Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: 25-загуба на мощност
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2017 11:44 am 
Аватар

Кола:

Здравейте колеги . Имам много странен (поне за мен ) проблем .
Колата е 25-ца 1.4 бензин ( няма газ)

Проблемът е странен но не винаги се случва . Колата си пали добре ,студена или топла . Обаче по някой пит отскоро като потеглям няма мощност едвам потегля все едно съм на по-висока предавка и така до 3500 след което рязко отпушва и се изтрелва .До 3500 едвам вдига оборотите обаче не тресе ако натисна съединителя се форсира . На 3 ,4и 5 въобще неправи този проблем.
Проблемът го прави 5..6 пъти след това нищо , прави го и на топъл двигател и на студен. Сменил съм бенз. филтър и въздушен ремонт на главата преди 30000 без проблеми. Само на последния преглед ме питаха дали сам махал катализаторите защото наизлизали ламда сондите.Дори преди 10 дни се върнах от морето и си бръмчах в двете посоки 160 без проблеми.

Профил  

Заглавие: Re: 25-загуба на мощност
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2017 8:15 pm 

Кола: Rover 25

При мен го има подобно - 1.4 на газ, гарнитурата на главата е оправена и не харчи грам антифриз; всеки ден на студен двигател (обикновено първо палене сутрин) на първа,втора скорост все едно се дави - няма мощност. След 300-400 метра каране се оправя... Ако мина направо на газ като запаля - няма такъв проблем. Ще следя темата.

Профил  

Заглавие: Re: 25-загуба на мощност
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 29, 2017 6:33 pm 
Аватар

Кола:

Колеги оказа се ламда сондата преди катализатора. Най-интересното е че 5 души "майстори" ме убеждаваха че няма как да е от нея. На диагностика излизаше като грешка че не работи подгревът и .Изключих я карах така 6 дни без да се появи проблема включих я пак проблема , след което я смених с нова и вече 4 ден също без проблема.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа