Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблеми след смяна ск.кутия
МнениеПубликувано на: Пон Мар 03, 2008 4:48 pm 
Аватар

Кола:

Ей човек тъмън се изкефи, че е отметнал още нещо по списъка със задачите по колата и вземе та се появи нова мизерия!
Миналата седмица ми смениха скоростната кутия и сега тия 3 дни като покарах насам-натам градско м/уградско има-няма 300км съм навъртял от смяната забелязах, че рязко ми е спаднала мощността и предавките ми изглеждат бая късички в сравнение със старата ми потрошена отвсякъде кутия.
Например закачам 4та при 30-40км/ч и докато стигне стрелката 80км/ч имам чувството, че ще побелея от старост. Или на Драган Цанков нагоре към тв кулата като тръгна долу от ниското с 40 по средата или на 2/3 с натиснат до ламарината педал на газта не мога да изкопча повече от 60-70. За сравнение преди беше 90-100. Първа пък е тооолкова къса, че полудявам.
Аз си мисля тия дни да отида да ми регулират Щромберга и да ми прегледат запалването. Но ако в сервиза са ми пипанчили нещо по съединителя и е от това... просто ще застрелям някого. Вие какви идеи имате?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 03, 2008 5:04 pm 
Аватар

Кола: D16W5, D14A4, F18A3

Според мен предавателните числа на предавките не са същите като на оригиналната ти кутия.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 03, 2008 5:32 pm 
Аватар

Кола:

Добре, ама с тази повече от 120км/ч не мога да развия! Нещо нереално ми изглежда. (е- днеска 130 по Цариградско ама надолу по стръмното, така че не се брои)
И какво- наистина ли ще излезе, че съм дал сума пари да получа по-бавна и немощна кола?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 03, 2008 5:35 pm 
Аватар

Нещо такова... ;)
Защо не погледна предавателните числа да са същите, преди да купуваш ?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 03, 2008 5:39 pm 
Аватар

Кола: Codename: Theta

Добре, един глупав (може би) въпрос - ако колата е с по-къси скорости сега, това не означава ли, че трябва по-лесно да се "реже". А пича описва точно обратното - тоест признаци на дълги скорости като мощност, а на къси - като скорост ...

Последна промяна Chefo на Пон Мар 03, 2008 5:41 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 03, 2008 5:40 pm 
Аватар

Кола:

Защото ми дадоха честна дума, че била 1:1 с моята, затова!
Ще видим какво може да се направи.
Но все пак се надявам да е нещо друго- след смяната съединителят наистина отделя по-високо отпреди.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 03, 2008 5:42 pm 
Аватар

Да не ти е скапан съединителя? Ако приплъзва, нормално е да се губи мощност по пътя от маховика до колелата.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 03, 2008 5:46 pm 
Аватар

Кола:

Не приплъзва. Преди отделяше наполовината, сега още по-нагоре, това е.
Нищо де, утре така и така отивам на преглед.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 03, 2008 5:48 pm 
Аватар

Не е от съединителя, ако приплъзва той трябва да го разбере.
Chefo, не можах да те разбера, просто кутията му е по бавна, на едни обороти със старата и с тази аз разбрах, че разликата в показанията на километража е 30-40км, което е страшно много.
Направил си е джип с двойно предаване, само че от старите модели...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 03, 2008 5:56 pm 
Аватар

Sebulba
Ако кутията е с дълги скорости, мощността ще се развива по-бавно, но при определени обороти, ще е достигнал по-висока скорост. Това е предимство, когато колата се ползва за по-дълги разстояния (извън града), защото икономисва гориво. Късите скорости позволяват по-висока мощност, но за сметка на това високите скорости ще се развиват при по-високи обороти. Градски ориентираните автомобили и товарните са така (пример - Рено Канго и Меган с еднакви двигатели - Мегана на еднакви обороти на двигателя е с доста по-висока скорост от Канго-то).
Това имах предвид, малко неграмотно обяснено :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 03, 2008 6:06 pm 
Аватар

Това за джипа беше майтап, да не се разсърди някой.

Chefo, по принцип си прав, но при Kromida всичко е късо и бавно.
Не знам каква кутия и диференциал е взел, но не може да сложиш нещо, което на външен вид прилича на твоето.
Той няма нито мощност, нито скорост или така му се струва според оборотите с които е карал преди...
На малките предавки би трябвало да се стреля повече колата, но нямам представа какво е сложил...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 03, 2008 6:57 pm 
Аватар

Кола:

На един приятел на Фиестата му сложиха кутия от дизел но предварително го информираха, че ще има малка разлика. Разликата се усеща повече при по-слаби двигатели. А пък при 30-40км. не знам кой вкарва 4та с бензинова кола, ако иска тя да му служи дълго. Може да се сменят колелата с по-малки ама не знам колко ще се компенсира лошия ефект.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 03, 2008 7:26 pm 
Аватар

Кола:

Според мен... мисля, че са му сложили съвсем друга кутия. Изобщо не е неговата. Много "майсторчета" обичат да си играят на играта... "взаимо-заменяеми части". Не знам каква точно е целта... дали да изкярат накой лев или защото не могат да намерят същата част. :? И като се има в предвид... този Ровър като твоя колко е "масов" и как всичк с "лекота" се намира за него.... направо си го мисля наистина.

Последна промяна ROVER_&_ALFA на Пон Мар 03, 2008 7:37 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 03, 2008 7:37 pm 
Аватар

Rover-Explorer написа:
...А пък при 30-40км. не знам кой вкарва 4та с бензинова кола, ако иска тя да му служи дълго. Може да се сменят колелата с по-малки ама не знам колко ще се компенсира лошия ефект.

Защо, колега, какво може да и стане на колата, ако я караш на ниски обороти. При условие, че подаваш малко газ (не да натискаш педала), какво може да се прецака?
Питам сериозно, защото аз съвсем нормално си включвам на 40 четвърта, над 1600-1700 оборота си е ОК, няма тресене, няма нищо ...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 03, 2008 9:15 pm 
Аватар

Кола:

Ако искаш да ползваш двигателя като спирачка си ОК при тези скорости ама така както пише колегата той ускорява при което, двигатели като нашите свикнали и с удоволствие работещи около и над максималния въртящ момент се чувстват доста некомфортно. даже някъде бях чел, за нашите "Сандвичи" тия мъки допринасяли за духването на гарнитурата.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа