Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Автомобилни гуми!
МнениеПубликувано на: Вто Ное 13, 2012 9:11 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Тази тема има за цел да събере опита на всички потребители на автомобилни гуми категоризиран според предназначението им, марката, модела и представянето в реални условия както и цената. Аз бих споделил своето наблюдение във виртуалното пространство, че най-добрите зимни гуми се оказват продуктите на 'Michelin' за зимни условия 'Alpin', но цената едва ли е приемлива за всеки?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 13, 2012 9:27 pm 
Аватар

Кола: 414si/honda civic 02

за зимни аз бих препоръчал Гиславед с две ръце ,от собствен опит
перфектно поведение из софииските потайности ,леко шумни ,но много надеждни с доста прилична цена за 14 цола 80-110 лв според магазина и възможните отстъпки.
сега съм с Фулда Кристал 3 и не съм впечатлен ,на дъжд не се усещам много стабилен ...ще видим на сняг за какво иде реч

летните ми винаги са били Гудиър хидрагрип, един сезон пробвах с БФ Гудрич туранза Р300 ,не е лоша гума ,но гудиъра ми е по стабилна на пътя

Последна промяна crusss на Вто Ное 13, 2012 11:04 pm, променена общо 2 пъти

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 13, 2012 10:16 pm 
Администратор
Аватар

Кола: Rover 600

Зимни гуми:
Карал съм 600 с good year ultra grip, не помня кой модел - не съм доволен.
Карах и "Blackstone" Alaska или каквито са там - доста добре :shok:
lassa snoways - ставаха първия сезон.
Kormoran Snowpro B2 - стават г/д но са много шумни.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 13, 2012 10:19 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Вероятно започва издирването на гумите с най-добро съотношение цена качество. Пожелавам ви успех. За любителите на всесезонни гуми препоръчвам модела 'GoodYear Vector 4 Season'.
Изображение
Изображение

Последна промяна Antifen на Нед Яну 13, 2013 8:34 pm, променена общо 2 пъти

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 13, 2012 11:43 pm 
Аватар

Кола: MG ZR 160

Имам NOKIAN Nordman2 с гнездо за шип.Уникално стабилна гума на сняг, но уникално нестабилна на сух път.Като пари 130 бонбона.
Единствено я препоръчвам на хората които са спокойни водачи.
При по агресивно каране и висока скорост има голяма нестабилност.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 14, 2012 12:50 am 

Кола:

Летните ми гуми са Kumho Ecsta SPT 205/50/15 - на сухо и подчертавам топло време се държат мнооого добре , но на мокър път и при обилен валеж не са от най-добрите гуми. Зимни - до сега съм пробвал Траял , Nokian Winter G2 , Барум и Мишлен Алпин (уникални , но само на сняг , за киша и мокро е най-грозната гума) , като от Барум-а (Поларис 2 - 185/55/15) съм много доволен, Nokian пък са уникални във всяко отношение!
Мое мнение.. от летните , отново бих карал с Бриджстоун Потенца RE720 или S02 - страхотно сцепление (особено за последния посочен модел) и на сухо и на мокро и .. в обилен дъжд, както няма да пропусна да отбележа и факта че са дурако и или по-скоро дупкоустойчиви!! Изкривих зверски джанта, но гумата остана почти без забележка (с мнооого мъничък балон на борда и това на 2-ро класен път със около 110-120км/ч)... е имаше и други ремонти по окачването след това , но те са за друга тема.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 06, 2013 8:25 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Искам да изкажа разочарованието си от летните гуми 'Fulda Ecocontrol': на сух асфалт предницата 'играе' при потегляне а при високи скорости колата не се контролира достатъчно добре. Смених ги със световно неизвестната марка 'KingStar RoadFit', които се държат доста по-добре.
Доволен съм от всесезонните гуми 'Hankook Centum H720', карам ги и на сухо и на дъжд и на сняг и нямам никакви забележки, цената им е 70 лв./бр в размер 185/70/14.

Изображение

Последна промяна Antifen на Нед Яну 13, 2013 8:10 pm, променена общо 2 пъти

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 06, 2013 10:21 pm 
Аватар

Кола:

КORMORAN ! (дъщерна на Michelin) - С 2 ръце препоръчвам.Предните чисто нови 2 сложих и си карам без грешка. :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2013 12:43 pm 

Кола:

DAYTON W510 - зимни с размер 175/70/14.Много съм доволен от тях.Добре се държат на мокро и киша.Имат предпазен борд - дупкоустойчиви са(изпробвано е).За дълбок сняг обаче не са за препоръчване.
Трети сезон карам с тях - никакви проблеми.Следващите пак ще са такива.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2013 6:06 pm 
Аватар

Кола:

Летни гуми Sava Intensa - 205/60R15:

Изображение

Гумата е с много добри параметри - не е шумна, на мокро се държи добре. Сравнително бързо износване, защото гумата е мека.

Зимни гуми Sava Eskimo S3+ - 195/65R15:

Изображение

Уникално добра гума за снежните условия в Разград. Вече са трети сезон и все още се представят много добре.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2013 7:37 pm 

Кола:

Не съм карал досега по добри гуми от Мишлен Примаси Пилот - и зимни и летни. В момента съм с холандски Вредщейн Сноутрак 3 и колата ми се държи добре и на сняг , и на суха настилка и на мокър път.Летните също са ми Вредщейн и съм доволен. :met:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 09, 2013 12:10 pm 
Аватар

Кола:

Зимни - Rotex W 3200 - добре се държи на сняг,сухо и мокро.Шумна и бързо се изкривиха - на третата година и 4-те бяха криви.
Летни - Hankook Kinergy Eco модел 2012 - отлични супер държане на сухо и мокро,супер тихи..Имат съставка за ниско съпротивление - с тях Роро 420 дизел ми дава 4,1 извънградско при нормално каране с климатик.
Преди карах с Marangoni Verso - добри са на сухо,шумни,бързо износващи и нестабилни на мокро.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 09, 2013 4:41 pm 

Кола: 420 DI/220 SDI

Archi написа:
Летни - Hankook Kinergy Eco модел 2012 - отлични супер държане на сухо и мокро,супер тихи..Имат съставка за ниско съпротивление - с тях Роро 420 дизел ми дава 4,1 извънградско при нормално каране с климатик.
Брех, кво ли ще е ако изключиш и климатика, :D направо си слезнал на 3.5 разход .. :wow:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 09, 2013 8:08 pm 
Модератор
Аватар

Кола:

Мале мале щом от dayton kormoran sava и rotex ( дет не съм ги чувал) сме доволни кво остава ако караме с Michelin Good year и пр. :D
Аз съм с чисто нови bfgoodrich отпред и на 95 % чисто нови Firestone отзад,всички са летни и съм доволен много добро сцепление но увеличих размера на 195 60 15

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 09, 2013 10:01 pm 

Кола: R75cdt,Gl350, BMW 1

Зимните са ми BFgoodrich 15",чудесни гуми.На сняг и мокро се държат изключително добре.Не се износва бързо,поне по моя преценка спрямо гумите.Лятото съм с Good Year Eagle F1 17" -здрава,стабилна на дъжд и изключително красива гума :wow: ...казват че шуми при високи скорости...но нямам такова наблюдение :roll:
Изображение

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа