален ред или за ползва специална лента.

Поставена печка + дистанционно палене
Нови дървени апликации на таблото от истински фурнир
Дървен волан
12V изход в багажника
Дюзи за предното стъкло с подгряване
Сменен ел.мотор охлаждане
Почистен EGR клапан
Сменен филтър картерни газове
Тампони на пр.носачи от polyurethane
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини
Резистор gold 100W
Нови задни пружини
Самоотварящ се багажник

Профил  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 15, 2016 5:03 pm 
Аватар

Кола: Rover75

gugubugu написа:
_v_ написа:

Поздрави!

Подозирам, че дори видимо да няма проблем датчика вътре в тялото е дал на късо. Това става защото все пак той "прегаря" от високата температура при спиране и пластмасата става чуплива. Или е оставен преди предишната смяна доста дълго да свети преди подмяната на накладките и по този начин е износен и негоден за следваща употреба.
Според мен датчика дава "фира" на 3 до 4 смени на накладките.

Виждам, че темата е отдавна, но се надявам да е полезно.
В тоя датчик няма датчик :D
Представлява проводник, който върви от буксата до пластмасата и се връща на другия пин на буксата.
Когато накладките се износят диска протрива проводника, той се прекъсва и така колата разбира, че има проблем.
Демек, ако няма механични повреди тоя "датчик" е здрав.
Предполагам, че колегата е имал или проблемна букса, или нужда от софтуерно зануляване.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 16, 2016 7:52 am 
Аватар

Благодаря, всичко споделено с колегите е полезно.

Дървен волан
12V изход в багажника
Почистен EGR клапан
Сменен филтър картерни газове
Тампони на пр.носачи от polyurethane
IsoFix за детско столче
Пуснати дневни светлини
Резистор gold 100W
Нови задни пружини
Самоотварящ се багажник

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 20, 2016 7:56 am 

Кола:

аз пък да ви светна,езика на дисплея както и екстрите могат да се променят със фирмената диагностика.таблата както и модулите в колата са еднакви като нови и се програмират когато се слажат на самата кола.в последствие според държавата (пазара)в която ще се продават се донастройва езика и някои екстри от самите дилъри

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 07, 2016 10:58 am 
Аватар

Правилно.

Дървен волан
12V изход в багажника