Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблеми с Маестро, моля за информация!
МнениеПубликувано на: Нед Мар 22, 2009 12:08 pm 
Аватар

Кола:

Първо- имам един маркуч от бенз. помпа до карба, който е фи 7 мм към помпата а на карба щуцерчето е фи 6мм... не е оригиналният и съм сложил фи 7мм обикновен, обаче тече слабо бензин от щуцера на карба... да сложа ли фи 6мм и ако направя така няма ли да е малък дебитът на подаваното гориво???

Друго... бобината ми е Б117 "сделано в Болгарии", т.е. ЛАДОВА бобина... Оригиналната ли е; тоест на българското производство Маестро каква бобина слагат? Говорим за 1.3 бензин с датчик на Хол запалване (на Ладата с чукче е такава бобината, а на Самарата с датчик на Хол е различна- как така на Маестро с Хол ще сложат обикновена не-транзисторна Ладова?! Иначе си бачка с нея, ама тя ли е оригиналната?

Имам едно леко тресене/биене на предницата (без звук) при скорости 50-60 км/ч и нагоре- на равен път, без значение на предавка или не, без значение вкл/изкл съединител. Аз си мисля за лагер/главина или за крива джанта... Само че оригиналният ми лагер е 106 лв, ментето е 50 лв... да си карам ли така?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 22, 2009 12:29 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Първо спокойно си сложи маркуче ф6мм., за да не ти тече бензина дебита няма да е никакъв проблем.
Друго ако сложиш бобина за безконтактно/транзисторно запалване на 'делко' с чукче и наковалня прекъсвач той започва да се топи ако сложиш обратно бобина от контактно запалване на делко с датчик на Хол виждаш, че привидно няма проблеми друг е въпроса, че ако си сложиш бобина от Самара т.е. за транзисторно запалване с датчик на Хол, каквото е твоето, може работата на мотора да се подобри защото според мен искрата на свещите ще е по-силна.Разликата между двете бобини е в съпротивлението на намотките и в резултат в големината на протичащия ток.
Тресенето на предницата най-вероятно се дължи на крива гума или джанта (ако всичко по предницата е здраво) така, че един баланс на предните гуми няма да е излишен като за начало.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 22, 2009 4:09 pm 
Аватар

Кола:

Благодарности за бързия, изчерпателен и точен отговор!
Друг въпрос- възможно ли е заради бобината да имам прекъсване в работата на мотора на високи обороти? Това се случва рядко, при голямо натоварване, например катерене на стръмен път с 2-3ма пътници и багаж. Аз го отдавам на горивен глад / смучене на въздух от хлабавия маркуч на карба- възможно ли е да е от бобината?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 22, 2009 4:47 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Най-точен отговор ще получиш като смениш първо течащия маркуч а след това смениш и бобината.Недостиг на бензин може да се получи от липса на масло в карбуратора.Провери и вакумното маркуче, което отива от мотора в електронното блокче.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 22, 2009 8:33 pm 
Аватар

Кола:

За маслото в карба и преди бях питал, но никой не отговори, бях пуснал ето тази тема:
http://www.roverclub-bg.com/forum/viewtopic.php?t=2689
докъде да сипвам масло- до над буталото или догоре на отвора за доливане?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 22, 2009 8:52 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Като отвиеш черната капачка на карбуратора наливаш масло докато се напълни догоре цилиндърчето в което се движи буталцето на демпфера, т.е. нивото да е до началото на резбата на капачката погледнато отвътре навън защото иначе маслото ще прелее и ще влезе където не трябва.
п.п.Линка, който си приложил не води никъде?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 22, 2009 9:14 pm 
Аватар

Кола:

Трябваше да води към една тема в същия раздел, озаглавена "Въпрос за стари кучета".

А да те питам така и така си разискваме за тоя карб- имам една идея да сменям карбурацията на една Лада- да й слагам двойка карбуратори Щромберг- само че откъде да намеря втора ръка и после откъде да търся ремонтни комплекти за тях? Защото нови са страшно много пари, а пък Маестро/Метро/Монтего/Мини на части не се намират в БГ...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 22, 2009 10:21 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Ако си в София питай в ТрейдКар имат много части втора злоупотреба за старите модели също и нови ремонтни комплекти за твоя карбуратор.
За ладата мисля, че един карбуратор 'Стромберг' й е достатъчен с разпръсквач и игла за 1.6 куб.см. но мисля, че захващането за смукателния колектор е различно и ще ти трябва някакъв адаптор да си направиш.
В карбуратора се налива моторно масло.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа