Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Rover 111 SL - 93 г. - Скърцане отпред вляво
МнениеПубликувано на: Съб Апр 21, 2007 1:39 pm 
Аватар

Кола:

Здравейте. Имам Rover 111 SL от 93 г. Имам следния проблем: Предницата в ляво започна да скърца много, просто е нетърпимо. Обиколих 2-3 сервиза, но без резултат. Казаха ми, че сигурно е от предната лява сфера. Сферите съм ги пълнил в Италия преди 2 месеца. На някой случвало ли му се е нещо подобно? Моля за помощ и съвет. Благодаря ви предварително. :?:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 21, 2007 1:53 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Не е точно сферата а ябълковидния накрайник, с който сферата натиска в горния носач на колелото там има и една тефлонова втулка, която като се износи започва да трие метал в метал и скърца прекрасно.Ябълковидния накрайник и тефлоновата втулка се продават комплект заедно с гумено маншонче. За да се смени обаче цялата тази чудесия трябва да се изпусне налягането в сферата и да се свали цялата сфера.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 21, 2007 2:43 pm 
Аватар

Кола:

Antifen, благодаря ти много за точния и прецизен отговор. Имаш ли представа евентуално къде може да стане това и колко пари ще ми избягат горе долу ? Тука в моя град всички казват, че проблема е в сферата и никой не се наема да я свали.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 21, 2007 2:53 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Съфорумците силно хвалят някакъв сервиз в Пловдив аз обаче не знам нищо по този въпрос но това може би е добър вариант защото в София със сигурност ще ти свършат работа обаче ти е далеко. Това е част от удоволствието да експлоатираш РОВЪР....

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 21, 2007 3:51 pm 
Аватар

Кола:

ех, тези сфери кой можа да ги измисли, сега има да си чукам главата...., пък и незнам къде да отида и колко пари да покажа на входа, за да ме пуснат в сервиза.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 21, 2007 4:01 pm 
Просто Antifen
Аватар

Кола:

Не е виновен този, който ги е измислил, идиоти всякакви, виновен е този, който си купува измишльотини. Някой ФЕН веднага ще каже: 'ама знаеш ли как хубаво вози'. Хубаво вози но до първата дупка после изобщо не вози (гумата опира в калника). А една сфера струва 400лв. минимум.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 21, 2007 4:15 pm 
Аватар

Кола:

Ееехх, сериозно, взех да се отчайвам. Аз уж за хубаво го взех....Пък и сега да ме е срам да се появя по улиците с това скърцащо нещо. :cry:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 30, 2008 10:00 am 

Кола:

Привет, и аз смятам да сменя тези накрайници, по 22лв са в ТрейдКар :)
Понеже така и така ще сменям отзад осите, и трябва да изпусна сферите, викам на веднъж да направя повече неща. Не че скърцат, или поне засега задните ги заглушават, но ръждата е в изобилие там.
Молбата ми е - някой който е сменял, да даде жокер ако може има ли нещо специфично което да ми улесни/вгорчи живота ? :)

Между другото този форум ми е адски полезен дотук, благодарение на valentin си оправих сферите, и разбрах за ТрейдКар, откъдето си пазарувам части :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 12, 2008 10:02 pm 
Аватар

Кола:

Не е много сложно,ако не си механик обаче не опитваи сам да си ги разглобяваш :twisted: ,баща ми ми го подьржа моя и сьщо тефлоновите втулки са за смяна.......,досега сьм грьмнал 7 сфери,и 2 ровера за части,от които само сферите сьм ползвал ,другото е бетон :P

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа